Britský premiér Boris Johnson potvrdil plány na zrušení povinnosti nosit roušky kvůli covidu-19 po 19. červenci, a to nehledě na možnost takzvané třetí vlny koronaviru. Zemi také čeká mohutné rozvolnění. (Foto: Flickr)

Vláda Velké Británie dříve zmiňovala, že opět dochází k nárůstu počtu nemocných koronavirem, ovšem podle jejich informací se jedná o lidi mladší 40 let, kteří zatím nedostali dvě dávky vakcíny proti nemoci.

Vláda ostrova také poukazuje na skutečnosti, že nehledě na růst nemocných, denní počty zemřelých s novým koronavirem zůstávají stabilní, respektive stabilně nízké.

Pro rychlejší zrušení protikoronavirových opatření vláda zkrátila periodu mezi první a druhou dávkou očkování. Do 19. července se britská vláda chystá naočkovat téměř všechny plnoleté v zemi.

„Chci představit plán na východ země z karantény… od 19. července nebudou platit žádná omezení na sociální kontakty, všem společnostem bude povoleno vrátit se k práci. Všechna zařízení budou otevřena a omezení na množství návštěvníků budou zrušena,“ řekl Johnson v průběhu pondělí.

Premiér uvedl, že k tomuto datu také bude zrušena povinnost nosit roušky ve veřejné dopravě. „Bude to mít doporučující charakter… Britové sami budou rozhodovat, zdali budou nosit roušky či nikoli. Co se týče doporučení pracovat z domu, to také bude zrušeno od 19. července,“ dodal premiér Velké Británie.

Zdroj: independent.co.uk