Tisíce dokumentů související s atentátem na prezidenta Johna F. Kennedyho budou díky režisérovi a scénáristovi Oliveru Stoneovi, v letošním roce 2017 odhaleny americkou vládou.  Oliver Stone, autor konspiračního filmu z roku 1991 s názvem „JFK“, a 25. výročí JFK Records Act (zákon, který nařizoval shromáždit záběry JFK) zajistili, že bude letos zveřejněno více než 3000, dosud nepublikovaných, dokumentů a 34 000 dokumentů znepřístupněných veřejnosti.


Dokumenty by měly ukázat, jakou roli hrála CIA, ve vztahu k údajnému atentátníkovi Lee Harvey Oswaldovi, který byl sám zabit, aniž by mohl vysvětlit jeho údajnou vraždu 35. amerického prezidenta.

Sputnik uvádí

V roce 1991, film Olivera Stonea „JFK“, ve společnosti znovuobnovil zájem o možné konspirační pozadí kolem událostí z 22. listopadu 1963, kdy došlo k vraždě. Masivní nátlak vedl v roce 1992 k vytvoření tzv. JFK Records Act, který dal vládě závazek, že do 25 let musí vláda odhalit všechny dokumenty, které souvisí s událostmi, které se ten den staly na Dealey Plaza.

Mezinárodní archiv sídlící Marylandu momentálně zpracovává, skenuje a připravuje se na velké vypuštění těchto dokumentů pro veřejnost. Mnoho z těchto souborů jsou z Výboru pro atentáty a očekává se, že odhalí, co mohla CIA vědět o Lee Harvey Oswaldovi, který je považovaný za útočníka. Time Magazine uvádí, že v těchto dříve neviděných dokumentech, jsou „informace o CIA stanici v Mexico City, kde se Oswald objevil týdny před smrtí Kennedyho; 400 stránek ohledně E. Howarda Hunta; o Watergate konspirátorovi, který na smrtelné posteli řekl, že měl přednostní právo o informacích o tomto atentátu; a výpověď Jamese Angletona ze CIA, který na Oswalda dohlížel.“


„Jsme v poslední fázi odhalení o JFK,“ říká Morley. Někdy si myslím, že vítězíme. Někdy si myslím, že to nikam nevede. Ale my to zvládneme.“