Přepis komentáře k videu, na něm uvidíte i mapky a záběry: Ruská letecká skupina v Sýrii od 10. října pokračovala v úderech proti teroristickým cílům s tím, že provádí 33 až 88 náletů denně. Ruské nálety se provádí v provinciích Raqqah, Hama, Damašek, Aleppo, Latakia, Idlib,Homs, Dei rez.Zor. Od počátku operací ruské nálety zničily více než 380 stanovišť ISIS. Poslední dny ukázaly, že militanti ISIS mají i velice nebezpečnou protileteckou techniku. 15. října ruské válečné letouny zničily ve vesnici ve Východní Gutě u Damašku protiletecký systém „Osa“.


V severní Sýrii obnáší provládní síly seskupení o 60 000 vojácích oficiálně posílených ruskou vojenskou technikou a zbraněmi. SouthFront má informace, že jednoty Syrské arabské armády (SAA) byly posíleny i ruskými vojenskými poradci až na úrovni oddílů v některých dělostřeleckých a speciálních jednotkách.

SAA se se svými spojenci v provincii Aleppo pokouší prorazit obležení vojenského letiště Kuweires. 10. října převzaly „Tygří síly“ SAA kontrolu nad městem Jabboul. 15. října zabraly provládní síly vesnici Tal Naam. 16. října ovládla SAA vesnice Qala’at Al-Najam, Abtayn. V tomto okamžiku se syrské síly střetávají s militanty přibližně 6,2 km od letiště.

Od počátku syrského postupu na Hama bylo zabito nejméně 235 militantů Jabhat al Nusra. Syrská vláda ovládla i strategická města Al-Mansoura a al-Lihaya. SAA zabrala i města Tal Sekik a Foru.

Ve známost vešlo, že velitel Hizballáhu Hassan Hossein Al-Hady padl během srážek o velkoměsto Mansura v provincii Idlib. Zdroje SouthFront hlásí, že jednotky Hizballáh bojující v Sýrii proti teroristům dostaly posily a další dodávky zbraní a techniky. To je důsledkem rostoucí role Hizballáhu a Íránem podporovaných skupin milicí na syrském bojišti. Syrské síly v důsledku těžkých srážek s Jabhat al Nusra zabraly jižní část velkoměsta Kafr Nabudah. Postup provládních sil směřuje ke strategickému městu Khan Shaykhun ležícímu na dálnici propojující Damašek a Aleppo.

V provincii Latakia vytlačily syrské síly s podporou ruských válečných letounů militanty al Nusra z Kafr Dalba a ovládly tento sektor. SAA spolu se spojenci pak zabrala vesnice Salma a Jeb al-Ahmar. V těchto oblastech byli umístěni militanti ISIS. V tomto okamžiku ruské válečné letouny a jednotky syrské armády tuto oblast čistí od jednotlivých vojenských jednotek.

Syrské síly v provincii Homs provádí vojenské akce proti Jabhat Al Nusra a ISIS. Centrum těchto srážek je v oblasti Al-Rastan. Ruské a syrské válečné letouny tu aktivně pracují proti teroristům. Těžké srážky byly rovněž pozorovány v Rasm al Abd a Habra al-Gabria. Militanti Jabhat Al Nusra využívají protitankových systémů „TOW“ dodaných Saúdskou Arábií.

Militanti Jabhat al Nusra hromadně prchají z provincie Daraa do Jordánska. Syrské síly postupují v sektoru města Mahaja. Jabhat al Nusra ve zdejších srážkách přišla o tucty militantů.

Mimo to irácké síly zahájily plnocennou ofenzivu proti ISIS v provincii Anbar. Ta hraničí se Sýrií. Podle zdrojů SouthFront má tato skutečnost přímou spojitost se spoluprací mezi Ruskem, Íránem, Sýrií a Irákem zahájené prostřednictvím spojeného informačního centra v Bagdádu.

11. října byl údajně při náletu v irácké provincii Anbar zraněn Abu Bakr al-Bagdadi. 14. října hlásila íránská média, že Abu Bakr al-Bagdadi je ošetřován v Turecku. US Ústřední zpravodajská agentura (CIA) spolu s tureckými speciálními službami mu s tím pomohly.

Rusko pokračuje v dodávkách zbraní a techniky syrským silám. Podle zpráv jsou v Sýrii ruské těžké plamenomety TOS-1 A „Soncepek“. Ty syrské síly použijí k ofenzivním akcím v této zemi.

Posílena byla bezpečnost ruské námořní základny v Tartu. Strážní jednotky dostaly další vojenskou techniku a mnoho posil. Batalion námořní pěchoty z ruské Černomořské flotily je při tom hlavní posilou. Rusko provádí přípravné práce ke zvýšení logistických kapacit této námořní základny. Údajně se využívá 10 dalších kontejnerových lodí a tankerů ke zvýšenému zásobování Tartu.

Hlavní důsledek nedávných úspěchů syrských sil spočívá ve zvýšené morálce provládních sil. Budoucí vývoj bude značně záviset na schopnosti syrských sil udržet si nabytou hybnost a koordinovat své akce s úsilím Ruského letectva. Aktivní fáze této ofenziv každopádně skončí do 1-2 týdnů. Syrské síly budou potřebovat posílit zabrané pozice, dostat další zásoby a odpočinout si.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: southfront.org  

[quote align="center" color="#999999"]

Ovládání lidského chování. Elektromagnetické a radiofrekvenční záření. Mikrovlny. O jaké experimenty jde a proč náš mozek není v bezpečí? Časopis Vědomí jako první médium na světě zveřejňuje výzkumy kryté státním tajemstvím. Tok říjnových informací pokračuje odkrýváním rodinné historie Rothschildů, jednoho z nejzámožnějších klanů na světě. Seriál Pansofie vás zase naučí obnovovat zdraví člověka jakožto energetické bytosti. Nové vydání Vědomí je k dispozici od 8. října u všech dobrých prodejců v Česku i na Slovensku.[/quote]