Rusko chce odpálit další rakety u syrského pobřeží. Vojenský odborník Vladislav Šurygin ve vysílání rádia Sputnik uvedl, že úroveň bojové pohotovosti ruských vojáků v poslední době značně stoupla a operace v SAR to potvrzuje. Vojensko-námořní flotila RF chce ve dnech 14.- 28. července odpálit další rakety blízko syrského pobřeží, uvádějí média s odkazem na mezinárodní zprávy pro letecký personál (NOTAM) a navigační upozornění pro námořníky.


V souvislosti s tím byla uzavřena oblast v mezinárodních vodách Středozemního moře u syrského pobřeží.

Uvádí se, že odpalování raket z ruských lodí může být prováděno od 8.00 do 18.00 msk.

Předtím byla tato oblast uzavřena od 29. května do 4. června. Dne 23. června fregaty vojenské námořní flotily RF Admirál Essen a Admirál Grigorovič a také ponorka Krasnodar zaútočily raketami Kalibr s plochou dráhou letu na objekty skupiny Islámský stát v Sýrii; rakety zasáhly velitelská stanoviště a sklady střeliva teroristů v provincii Hamá.

Podle slov vojenského pozorovatele, vedoucího vojenské sekce Izborského klubu Vladislava Šurygina, odpalování raket blízko syrského pobřeží je plánované a stejně jako jakékoliv jiné cvičení má ukázat připravenost k boji ruské flotily.

„Přesněji řečeno je to plánované cvičení, které bylo předepsáno už loni, nic mimořádného to není, žádné problémy nejsou. Flotila se učí, nacvičuje své úkoly. Prakticky na každém velkém cvičení je jedním z hlavních prvků předvedení síly, a co se týče flotily, je to i předvedení vlajky, schopnosti pracovat v dost vzdálené oblasti.
Loading...