Dnes mohou přes 300 tisíc lidí po celém světě zůstat bez přístupu k Internetu kvůli tomu, že FBI odpojí servery, jichž použili počítačoví zločinci. Tyto servery byly zabaveny v listopadu 2011 v průběhu operací proti skupině zločinců, kteří užívali viru DNS Changer, který nakazil přes 4 miliony počítačů. Virus podstrčoval adresy internetových serverů, a dotazy z nakažených počítačů se přesměrovaly na stránky s reklamou. Peníze za reklamu dostávali zločinci, kteří na tom vydělali přes 14 milionů dolarů.

Virus je dosud aktivní na mnoha počítačích. Podle údajů FBI je i nadále více než 300 tisíc nakažených počítačů v Itálii, Německu, Indii, Austrálii a Rusku. Nejvíce je jich v USA.

Po raziích zřídilo FBI dočasný server, aby mohli lidé, kteří o nakažení svého počítače nic nevěděli, užívat Internetu, je to ale pro americké úřady příliš drahé.

Zjistěte, zda není váš počítač přesměrováván na podvodný DNS server (ZDE). Pokud se pozadí stránek zobrazí zeleně, je vše v pořádku. V případě, že je červené, je s největší pravděpodobností počítač nakažen.

Zdroj: czech.ruvr.ru

]]>