Šéf odborové centrály ČMKOS Josef Středula přichází s myšlenkou, že před Velikonocemi by měla podle nich vláda vyhlásit lockdown. Jednalo by se o úplné zavření země. (Foto: Pixabay)

Na Twitteru tento nápad zveřejnil v době, kdy odbory jednaly se zástupci vlády a zaměstnavateli.

„Odbory požadují po vládě velikonoční lockdown! Nejen 4 dny přerušené práce, ale klidně celý týden pomohou omezit šíření nemoci a odlehčit nemocnicím a přerušit komunitní šíření viru!“ stojí v poznámce Středuly.

Zmíněný „návrh“  měl za následek četné reakce sledujících.

„Souhlasím jen za předpokladu, že způsobené škody zaplatí odboráři,“ napsal Marek Tůma.

„A kdo ten lockdown zaplatí,“ vyslovil se podobně Joe Stodůlka.

Zazněly i předpovědi, k čemu opravdu dojde o velikonočních svátcích.

„Nebyl by vhodný trvalý lockdown odborů? O Velikonocích to skončí hromadným úprkem pracujících na hory a Šumavu,“ upozornil Thomas Aquinas.

„Hlavně aby ten lockdown Češi nevzali jako dovolenou a hurá ve velkém na hory a do měst,“ okomentoval Jan Srbek.

Nechybí ani ti, kteří zpochybnili účinek takových restrikcí.

„Za tak krátkou dobu se nic nezmění. Stačí se kouknout na Izrael, ten měl několik a žádné zlepšení,“ připomněl Petr Běťuňák.

„A co povinné testování v továrnách, výrobních provozech, montovnách? Bavili jste se o něm? Očkování pro zaměstnance větších provozů? Protože pokud se tohle včas nepřipraví, tak bude týden tvrdého lockdownu jen odklad (a efektivnější by byly dva, když už),“ napsala Tereza Krištofová.

Někteří pak vyslovili s návrhem Středuly razantní nesouhlas.

„Totální blbost!!! 14 dní po tomto lockdownu jsme na stejných číslech, ale v totálním chaosu a zdecimované ekonomice,“ zdůraznila Peťulína Markvartová.

​V této souvislosti připomeňme, že ministr zdravotnictví Jan Blatný v neděli v debatě na Primě řekl, že se úplnému lockdownu, jaký byl v Izraeli, neustále snaží vyhnout. Všichni lidé ale podle jeho názoru musí začít dodržovat opatření, která platí v současné době.

„Když se to nestane a když ty nemocnice opravdu se dostanou do situace, že budou řešit jenom intenzivní péči covidovou, necovidovou a všechno ostatní bude zastaveno, tak toto je z mého pohledu důvod, proč udělat naprosto zásadní změnu, která by potom ale musela být velmi drakonická, já se jí snažím neustále vyhnout,“ vyzdvihl šéf zdravotnického rezortu.

Zdroj: snews.com