Černý pátek je významnou celosvětovou událostí, která vyvolává rozsáhlou aktivitu spotřebitelů při hledání výhodných nabídek. (Foto: Flickr)

Na akciovém trhu však existuje také spousta příležitostí pro akcie společností, které během této události historicky využívají vyššího objemu prodeje. 

Vzhledem k tomu, že se investoři snaží posílit svá portfolia o aktiva, kterým se může dařit během této události i po ní, je zásadní dívat se dál než na relevanci během černého pátku a zvážit akcie, které mají dlouhodobý růstový potenciál. V tomto článku se budeme zabývat pěti základními akciemi z období černého pátku, které byste měli zvážit přidat do svého portfolia ještě dnes a z nichž každá nabízí jedinečnou investiční nabídku.

Kam tedy investovat? Tipy odborného investičního poradce

Maxim Manturov, vedoucí investičního výzkumu ve společnosti Freedom Finance Europe, říká, že: „S rostoucím očekáváním Černého pátku se chytří investoři poohlížejí po akciích, které by mohly během této rušné nákupní sezóny přinést zisk. Zde je výběr akcií, které by se mohly s blížícím se Černým pátkem ukázat jako slibné:

Amazon (AMZN): Amazon je bezpochyby vzorem online nakupování. Vzhledem k jeho dalekosáhlé dominanci není překvapením, že se společnost připravuje na silnou prodejní sezónu Black Friday. Diverzifikace společnosti Amazon do odvětví, jako je potravinářství a zdravotnictví, naznačuje kromě jejího hlavního podnikání i slibné možnosti budoucího růstu.

Walmart (WMT): Maloobchodní gigant Walmart se připravuje na dobré výsledky během letošního černého pátku. Strategické zaměření společnosti na rozšiřování digitální přítomnosti a zlepšování zákaznické zkušenosti podtrhuje její odhodlání zůstat konkurenceschopná ve vyvíjejícím se maloobchodním odvětví. Tento prozíravý přístup dává společnosti příležitost k potenciálnímu růstu po skončení sváteční sezóny.

Target (TGT): Společnost Target, významný hráč v oblasti diskontního maloobchodu, se hodlá prosadit během výprodejového šílenství v rámci Černého pátku. Pokračující úsilí o zlepšení nabídky produktů a zlepšení zážitku z nakupování v obchodě vytváří dobré předpoklady pro budoucí růst. Potenciální dopad přesahuje rámec jedné akce a slibuje investorům trvalou hodnotu.“

Ceny akcií jednotlivých společností, doporučení a analýza

Jak jistě všichni víme, tak mezi giganty na trhu patří výše zmíněné společnosti. Např. společnost Amazon (AMZN) v posledním roce zaznamenala velký nárůst na ceně. Pro lepší představu si můžete níže prohlédnout graf společnosti Amazon za poslední rok. Nelze si nevšimnout, že růst ceny je zde opravdu razantní, s doporučením profesionála se tak stává slibnou investiční příležitostí.

Další společnost, kterou nelze opovrhnout je americký řetězec obchodů Wallmart (WMT), její pobočky můžete najít po celé americe a je to další z gigantů na trhu. Níže je opět pro představu graf za poslední rok, opět si zde nelze nevšimnout slibného růstu ceny.

Třetí společnost z doporučení je firma Target Corporation (TGT). Jedná se o sedmého největšího retailového prodejce v USA a je součástí portfolia S&P 500, její akcie vlastní i jiné ETF fondy. Níže je opět její graf za poslední rok. 

Další společností z našeho seznamu je společnost Best Buy (BBY). Společnost Best Buy je předním maloobchodním prodejcem elektroniky a spotřebičů se silným zastoupením v kamenných prodejnách i v elektronickém obchodě. 

Společnost se úspěšně přizpůsobuje měnícím se preferencím spotřebitelů tím, že se zaměřuje na vylepšování online nakupování a nabízí širokou škálu spotřební elektroniky, domácích spotřebičů a služeb souvisejících s technikou. Závazek společnosti Best Buy v oblasti inovací a spokojenosti zákazníků ji staví do pozice silného uchazeče o prodeje v rámci Černého pátku a o příležitosti k trvalému růstu. 

Graf akcií této společnosti za poslední rok je opět uveden níže.

Poslední společností, která je potenciální investiční možností při výhledu na nadcházející událost černého pátku je společnost Shopify Inc. (SHOP), Shopify je poskytovatelem platformy pro elektronické obchodování, která umožňuje podnikům všech velikostí zřídit a provozovat vlastní internetové obchody. 

Vzhledem k tomu, že Černý pátek se nadále přesouvá k online nakupování, mohou společnosti, které umožňují elektronické obchodování, jako je Shopify, výrazně profitovat. Robustní platforma a služby společnosti Shopify podporují nespočet podniků při oslovování zákazníků během sváteční sezóny i po ní. Růstový potenciál společnosti je spojen s rostoucím rozšířením online maloobchodu, což z ní činí zajímavou investiční možnost v období Černého pátku i po něm. 

Níže si opět můžete prohlédnout graf této společnosti a jak se její cena vyvíjela za poslední rok.

Shrnutí

Závěrem lze říct, že Černý pátek představuje více než jen nákupní horečku; je to příležitost pro investory, jak využít prudkého nárůstu spotřebitelských výdajů a získat pozici pro dlouhodobý růst. Ačkoli samotná událost je pro mnoho společností významným motorem prodeje a příjmů, je zásadní mít na paměti, že chytré investice přesahují krátkodobé zisky.

Až budete uvažovat o zařazení těchto akcií do svého portfolia, nezapomeňte, že úspěšné investování je maraton, nikoli sprint. Proveďte důkladný průzkum, diverzifikujte své investice a slaďte svá rozhodnutí se svými finančními cíli. Dynamika a inovace, které tyto společnosti předvedly během Černého pátku i po něm, z nich činí zajímavou volbu pro investory, kteří hledají jak krátkodobé výnosy, tak dlouhodobý růstový potenciál.

Komerční sdělení.