V rozhovoru pro Le Temps americký režisér Olivera Stone charakterizoval americkou politiku – odcházejícího prezidenta a dva hlavní kandidáty v současných volbách. Podle něj Donald Trump je nebezpečný, protože to je "blázen" a neustále mění své plány. Barack Obama je krátkozraký, „je nepoužitelný" na světové scéně.


Ale největší nebezpečí je Hillary Clintonová, ona podporuje politické vměšování a podporuje bombardování v jiných zemích, říká režisér.

V rozhovoru s Le Temps se americký režisér Oliver Stone podělil o své myšlenky o budoucnosti Evarda Snowdena i o nadcházejících volbách. Podle něj, Snowden udělal dobře svou práci, ale Američané věří svým úřadům a ne jeho informacím. A v tom spočívá tragédie informátora. Američané věří slovu své vlády, která je inspiruje k potřebě vzdát se některých svobod za účelem ochrany – totéž ale říkal Hitler v roce 1933. Válka proti teroru, to je skvělá záminka, aby mohla vláda dělat co chce, včetně kyberkontroly.

Podle názoru Stonea, kapitalistický systém funguje, protože odměňuje lidi za jejich apatii a nejlepší příklad je vidět v americké televizi. Novinářské vyšetřování ve Spojených státech se stalo velmi obtížné a novináři jsou ochotni se s tím vyrovnat, a lidé mají k vyhledávání informací sociální sítě. Tak, na rozdíl od francouzských zpráv o syrské krizi, která velmi jasně ukazuje brutalitu války, americké zprávy jasou namalované jako od Disneyho.