Na síti se objevil print screen tweetu starosty Řeporyjí Pavla Novotného, ve kterém podporuje nacisty. Dále v něm tvrdí, že němečtí nacisté za druhé světové války „bránili Evropu a civilizaci před ožralými mužiky“. Tweet byl následně smazán. (Foto: Facebook)

„Ty koště. Mně vůbec nevadí, že gen. Vlasov nosil SS uniformu. Dnes již všichni víme, že WWII (druhou světovou válku – red.) rozpoutali ruský šmejdi a Němci bránili Evropu a civilizaci před ožralýma mužikama ze zemljanek. Doba byla taková, tak nosil SS uniformu… Každej, kdo bojuje proti ruským švábům, je hrdina,“ stálo v tweetu starosty Řeporyjí Pavla Novotného (ODS), který byl později smazán.

Tweet Pavla Novotného s podporou nacistů

„Viděl jsem to v noci na Novotného TW (Twitteru – red.), ale když jsem se teď znovu díval, tak jsem to nenašel, jen jako vložený print screen, jako obrázek od někoho jiného,“ sdělil pro Sputnik uživatel Twitteru, který si nepřál být jmenován.

Print screen tweetu Pavla Novotného na svých sociálních sítích publikoval i bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a bývalý člen Rady Českého telekomunikačního úřadu Petr Štěpánek. Ten k tomu přidal komentář, že současná ODS pod vedením Petra Fialy „hnědne“.