4. srpna 2016 začal po sobě jdoucími oznámeními tzv. ‚Dobyvatelské armády‘ týkajícími se nástupu třetí a čtvrté fáze jejich úsilí o prolomení vládního obklíčení Aleppa. Dobyvatelská armáda čili Jaish al-Fatah se skládá z islamistických frakcí společně spiklých k podvracení zákonné syrské vlády. Bandy zločinců jako Faylaq al-Sham, Ahrar al-Sham a další členové Jaish al-Fatah se přihlásily, že se zapojují do řetězce velení fungujícího zatím jen uvnitř islamistických sil ke splnění konečného cíle znovu vydobýt ztracená území.


Před útokem na staveniště Sídliště 1070 v Aleppu ostřelovala Syrská arabská armáda (SAA) pozice rebelů samohybnými houfnicemi 2S1 „Gvozdika“. Během samotného útoku rebelů na 1070 ohlásily provládní zdroje úspěšné zničení dvou tanků T-72 a tří bojových vozidel pěchoty. Devět vládních vojáků bylo ohlášených mrtvých.

Avšak jediným podpůrným dokladem ohledně těchto ztrát ze strany islamistů při bojích v Aleppu je oznámení jediného tanku T-72 rebelů a jednoho pěchotního transportéru. Ve východní Ghoutě ohlásila Jaish al-Islam z ničení jednoho vládního tanku T-72.

Poblíž vládní dělostřelecké základny na frontě jižního Aleppa zničila Faylaq al-Sham protitankovou řízenou střelou 14,5 mm rychlopalný kanón. Po celém Aleppu aktivity sil Faylaq al-Sham proti vládním silám ochably.