„Armáda ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem České republiky přepravila humanitární pomoc Arménské republice v podobě 590 kg nákladu, který tvoří 43 000 ks gumových rukavic a 100 000 ks jednorázových roušek," bylo uvedeno  na fc Ministerstva obrany. k tomu nechybí komentáře. (Foto: Facebook)

„Nakládka materiálu začala v úterý 24. listopadu 2020 v 7:00 hodin na vojenském letišti Praha-Kbely, ale z důvodu nepřízně počasí byl odlet vojenského speciálu Airbus A319 do arménského Jerevanu přesunut až na 11:00 hodin," je napsáno ještě ve zprávě uveřejněné na ministerském facebooku, která sklidila chápající i nechápavé komentáře.

„Byl to dobrý nápad? Aby to nebylo jako na začátku Pandemie. Kdy jsme to samé udělaly pro Čínu a pak jsme neměly dost samy pro sebe," napsal jeden ze čtenářřů.

„Zdravím, armáda prostřednictvím hasičů nebo hasiči prostřednictvím armády?" optal se další čtenář, jehož zaujal  text zprávy o tom, kdo tu pomoc vlastně zařídil.

„Jen tak přemýšlím o efektivitě takového letu. To je snad až absurdní (ok, piloti aspoň nalétají nějaké hodiny, ale i tak)," dotázal se jiný čtenář.

„ A kolik by měly tedy vážit gumové rukavice a roušky, aby to mělo smysl? Určitě takové krabice zaberou víc místa než pytle s moukou," odpovědělo na tento komentář Ministerstvo obrany České republiky.

„A kolik to tedy zabralo prostoru na metry krychlové..? Když pominu rychlost (což je možná jeden z faktorů) kolik celá ta přeprava stojí..? Protože ta cena v poměru k hmotnosti (případně kubickým metrům) bude – jemně řečeno velká," trpí dalího čtenáře.

„580 kg letadlem? Sakra to je tedy (nejsem účetní) ale to se sakra vyplatí. Hergot, armáda má na rozhazování, že? " napsal další čtenář.

Zdroj: pz.cz