Poslední dobou se na veřejnost dostává stále více důkazů o tom, že teroristické skupiny jako třeba Al-Káida, které mají na svědomí útoky na USA, jsou ve skutečnosti napojeny na CIA anebo jiné vládní organizace. Dalším takovým polínkem do ohně je David Steele, který byl 20 let ve službě námořnictva a je také bývalým členem CIA. Na téma teroristických útoků řekl:

„Většina teroristů je falešných nebo jsou členy našich vlastních bezpečnostních organizací. V USA byl doposud každý útok nafingovaným.“

Co to znamená „nafingovaný útok“?

Tím nejznámějším nafingovaným útokem je samozřejmě 11. září, o kterém už málokdo věří, že byl spáchán muslimskými radikály. Pointou je, že tyto útoky jsou vytvořeny tak, aby vypadaly, že jsou snahou poškodit USA nějakou jinou zemí a ospravedlněním pro zvyšování „národní bezpečnosti“. Proto kladou USA takový důraz na patriotismus a vzbuzují v mužích i ženách pocit, že je dobré a šlechetné chránit zemi v boji proti terorismu, i když ve skutečnosti dělají pravý opak. Účastní se pak ve válkách, které jsou postaveny na lži a dezinformaci.