S narůstající propagandistickou válkou jsme si mysleli, že stojí zato připomenout, jak jsou mnozí obyvatelé Evropy, když přijde na jejich zdroje zpráv, ještě naivní. Jak uvádí Arjun Walia z GlobalResearch.ca, Dr. Ulfkotte vystoupil ve veřejné televizi s prohlášením, že byl nucen publikovat práce zpravodajských agentů pod svým vlastním jménem, když k tomu dodával, že neuposlechnutí těchto příkazů, by pro něj mělo za následek ztrátu jeho zaměstnání. Ten se nedávno objevil ve zprávách RT, aby se podělil o tato fakta:


Byl jsem asi 25 let žurnalista a vzděláván jsem byl v tom jak veřejnosti lhát a zrazovat ji, nikoliv, jak jí říkat pravdu.

Když ale v posledních měsících vidím, jak se německá a americká média pokouší zas do Evropy přivést válku, přivést válku do Ruska – tak to už je bod, za kterým není návratu, a já povstanu a řeknu, že to, co jsem dělal v minulosti, není správné, když jsem manipuloval lidmi, dělal protiruskou propagandu, a není ani správné, co dělají moji kolegové a co dělali v minulosti, protože jsou podplacení, aby lidi zrazovali, a to nejen v Německu, nýbrž všude po Evropě.