Letecké útoky na pozice syrských vojsk provedené mezinárodní koalicí v čele s USA v oblasti Dajr az Zauru byly úmyslné, prohlásil v rozhovoru pro agenturu Associated Press prezident Bašár Asad. Podle jeho slov trvaly útoky na pozice syrských vojáků okolo hodiny. „To nebyl náhodný incident jednoho letadla. To byla čtyři letadla, která útočila na pozice syrských vojáků téměř hodinu či více než hodinu. Nemůžete chybovat déle než hodinu," řekl Asad.


Letadla koalice vedené USA v sobotu zaútočila čtyřikrát na syrská vojska nacházející se v obklíčení bojovníků IS (skupina zakázaná v Rusku) nedaleko Dajr-az- Zauru.

Zahynulo 62 vojáků, asi 100 lidí bylo zraněno. V Pentagonu vyjádřili „politování" a řekli, že cílem náletů měli být teroristé. Na Ministerstvu zahraničních věcí Ruska řekli, že podobné činnosti USA jsou srovnatelné s podporou teroristů.

„Podle mne není nic z toho, co tvrdí američtí úředníci o konfliktu v Sýrii, v podstatě hodno důvěry. Ať říkají, co chtějí, je to pouze lež, a jen jakési závěry řekněme to tak, které jsou naprosto bezdůvodné", zdůraznil syrský prezident.