Britská válka se svobodou slova pokračuje a je nadále čím dál temnější s každým dalším krokem podle klasického scénáře ve stylu kradmých misí. Když už mají legislativu proti protestům (bez policejního povolení) nebo protestům na mnoha veřejných místech a legislativu ke špehování a dohledu nad celou populací ve stylu známém jen z vlhkých snů Stasi, tak dalším postupným krokem okované boty dopadající na tvář občanské společnosti je rozdrcení svobody slova.


Williamson údajně řekl, že se tuto společnost rozhodl opustit, aby zachránil své manželství. To však není problém. Problém je, že máme ministra obrany připraveného klamat obecnou veřejnost pomocí národního tisku jako zástěrky k zakrytí svých vlastních neetických průšvihů.

Samozřejmě, že neexistuje žádné větší a přesvědčivější nebezpečí od Ruska než od kterékoliv jiné země. Rusko není pro Velkou Británii žádným nebezpečím.

Británie podobně jako Amerika se obrací zády ke globální katastrofě, za kterou mohou na Středním východě, a teď potřebují přesměrovat pozornost na dalšího protivníka a tím je Rusko. Proto se v tisku tak moc nedovíte o hrůzách páchaných ISIS, pokračující zkáze Libye, pádu Kábulu a spoustě dalších věcí.

Ta nová jednotka bude zjevně obsazena profesionály z britských zpravodajských a bezpečnostních agentur, ale bude spoléhat na příspěvky od expertů z venku v oborech kybernetická bezpečnost, komunikace a vztahy s veřejností, bezpochyby tedy z těch samých organizací, které beztrestně olupují převážně nevědomou populaci o její soukromá data. Tato jednotka bude mít i „jednotku rychle reakce“, která bude mít na starosti boj s „falešnými zprávami“ v reálném čase, uvádí The Times.

Tento krok přichází po podobném vývoji ve Spojených státech. Prezident Barack Obama v prosinci 2016 potichoučku podepsal nový zákon přidělující 160 milionů $ na zřízení vládního centra pro „boj proti zahraniční propagandě a dezinformacím.“

Wearechange.org v té době referoval:

„Tento zákon „kriminalizuje ‚falešné zprávy a propagandu‘ na webu,“ což je klíčová část legislativy zaměřené na rozdrcení svobody slova a nezávislých médií. Laicky řečeno, tento zákon vládě beztrestně umožní rozdrtit mediální kanály, o kterých si usmyslí, že jsou „propaganda“. Další část legislativy poskytne značné peníze na financování „proti-propagandy“, aby se zajistilo, že vládou schválené povídačky překonají alternativní média a žurnalisty, kteří zpochybňují ty u moci.“

Jedna z tzv. fakta kontrolujících stránek v USA Snopes zašla tak daleko, že začala vysvětlovat, proč je i tato zpráva od wearechange samotná podle nich falešnou zprávou. Načež se ukázalo, že Snopes jsou úplně vedle.

Tohoto zákona bylo pak použito k okamžitým útokům na webové stránky, které šly proti tzv. národní verzi americké vládní politiky – jak domácí, tak zahraniční. Velký počet webů si stěžoval na cenzuru. Mnohé velké nezávislé levicové kanály začaly hlásit okamžitý obrovský propad počtu návštěvníků, jelikož jejich webové stránky byly záměrně skryty před výsledky vyhledávacích enginů a byly cenzurovány sociálními médii.

TruePublica už v prosinci 2016 varovala, že:

„Falešné zprávy a propaganda tažená vládou a korporacemi samozřejmě není nic nového. Brexit a americké volby to nedávno ukázaly velice barvitě, když politická třída neočekávaně prohrála důležitá vytoužená hlasování o rozhodnutích. To s sebou v Británii přinese zavedení kontroverzních zákonů, aby se zadusila svoboda slova, což časem povede k zastavení funkce jednotlivých webů nebo zpravodajských kanálů, aby nereferovaly v rozporu s vládní povídačkou, tj. tzv. ‚falešnými zprávami‘, které budou nakonec mimo zákon.

Ve středu bylo v Londýně oznámeno, že britský ministr obrany Gavin Williamson poskytne další podrobnosti o Národně bezpečnostní komunikační jednotce v projevu k Dolní sněmovně, k němuž dojde „v několika příštích dnech.“

Toto oznámení znamená jen zase další součást závažné cenzury v Británii. A jak jsme referovali jen před několika měsíci – Británie se jen v posledních pěti letech na stupnici svobody tisku propadla o 12 míst, tedy na 40. místo ze 180 zemí. Čímž už dost zaostává za zeměmi jako Ghana (26), Namibie (24) a Surinam (20). Budeme-li tímto tempem pokračovat dále tak se před Británii do dvou let dostane Tonga i Botswana!

OpenRightsGroup vládu loni obvinila, že „Vláda si Zákonem o digitálních právech 2017 udělila pravomoci blokovat webové stránky, což vede k ‚Masivní cenzuře‘.“ Ti to tehdy vystihli a řekli:

„A na to poukazujeme. Pravomoci udělené návrhem Zákona o digitální ekonomice (nyní už schváleného) vytvoří mechanismus k blokování doslova milionů webových stránek; kdy jediným omezením je množství peněz, které jsou zákonodárci ochotni do této organizace nalít.“

Národně bezpečnostní komunikační jednotka jsou ve skutečnosti ty peníze, o kterých mluvili. Nejenže je tím na oltář falešné povídačky o ‚národní bezpečnosti‘ obětováno vaše soukromí, osobní bezpečnost a svoboda ale také vaše právo na svobodu slova.

Zdroj: globalresearch.ca