Německý list Bild zveřejnil schéma hypotetického „útoku“ Ruska na Ukrajinu. Jak bulvár píše, má mít k dispozici podrobnosti o vojenském plánu Moskvy spočívající v „vpádu“ na území jejího východního souseda. (Foto: Youtube / ilustrační)

Podle listu se ruská vojenská operace „bude skládat ze tří fází“, z nichž poslední bude útok na Kyjev ze severního směru. Kromě toho bulvár tvrdí, že ruská vojska údajně obsadí „asi dvě třetiny současného území Ukrajiny“.

Mluvčí ministerstva zahraničí RF Maria Zacharovová v komentáři k článku německého listu Bild uvedla, že autoři při sestavování „schématu útoku“ použili toponymum z roku 1942 a recyklovali „americké obrázky“ z nedávné publikace deníku The Washington Post.

V příspěvku na Telegramu Zacharovová uvedla, že Německo neúnavně potvrzuje pravdu: vše nové je dobře zapomenuté staré.

Nový článek je podle ní „propaganda smíšená s ideologií“, která ničí zdravý rozum. Diplomatka začala analýzu publikace Lvovem, který je na mapě označen jako Lemberg.

„Současný Lvov by se německy jmenoval Lwiw. Pod tímto názvem se objevuje v oficiálních materiálech ministerstva zahraničí Spolkové republiky Německo. Na mapě z roku 1942, kdy bylo město obsazeno, se však používal rakousko-uherský toponym Lemberg. Nacisty. Z které mapy tedy němečtí novináři čerpali?“ napsala.

Podle Zacharovové, když autoři dospěli k závěru, že „něco chybí“, rozhodli se vypracovat schéma útoku. A pak se podle ní objevil „zdroj inspirace“ – nedávná publikace deníku The Washington Post s podobnou mapou „v souvislosti s údajnou ruskou invazí na Ukrajinu“.

„Němci kreativně recyklovali americké obrázky a s láskou, která je Německu vlastní, si vymysleli příběh pochodu na Kyjev,“ zdůraznila.

Zdroj: bild.de