Zatímco zběsilá inflace dál kope Američany do zubů, Bidenova administrativa nemůže přestat dělat vítězná kolečka nad tím, kolik toho „dokázala“ – tím, že si připisuje zásluhy za věci, které už byly v pohybu. (Foto: Flickr)

Ve čtvrtek se Bílý dům opět poplácal po zádech – chlubil se „8,3 milionu pracovních míst“ a „nejrychlejším poklesem nezaměstnanosti na začátku prezidentského období“ v historii – což je přirozená reakce na zrušení vládních omezení, která zabíjejí pracovní místa.

Ale počkejte, oni také lhali – tvrdili, že když Biden nastoupil do úřadu, „miliony lidí byly bez práce a nebyla k dispozici žádná vakcína“, což je kategorická lež.

Když prezident Biden nastoupil do úřadu, byly miliony lidí bez práce a nebyla k dispozici žádná vakcína.

Za posledních 15 měsíců ekonomika vytvořila 8,3 milionu pracovních míst a míra nezaměstnanosti činí 3,6 %, což je nejrychlejší pokles nezaměstnanosti na začátku funkčního období prezidenta, jaký byl kdy zaznamenán.

 • Bílý dům (@WhiteHouse) 12. května 2022
  Pro začátek, sám Biden byl před nástupem do funkce očkován. Ve skutečnosti se v době Bidenova nástupu do funkce v rámci „operace Warp Speed“ Trumpovy administrativy podávalo více než milion dávek denně.

A i když se admin může spolehnout, že Twitter neoznačí jeho tweet za „nepravdivý nebo zavádějící“ – jak to často dělal během minulé administrativy, lež byla tak do očí bijící, že je na ni upozornila i CNN – a druhý den vydali opravu (nešlo o lež, jen „špatně uvedli“ fakt).

Dříve jsme chybně uvedli, že vakcíny nebudou v lednu 2021 k dispozici. Měli jsme uvést, že nebyly běžně dostupné.

Vakcíny byly dostupné krátce před nástupem prezidenta do funkce. Od té doby je zodpovědný za plné proočkování více než 200 milionů lidí. https://t.co/rHJ0GZ63Dy.

 • Bílý dům (@WhiteHouse) 13. května 2022
  Lidé to neberou…

Je mi líto, ale to nestačí. Šíříte dezinformace související s COVID a nyní musíte být zakázáni. Nefunguje to takhle pořád?

 • Nick Freitas (@NickForVA) 14. května 2022
  Jsem zdravotnický pracovník, měl jsem vakcínu v 12/20, takže ano, byly k dispozici všem mužům a ženám, kteří tak tvrdě pracovali během pandemie
 • Michelle Cordes (@michellecordes1) 13. května 2022
  Musí to být opravdu těžké, když nemohou obvinit Putina nebo Trumpa z vlastní neschopnosti.

Zdroj: zerohedge.com