Americký ministr obrany Leon Panetta nařídil Pentagonu sledování významných amerických médií, které zveřejňují tajné informace. Někteří zákonodárci tvrdí, že úniky byly načasované tak, aby pomohli současnému prezidentovi Baracku Obamovi ke znovuzvolení. Tento krok Panetta následuje poté, co se za poslední čas v amerických médiích objevily tajné informace – americko-izraelský kyberútok proti Íránu či útoky amerických dronů v Asii, o kterých rozhodují nejvyšší představitelé USA v čele s Obamou.

Z tiskového odboru Pentagonu se ozývají hlasy, že záležitost je velmi vážná. „Neoprávněné vyzrazení utajovaných skutečností je ohrožením národní bezpečnosti a porušením vnitřní politiky a v některých případech jde o trestný čin, který by měl být i trestně stíhán,“ řekl mluvčí Pentagonu George Little.

Kromě sledování médií přijímá Pentagon i další opatření, která se týkají školení jak zacházet s utajovanými skutečnostmi.

Články k tématu:

Washington vede svět k nezákonnosti

Nová tyranie: Má Západ budoucnost?

17letá dívka uvedená na Obamově tajném seznamu „na odstřel“

To, zda je skutečně Bílý dům za únikem tajných informací nechtěli orgány komentovat. Republikánský senátor John McCain už před časem naznačil, že správně „načasování úniku informací“ je součástí předvolební kampaně Baracka Obamy.

Zdroj: huffingtonpost.com

]]>