Nedávno bylo odhaleno, že technické společnosti podporované miliardářem Elonem Muskem vyvíjí ‚rozhraní přímo mezi mozkem a počítačem‘, které by mělo lidem dát nejen super-inteligenci, ale také jim umožnit komunikovat telepaticky. Dr. Mikhail Lebedev, vedoucí neurovědec na Duke University v Durhamu tvrdí, že mozkové čipy s umělou inteligencí (AI) přivodí ‚evoluci‘ lidstva, která je přetvoří na ‚komunitu zombí‘.


‚Naštěstí to ale zatím ještě problém není.‘

Když začnou lidé přebírat vlastnosti strojů, tak se hranice mezi jedním a druhým rozmaže, dodal.

Aby vám někdo implantoval čip do mozku, tak to zatím vypadá jako zápletka z děsivého science fiction příběhu, někteří ale tvrdí, že taková technologie by mohla být do 15 let realitou.

Takové čipy lidem umožní, aby si třeba nakoupili falešné vzpomínky nebo vymazali ty pravé a bude brzy stejně populární, jako jsou teď chytré telefony, tvrdí Bryan Johnson, expert, který na takových zařízeních pracuje.

Minulý měsíc v projevu na webovém summitu v Lisabonu pan Johnson, zakladatel Kernelu, tj. start-upu vyvíjejícího mozkové mikročipy, řekl, že odemčení potenciálu mysli je tou ‚největší věcí‘, jaké může lidstvo dosáhnout.
‚Očekával bych, že tak do 15-20 let budeme mít dostatečně robustní sady nástrojů na mozek, že bychom mohli vyřešit jakoukoliv otázku, co bychom chtěli,‘ řekl.

‚Např. mohl bych mít perfektní paměť? Mohl bych si vymazat paměť? Mohl bych zvýšit produktivitu svého učení, mohl bych si zřídit přímou komunikaci z mozku do mozku?‘

Pan Johnson dodal, že tato nová technologie je pro budoucnost lidstva ‚nezbytností‘.

Ti, kdo budou mít do svých myslí implantované mikropočítače, riskují, že budou fúzovat se strojem do té míry, že lidští androidi budou nerozlišitelní jeden od druhého, tvrdí tento expert (sada obrázků)

‚Např. mohl bych mít perfektní paměť? Mohl bych si vymazat paměť? Mohl bych zvýšit produktivitu svého učení, mohl bych si zřídit přímou komunikaci z mozku do mozku?‘

‚Sám sebe považuji za kognitivně narušeného, protože jsem omezen svou zaujatostí, svými temnými skvrnami, které nejsem schopen vidět,‘ řekl.

Kernel v současnosti pracuje na prototypech zařízení k implantaci do lidského mozku k využití pro medicínu.

Tato firma už začala provádět testy na pacientech s epilepsií v nemocnicích.

Dr. Berger v rozhovoru s IEEE Spectrum řekl: ‚Testujeme to už na lidech a máme dobré počáteční výsledky.

Nedávno bylo odhaleno, že technické společnosti podporované miliardářem Elonem Musekm (na fotce) vyvíjí ‚přímé rozhraní mezi mozkem a počítačem‘, které by mohlo lidem poskytnout super-inteligenci a umožnit jim komunikovat telepaticky.

‚Pracujeme na postupu k cíli komercializace těchto protéz.‘

Ale než se začnou vyvíjet pro zdravé lidi, tak firma doufá, že tato zařízení využije, aby vylepšilo paměť u lidí s degenerativními onemocněními jako je Alzheimer.

Pan Johnson v rozhovoru s New Scientist řekl: ‚Představa je taková, že když přijdete o paměťové funkce, tak bychom mohli postavit protézu pro hippocampus, která by tento okruh obnovila a vrátila tak paměť.‘

Zdroj: dailymail.co.uk