Každé sousto jídla od McDonalds obsahuje hrst chemických látek, které zvyšují „špatný“ cholesterol, zvyšují riziko cukrovky, snižují imunitu a poškozují DNA. Fast food vlastně obsahuje tolik škodlivých látek, že bych ho nedal ani zvířatům, protože by to bylo kruté. Když jdete do fast foodu s rodinou: Platíte za to, že si poškozujete zdraví i vašich dětí; Snižujte kvalitu svého života, protože konzumace syntetických chemikálií spustí nemoc; Dáte více peněz do rukou zdravotních pojišťoven


Stále lovin’ it?

Navzdory iluzi postupného přechodu na zdravější nabídku obsahující saláty a smoothies, výběr u McDonaldu stále obsahuje nechutné zdraví erodující chemikálie: trans-tuky, vysokou úroveň cukru, umělá sladidla, petrochemikálie a HFCS (glukózo-fruktózový sirup). Dětské menu a saláty taky obsahují děsivé složky a hodně cukru.

Po pročtení jejich nabídky a nutričních informací k jídlům je k neuvěření, jaké syntetické chemikálie se přidávají do salátů, kuřecích jídel, hamburgerů a dokonce i do nápojů. Věděli jste, že mnoho z jejich jídel a nápojů obsahuje terciární butylhydrochinon (TBHQ) , chemický konzervační prostředek, který je tak smrtící, že pouhých 5 gramů je smrtících? Jeden gram TBHQ může způsobit nevolnost, zvracení, zvonění v uších, blouznění, pocit dušení a kolaps.

Potraviny od Mcdonalda stále obsahují trans-tuky, vedle celé řady syntetických chemikálií k vytvoření chuti, kterou záměrně navrhují jako návykovou, takže utratíte více peněz – podle šetření Erica Schlossera v jeho knize Fast Food Nation.


Lež s trans tuky

Americká FDA rozhodla, že jídlo může obsahovat trans-tuky a že jejich množství nemusí být uvedeno ve složení nebo nutričním seznamu, pokud jejich množství není větší než polovina gramu. Mnoho hamburgerů, koktejlů a snídaňových jídel obsahuje trans tuky. Problém s těmito oleji je, že způsobují v těle poškození volnými radikály a to vede k poškození cév, DNA a oxidaci cholesterolu známého jako „špatný cholesterol“.

Téměř všechny potraviny v nabídce McDonaldu obsahují hydrogenované a částečně hydrogenované oleje, které také škodí tělu, protože poškozují tkáně a zvyšují hladinu špatného cholesterolu.

Zde je jeden příklad toho, co dává McDonald do své stravy. Nezdravé přísady Chicken nuggets (přímo z webových stránek McDonald´s):

* fosfáty sodíku

* bělená pšeničná mouka (živiny odstraněny)

* modifikovaný potravinářský škrob (pravděpodobně geneticky)

* dextróza (cukr)

* částečně hydrogenovaný sójový olej a bavlníkový olej s mono- a diglyceridy (trans tuky)

* připraveno v rostlinném oleji (kanolový olej, kukuřičný olej, sojový olej, hydrogenovaný sojový olej) (trans tuky)

* TBHQ terciární butylhydrochinon – z ropy odvozený produkt

* Dimethylpolysiloxan přidán jako odpěňovač (forma silikonu používaná v kosmetice a chytré plastelíně).

Vyhledejte si sami

Můžete si stáhnout tento jejich seznam nutričních informací. Je to dlouhý PDF dokument se všemi položkami jejich menu. Najděte si potraviny, které kupujete v levém sloupci a podívejte se kolik je v nich cukru a trans tuků. Pak navštivte stránku McDonalds, vyberte potraviny které jíte, klikněte na odkaz výživa a přejděte k seznamu ingrediencí. Pokud nemůžete některé z přísad vyslovit a nevíte co to vůbec je, je pak moudré to jíst? Tuto volbu můžete učinit jen vy, ale dejte dětem také na výběr.


Zaplaťte teď a později

A nejde tu jen o McDonald. Navštivte webové stránky KFC a dalších společností. Jejich potraviny obsahují stejné škodlivé chemické látky, které vyprázdní vaši peněženku i tělo, takže se cítíte prázdní už hodinu po dojedení jídla. Má to smysl z finančního hlediska? Co z hlediska ochrany zdraví? Pokud si kupujete rychlé občerstvení, platíte nyní svými penězi a také později svým zdravím.

Zdroj: endalldisease.com, Překlad: toxio.cz

]]>