Nová vláda Petra Fialy hodlá zvýšit počet členů Bezpečnostní rady státu, konkrétně z devíti na deset. Kromě toho členem rady už dál nebude ministr zemědělství. (Foto: Youtube)

Naopak, po novém v ní budou ministři práce a sociálních věcí a pro místní rozvoj. Resorty vedou lídr lidovců Marian Jurečka a lídr Pirátů Ivan Bartoš. Informuje o tom ČTK.

Předsedou rady bude premiér Petr Fiala, ve funkci místopředsedy zůstane ministr vnitra Vít Rakušan.

Co se týče změn v BRS, to novými členy rady budou ministři práce a sociálních věcí, zdravotnictví, pro místní rozvoj, obrany, zahraničních věcí, financí, průmyslu a obchodu a dopravy.

Zmiňme, že Bezpečnostní rada státu je stálým orgánem vlády ohledně koordinace činnosti kolem bezpečnosti státu. Členy jsou premiér spolu s dalšími členy vlády a to na základě rozhodnutí vlády. Účastnit se jednání má právo také prezident.

Schůze se konají pravidelně nejméně jednou za čtvrt roku. Nová vláda hodlá pod BRS zařadit pravidelné schůzky ministrů, jejichž resortů se týkají protikoronavirová opatření.

Skupina poprvé zasedala v pondělí a podle Rakušana se stane pracovní skupinou Bezpečnostní rady.

Jako politický orgán by měla nahradit vládní radu pro zdravotní rizika, která podle nové vlády během vládnutí bývalé vlády narušovala chod krizového řízení.

Zdroj: snews.com