Vražda rappera Pavlose Fyssase, která se udála v noci z úterý na středu a jejímž pachatelem je údajně aktivista neonacistické strany Zlatý úsvit, vyvolala v Řecku velké emoce, o nichž dnes, 19. září, informuje řecký tisk. „Dost!“ hlásá v titulku list Ta Nea, který píše o „občanech šokovaných zločinem Zlatého úsvitu.“  „To byla poslední kapka,“ domnívá se deník, který připomíná, že stoupenci strany, jež má v současné době 18 poslanců v řeckém parlamentu, vyvolali už řadu násilností, jejichž terčem jsou především přistěhovalci.


Podle deníku

[quote align="center" color="#999999"]

musí celý politický establishment zahájit proti krajní pravici válku. A začít musí sama vláda, která připravuje sérii zákonů, jež by Zlatý úsvit z parlamentu co nejrychleji vyloučily. To by mělo znamenat změnu trestního zákoníku, který bude v budoucnu mnohem přísnější.[/quote]

„Postavte se na odpor – monstrum nacismu zabíjí“, vyzývá titulek listu To Ethnos, který zároveň přináší fotografii údajného vraha v tričku se symbolem Zlatého úsvitu a ve společnosti dalších krajně pravicových aktivistů. Podle levicového deníku zachvátila zemi atmosféra bezprecedentního politického napětí, ke kterému přispívá i to, že vláda Antonise Samarese nijak nerozlišuje mezi krajní levicí a pravicí.