Americký FED (Federální rezervní banka) se chystá na svůj první audit v historii svých zásob zlata. Otázka zní, zda jsou zlaté americké rezervy skutečně zlaté. Americký zlatý poklad projde důslednou kontrolou. Prezidentský kandidát Ron Paul po tomto kroku volá už velmi dlouho. "Pokud tam zlato opravdu je a je v pořádku, audit by neměl být problém," cituje Paula The Los Angeles Times. Zdá se, že Paulovo přání bude vyslyšeno. Americká média přinášejí zprávy o tom, že vláda začala s tichým auditem FED New York, což je nejvlivnější z 12 amerických rezervních bank. Jak uvádí Russia Today, vláda dala prověřit všechno zlato v newyorském FEDu, které je vlastnictvím USA.

Jak uvádí The Los Angeles Times, tento proces spočívá v tom, že navrtají malé dírky ve stovkách zlatých prutů. Jejich pravost by měla vyrazit všechny zbraně konspirátorům, kteří zpochybňují, že zlato skutečně existuje, resp., že je pravé. Někteří konspirátořii tvrdí, že zlato bylo ukradené podobně jako ve filmu “Die Hard: With a Vengeance” (Smrtonosná zbraň 3), nebo, že jím vláda zaplatila tajné operace.

Ministerstvo financí audit nepopřelo. Naopak. Přiznalo, že koncem léta vyhlásí jeho výsledek. “Výzva k auditu hovoří jasně – posledních 200 let nevěříme vládě,” reaguje pro The Los Angeles Times Ted Truman, bývalý asistent ministra financí.

Podle více zdrojů je v New Yorku, ve FEDu, uložené zlato v hodnotě asi 21 miliard dolarů. Americké zlato je uloženo společně s drahými kovy, které patří dalším třem zemím a tuctu dalších organizací, například Mezinárodnímu měnovému fondu. V trezorech centrální banky má být uloženo až 23 procent světových zásob zásob zlata.

Zdroj: rt.com

]]>