V Texasu se vzbouřili někteří ze studentů, kteří odmítli dát si zavést mikročip do identifikační dokumentace (identifikační karta) a následně za to byli "potrestáni". Od 1. října se studenti z John Jay High School a Anson Jones Middle School v San Antoniu měli vyjádřit, zda chtějí mít ve svých identifikačních kartách zaveden RFID čip (radio-frequency identification), který by monitoroval jejich pohyb. Použitím technologie RFID by byly škola i učitelé schopni monitorovat pohyb více než 6000 studentů na těchto dvou vybraných školách a pohyb žáky ZŠ v celém distriktu.

Zastánci tohoto monitorovacího čipu argumentují i ​​tím, že se sníží absence studentů ve škole. Počítalo se s tím, že pokud by byl tento pilotní program úspěšný, zapojilo se do ní dalších 112 škol s více než 100 000 studenty, přičemž samotní pedagogičtí pracovníci trvají na důležitosti tohoto projektu.

Podporovatelé projektu tvrdí, že jeho uvedení do škol je pouze v jejich dobrém zájmu, protože by přinesl školám několik milionů dolarů z extra fondů.

Zdá se, že studenti, kteří odmítli čipy, jsou svými učiteli očerňování a rovněž vyloučeni z různých projektů. Také ztratili přístup do kaváren a knihoven patřícím škole, kde bez čipu nemají přístup.

Jedna ze studentek střední školy John Jay, Andrea Hernandez, obvinila učitele z toho, že ignorovali její žádosti respektovat soukromí a nemohla se zúčastnit voleb do školního senátu, bez zavedení RFID mikročipu.

Jelikož studentka mikročip odmítla, školní autority tlačily na rodiče, aby k tomu svolila. Rodiče naopak svou dceru podporují, ale žijí ve strachu, že ji ze školy vyloučí.

Její otec spolu s dalšími rodiči vystoupil před výborem NISD (Northside Independent School District), aby vyjádřili hluboké znepokojení nad tím, nakolik vůbec je tato technologie bezpečná a respektující lidskou důstojnost. Čip zůstává aktivní i poté, co dítě areál školy opustí.

Zdroj: rt.com

]]>