Írán vlastně bez jakéhokoli dobrého důvodu postavil celou svou zemi hned vedle letadlové lodi USS Abraham Lincoln, která se v Perském zálivu jen projížděla, což Washington popisuje jako nebezpečný akt agrese.

Í„Je jasné, že Írán chce válku," řekl John Bolton, bezpečnostní poradce Donalda Trumpa. „Naše loď byla jen na výletní plavbě po celém světě, a Írán drze má svou zemi velmi blízko naší lodi."

"My tuto formu válečného chrastění nepřijmeme," řekl Bolton, „koneckonců, naše letadlové lodě slouží pouze jako výletní lodě, aby ukázaly svět našim námořníkům.“

„Letadla na palubě jsou vlastně mírovými holubicemi, které přinášejí mír, demokracii a prosperitu do jiných zemí," pokračoval Bolton.

Bolton uvedl, že USA se nejprve pokusily o diplomacii. Diplomat byl poslán do Teheránu, aby se zdvořile zeptal, zda je Írán připraven přestěhovat zemi od amerických vojenských sil a vojenských základen. Iránci ale tvrdili, že na celém světě nenalezli místo v bezpečné vzdálenosti od americké armády.

„Takže vidíte, snažili jsme se být rozumní,“ řekl Bolton a pokrčil rameny. „To znamená válku!"

Následující obrázek ukazuje, jak blízko byl Írán k 40 americkým vojenským základnám. Úplná provokace a hrozba pro Spojené státy.

Tento agresivní a provokativní přístup však sleduje také Rusko a Čína. Po celá léta se obě země stále více přibližují k americkým vojenským základnám a ohrožují je.

Samotné Rusko se přesunulo 1000 kilometrů na západ a ruští vojáci stojí přímo na hranicích s Evropou. Moskva porušila svůj slib, že nevyplní vakuum, když NATO ustoupí.

Kromě toho, co napadne Rusy, na vojáky NATO, kteří tráví pouze loveckou dovolenou ve třech pobaltských státech, zaútočit?

Rusové také provádějí změny režimů poté, co režim v zemích kolem Evropy a Severní Ameriky rozšířil svůj vliv a kontrolu. Cílem jsou zejména země, které nemají žádné nerostné zdroje.

Putin dokonce přivedl Donalda Trumpa do Bílého domu volební manipulací v roce 2016 a prezident Spojených států je moskevská poslušná panenka. Ostré sankce proti Rusku byly pro diváky jen hra.

„Ano, je to pravda, že Pompeo a já určujeme mírovou zahraniční politiku USA," zdůraznil John Bolton

„Kdy USA napadly nějakou zemi?" ptá se Bolton, „nikdy, Amerika bránila svou vlastní půdu!"

Na otázku, zda považuje celý svět za americké území, Bolton nechtěl odpovědět, končí svou glosu von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Zdroj: pz.czbp.com