O Leošovi Janáčkovi se říkalo, že do notového sešitu si na brněnském tržišti zaznamenával jekot trhovkyň. Zdálo se mu to inspirativní. (Foto: Twitter)

V současné době by ani na tržiště nemusel chodit. Stačilo by mu si pustit televizní pořad Události, komentáře, zejména nedávné vystoupení dvou děvčat středního věku by se mu líbilo.

Z toho, co se přihodilo jedné hejtmance Jaroslavě a jedné redaktorce Světlaně ve středu 27. května 2020 ve zmiňovaném pořadu Události, komentáře, by Janáček, kdyby žil, byl by u vytržení.

Měl to být sice rozhovor, ale lze za rozhovor považovat ještě výjev, kdy v jednu chvíli a docela dost dlouho obě ženy hovořily současně? 

Pokud jste zmiňované vystoupení neviděli, tak si jej přehrajte, ať víte,  za co každý měsíc posíláte 135 korun  do podniku, který vám v poslední době dost často předvádí ty nejhorší ukázky vedení rozhovorů. 

Zbývá jen pomyslet, jak by asi Janáček do not zapsaný ruch z televize následně ztvárnil do hudebního díla   a jak by jej pojmenoval.

Možná by hudební skladatel, který se představoval: „Já jsem Janaček, s dlouhým a,"  o své nové skladbě říkal: „Je to Slepičarna s dlouhým a uprostřed."