Jacqueline Traide v den pokusu měla 24 let, ale problém s testováním kosmetiky na zvířatech ji trápí dlouhodobě. Spojila tedy síly s výrobcem kosmetiky Lush, který vůči tomuto bojuje i ve své kampani a představení bylo na světě. Jacqueline byla zavlečena do výkladu obchodu Lush, kde musela vydržet několik testů v roli zvířete. Pohled na to byl brutální, ale stále to byl jen zlomek toho, co zažívají zvířata za zavřenými dveřmi laboratoří kosmetických firem.


Stále však šlo o umělecké představení a po celou dobu mohla Jacqueline komunikovat s lékařem provádějícím testy nebo klidně vstát a odejít. Rozhodla se však zůstat a zvládnout to, kolemjdoucí se tak dívali na to, jak jí lékař vyholil část vlasů a obočí, donutil ji sníst různé látky a tabletky, testoval snášenlivost různých produktů s pokožkou.

V tom je zároveň rozdíl mezi tímto a laboratorními zvířaty, které jsou vychovávány pouze pro použití lidi a odsouzeny na život plný zneužívání.


Smyslem celého protestu bylo rozproudění konverzace o této problematice mezi širokou veřejností. Proto šlo zejména o zvýšení povědomí a snahu začít o tom mluvit a v konečném důsledku to i změnit.