V zoologickém obchodě najdete velký výběr hraček pro psy. Majitel si může vybrat mezí speciální, kousací, plyšové, tahací, aportovací hračky a míčky. Při výběru mějte na paměti věk a co má Vaš pes rad. (Foto: PickPik)

Jsou hračky pro psa nutné?

V všednosti psa zastává hra důležitou roli, stejně jako krmení, cit bezpečí a sen. Hraní je skvělý způsob zlepšení koordinace a podpora jejího vývoje. Proto byste měli koupit míček a nebo další hračku pro psy ( https://fera24.cz/hracky-pro-psy/). Hračka ho zabaví a dokonce může podpořit inteligence psa. Pes posili svaly a zbaví se přebytečné energie, která nebyla využita k růstu. Při výběru hračky vám napoví věk a velikost psa. Hračky určené pro psy by měly být z odolného materiálu bez ostrých části – tohle zajistí bezpečí tvého pejska. Pes nepotřebuje moc hraček najednou – zvykají si na ni velmi rychle. Po nějaké době bude dobré koupit nové hračky pro psy, a a schovávat staré, abyste je po nějaké době mohli vyjmout a poskytnout svému psovi rozmanitost.

Druhy psích hraček

Na trhu se setkáte s velkým spektrem psích hraček. Velmi populární jsou edukační hračky pro psy. Interaktivní hračky pro psy mají rozvíjet psí inteligenci, paměť a percepce. Interaktivní hračky jsou určeny pro štěňata a psí senioři, ale zahrát si z němí mohou také dospělé psy. Mezi dobré příklady těchto hraček patří určitě snack ball (s otvory pro pamlsky), čichové podložky pro psa, hlavolamy pro psy, interaktivní míčky a interaktivní hračka věž s pamlsky uvnitř. Při výběru hračky berte ohled také na složitost hlavolamy temperament, chytrost a charakter psa.

Kousací hračky svoje využití najdou u štěňat, kterým pomáhají se správným prořezáváním zubů. Hračky pro psy obvykle mají tvar koule nebo kosti. Psy máji  radí  hračky s píšťalky. Teto hračky jsou většinou gumové s měkké, ale odolné gumy, které pes rychlo nezničí.

Jsou psy, které máji u sebe stále plyšovou hračku. Plyšáci prodávají se v nejrůznějších tvarech, barvách a velikostech. Potřebujete-li psa zklidnit? Proto budou plyšáci skvělý. Jsou malé a můžete si jí vzít nejen pro hraní s pejskem doma a na výlet nebo k veterináři. Mají pozitivní vliv na pocit jistoty psa. Kromě tradičních hraček se vyrábějí také hračky „skineez" – vypadají stejně jako srst. Psi rádi si z němí hrají.

Klasikou mezi hračkami pro psy jsou míčky a další hračky na házení. Venku i doma můžete je pejskovi házet a kutálet. Nejpopulárnější jsou normální míčky a s posunutí těžiště, frisbee, bumerang, ringo a střílecí praky pro psy. Mezi hračky  pro psy nalezneme také hračky vhodné  k přetahování. Nejlepší bude lano s dvěma uzly. Lze ho vyrobit rychle a levně z obyčejného, bavlněného provazu. Hračka navíc čistí zuby psa.  

Komerční sdělení.