Vánoční trhy po celém Česku zavřely, někde na vládní opatření však zareagovali změnou názvu. Například v Praze na Václavském náměstí trhy pokračují, protože jde o kulturní akci. (Foto: Facebook / Petr Hejma)

Na situaci v Praze na Václavském náměstí upozorňuje Blesk.cz. Při pohledu na Staroměstské náměstí je turistům smutno, narazí totiž pouze na trhy duchů se zabedněnými stánky. Stačí se však Prahou projít o kousek dál. Pod koněm jede advent na plné obrátky, voní svařák, předvánoční dobroty.

Jak uvedl portálu mluvčí radnice Petr Bidlo, na Václavském náměstí jde o kulturní akci, právě tak je to schválené.

Aktuální situace se nelíbí ani starostovi Prahy 1 Petru Hejmovi, který na Facebooku zveřejnil, že radnice udělá všechno pro to, aby v centru Prahy zůstala tradiční vánoční atmosféra.

„Za naši městskou část jasně říkám, že si vážíme práce každého, včetně malých živnostníků – drobných prodejců a nedopustíme, aby se díky nešťastným a nejednoznačným nařízením dostali do existenčních problémů! Proto vnímám zavedení zákazu „vánočních trhů“ prakticky ze dne na den jako naprosto nešťastné, a navíc pro mnoho živnostníků i jako likvidační. Navíc by centrum Prahy přišlo o tradiční vánoční kolorit, na který se Pražané a ostatní návštěvníci Prahy těší,“ napsal Hejma.

Zdroj: snews.com