Premiér Andrej Babiš upozornil na rostoucí počet lidí nakažených koronavirem a vyzval obyvatele České republiky, aby se nechali očkovat. (Foto: Facebook/Andrej Babiš)

Ty, kteří přijdou do jednoho ze dvou pražských center pro neregistrované, čeká soutěž o hodnotné ceny.

Nová centra pro dospělé osoby, které se dosud neregistrovaly k očkování, mají být otevřena od pondělí 12. července, ale zatím pouze v Praze – v obchodním centru Westfield Chodov a na hlavním nádraží.

„Pro ty, kteří se nechají naočkovat na těchto dvou místech, jsme připravili soutěž. Hlavní výhra jednou týdně je iPhone 12 a kromě toho každý den jeden člověk vyhraje tenisky Converse, jejichž podobu si může každý navrhnout buď sám, nebo využije předlohy, kterou mu připravíme,“ řekl Babiš. Bude možné také soutěžit o kupony do distribuční platformy videoher Steam.

Babiš vysvětluje, že každý, kdo se nechá očkovat, dostane kupon, na který napíše své telefonní číslo a hodí ho do boxu. Z těchto kupónů pak bude vylosován výherce.

„Je to pilotní projekt, takže uvidíme, jak to bude fungovat,“ řekl Babiš.

Na Chodově se můžete nechat očkovat vakcínou Pfizer/BioNTech, která je aplikována ve dvou dávkách, na hlavním nádraží přípravkem od firmy Johnson & Johnson, kde stačí pouze jedna dávka.