Známý český právník Jindřich Rajchl provedl kalkulaci cen elektřiny na letošní zimu a došel k neuvěřitelnému číslu. (Foto: Facebook / Jindřich Rajchl)

Včera jsem si s kolegou udělal takovou malou výhledovou kalkulaci ceny elektřiny na letošní zimu.

S ohledem na to, že se termínové kontrakty na zimu nakupují na lipské burze právě teď, a to za cenu, jež překonala 500 EUR/MWh a brzy s největší pravděpodobností dosáhne 600 EUR/MWh (a ani to nebude strop), vychází koncová cena pro domácnosti včetně poplatků za tranzit a DPH na zhruba 22 Kč/kWh!!!

To samozřejmě (v kombinaci s cenou plynu a pohonných hmot) znamená jediné – naprostou devastaci české ekonomiky.

Doufám, že se už brzy probudí úplně všichni a pochopí, že pokud něco neudělají, tak jsme prostě u konce. V průmyslu, v zemědělství ve službách.

Bohužel nestraším, pouze otevírám oči.

P.S.: Poté, co Petr Simpleton Fiala prohlásil, že stát zaručí, že náklady na bydlení a zálohy nepřesáhnou 30% příjmu žádné domácnosti (v Praze 35%), tak si dovoluji všechny zde přítomné požádat, aby už nikdy nikoho neobviňovali z populismu. Náš předseda vlády totiž dosáhl v této kategorii pomyslného Mount Everestu. Sám musí moc dobře vědět, že tenhle blábol nemá v žádném případě šanci splnit. Už hraje jen a pouze o čas.

Jindřich Rajchl