Prezidenta republiky Miloše Zemana odvezl hned po konci jednání s Andrejem Babišem z Lán vůz záchranné služby. Doprovodilo ho několik limuzín. (Foto: Facebook)

Ředitel ÚVN uvedl, že prezident Zeman je v nemocnici kvůli komplikacím při léčbě.

Na sanitním voze, který opouštěl Lány, bylo napsáno: „Mobilní JIP.“ Vůz podle nápisů patří Ústřední vojenské nemocnici, kam byl prezident s největší pravděpodobností převezen.

Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích mezitím potvrdila, že prezident byl hospitalizován. Nesdělila žádné další podrobnosti.

Podle zdrojů Českého rozhlasu a České televize se však má jednat o plánovanou akci. Ve dvě hodiny odpoledne by se měl vyjádřit prezidentův ošetřující lékař a šéf ÚVN Miroslav Zavoral ke zdravotnímu stavu hlavy státu.

Ve 14:00 se k věci vyjádřil ředitel ÚVN. Podle jeho slov je prezident Zeman v nemocnici kvůli komplikacím při léčbě. 

„Prezident byl hospitalizován na mé doporučení. Známe jeho diagnózu, ale nemám souhlas se zveřejněním,“ ukončil krátký brífink ředitel ÚVN a ošetřující lékař hlavy státu Miroslav Zavoral.

Dodal, že nemá od prezidenta souhlas zveřejnit přesnou diagnózu. „Diagnózu známe, jsme schopni zacílit léčbu,“ zmínil Zavoral.

„Odsuzuju ty hyenistické záběry, komentáře a spekulace. Pan prezident při převozu usnul, o nic jiného nejde. V bezvědomí nebyl,“ reagoval Mynář pro server Blesk Zprávy.