Robert Šlachta, předseda politické strany Přísaha, si vzal na paškál hnutí Milion chvilek pro demokracii a jeho předsedu Benjamina Rolla, o němž tvrdí, že opakovaně lže.

Šlachta nařkl Milion chvilek z toho, že jsou instrumentem pro zakonzervování politického systému a nedopuštění nových stran k moci.

„(Milion chvilek pro demokracii – red.) o mně a o Přísaze šíří totální lži. Včera poslali mail asi sedm set tisícům lidí, ve kterém mají správně snad jenom moje jméno,” napsal na svých sociálních sítích Robert Šlachta.

Čelní tvář hnutí Přísaha, která podle posledních předvolebních průzkumů má šanci dostat se do Poslanecké sněmovny překonáním 5% hranice, následně vyjmenoval několik bodů, jež Chvilkaři politikovi vytýkají.

„V první řadě mě falešně připodobňují k Babišovi a Bártovi. Myslím, že po tom co mám za sebou, kdy jsem 30 let sloužil naší zemi a jejím občanům, mě nikdo nemůže přirovnávat ani Babišovi ani k Bártovi. Byl jsem státním zaměstnancem a chytal jsem zločince. Nebyl jsem a nejsem žádný milionář ani miliardář,“ napsal na svých sociálních sítích Šlachta a obratem dodal: „Zadruhé, k mojí práci, když jsem byl šéfem ÚOOZ. Dost mě překvapilo, že pan Roll, předseda Milionu chvilek, který email rozeslal, považuje kauzu Nagyová za neúspěšnou. Chápu to tedy správně, že to, když kmotrové řídili Českou republiku skrze milenku premiéra, bylo fajn a Milion chvilek s tím souhlasí? Proti tomu by neprotestovali?“

Předseda hnutí Přísaha následně vyjmenoval několik velkých kauz, na nich jako příslušník policie a velitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu pracoval.

„A kdo stojí za naší kampaní? Dobrovolníci. Už je jich víc než 4000 a každým dnem se hlásí noví lidé, kteří chtějí spravedlivé Česko. Samozřejmě, že se radím s lidma, kteří s marketingem mají zkušenost a už ho dělali. Stejně tak, jak to dělají ostatní strany. Jak to dělá například KDU, která má odbornici na politický marketing z týmu ANO,” myslí si Robert Šlachta.

„Poslední korunovaná lež, je že jsem založil hnutí Přísaha proto, abych naplnil svou touhu po moci. Pane Rolle, po 30 letech ve službě, po šéfování elitnímu policejnímu útvaru a po tom, co už v podstatě můžu být jenom doma na Moravě na zahradě, to není o moci. Je to o tom, že chci spravedlivé Česko,“ dodal bývalý elitní policista.

Podle názoru Roberta Šlachty se Milionu chvilek pro demokracii nelíbí, že v Česku vzniká nové politické hnutí od spodu – od prostých lidí.

„Není to teda o tom, aby v Česku konečně byla spravedlnost, je to o tom, aby se u moci udržely všechny ty strany, které tam už jsou,“ uzavřel Šlachta své vyjádření na sociálních sítích.

Zdroj: snews.com