Český senátor Jiří Drahoš zveřejnil na své stránce na Twitteru odkaz na článek velebící práci západních zemí s evropskými fondy, čímž vyvolal znepokojení u mnoha svých čtenářů. (Foto: Twitter)

Článek v  Českých novinách, na který se odvolal Drahoš, cituje několik odborníků, kteří tvrdí, že by Česko mělo následovat příklad západních zemí co se týče rozvoje vědy a image státu. Například místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček uvedl, že  Česko by mělo čerpat více dotací a nespoléhat jen na národní zdroje. Vyzval, aby jeho země přestala být zemí piva, křišťálu, Karlova mostu a českokrumlovských zákoutí a začala se prezentovat jako země vědy a inovací, stejně jako Švýcarsko, Švédsko a Finsko.

„Ano, je to přesně tak. Budoucnost Evropy je ve výzkumu, inovacích a používání moderních technologií. Ve Skandinávii či Bavorsku to pochopili už dávno. Co u nás? Kdy přestaneme být pro ostatní zemí montoven a levného piva?" zeptal se Drahoš ve svém  příspěvku.

Ale většina čtenářů nebyla Drahošovým návrhem nadšena.

„Jak pokračuje stavba fabriky na recyklaci, na kterou jste dostal dotace?" zeptal se  Jarda Ká.

„Budeme tedy velmoc v recyklaci plastů? Nebo nějaký konkrétnější nápad? Nevíte?" položil další otázku  Lukáš Pohan.

„Tak s tím pivem prrr. Za kvalitním českým pivem se skrývá mnoho lidského poctivého umu," zdůraznil  Přemysl Sousedík.

„Ve Skandinávii jsou hlavně na cestě pěkně do prd*le," zasmál se  uživatel s nickem D. a přidal smajlík.

„Upřímně, nikde jsem ve Vašich textech nenašel ani řádek, jak přesně by se to mělo provést. A už vůbec jsem si nevšiml, že by pro to něco dělala nejhlasitější opozice z TOP 09, když byla ve vládě," uvedl  Václav Š. David.

„Já tedy proti českému pivu a jeho ceně žádnou výtku nemám… Vy ano?" podivil se  Ladislav Hrbáček.

„Jiří, že jste pro to něco neudělal, když jste byl v čele Akademie!" napsal  Miroslav Lakomy.

„Tyhle náhodné neurčité tweety končící vždy znovu otázkou, bez pointy, bez návrhu řešení… Mudrování jako dědkové v hospodě. Jediný rozdíl je, že vám pod nos v kanceláři nesmrdí zvětralé pivo," domnívá se  Mark Evans.

Zdroj: snews.com