„Vidět“ a „slyšet“ se dlouhou dobu rovnalo „uvěřit“. Někteří lidé tvrdili, že Project Blue Beam (Projekt Modrý paprsek) – tj. konspirace snažící se vnuknout Nový světový řád tím, že masy uvěří v technologicky simulovaný druhý příchod Krista – byl zcela vymyšlený a nezakládal se na ničem reálném. Uvážíme-li, jak je to, co jsme právě napsali, zvrhlé, tak bychom si ve skutečnosti přáli, aby tito lidé měli pravdu.

Bohužel se mýlí.

Narazili jsme na článek ve Washington Post z roku 1999 nadepsaný, „ Kdy vidět a slyšet neznamená věřit,“ celý o psychologických operacích. Když začali mluvit o projekcích hologramů Alláha nad Irákem, tak si vůbec nedělali legraci.

Co kdyby USA promítly holografický obrázek Alláha vznášejícího se nad Bagdádem naléhajícího na Irácký lid a Armádu, aby povstali proti Saddámovi, zeptal se v roce 1990 vysoký důstojník Letectva?

Podle vojenského fyzika pověřeného úkolem prověřit nápad na takový hologram se zjišťovala proveditelnost projekcí ohromných třírozměrných objektů, které by vypadaly jako vznášející se ve vzduchu.

Dospěli k závěru, že by to vyžadovalo moc techniky (zrcadlo o jedné míli čtvereční v kosmu na jednu) a příliš energie, aby to bylo proveditelné během Operace Pouštní bouře. (Rovněž je to i ďábelské a zlovolné.)

Takže se případ uzavřel? Kdepak.

Ten příběh s hologramem ve Válce v Zálivu by šel pominout, když k ničemu nedošlo, jenže washingtonpost.com se dověděl, že v roce 1994 byl spuštěn super-tajný program k nasazení právě takových technologií k použití pro PSYCHOLOGICKÉ OPERACE. Takový „Holografický projektor“ byl popsán v tajném dokumentu Letectva jako systém „projekce informační síly z kosmu pro klamné mise speciálních operací.“

Kdo to zase říká, že řečený Projekt Modrý paprsek je jen „konspirační teorie“?