Premiér Andrej Babiš (ANO) má radost z toho, že prezident Miloš Zeman je na tom lépe, než stálo ve zprávě Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Senátu. (Foto: Jiří Ovčáček)

Podle šéfa lékařského konzilia a rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy se Zemanův stav zlepšuje.

V pondělí premiér Babiš navštívil v ÚVN Zemana, se kterým probral povolební situaci v zemi. Předseda vlády novinářům řekl, že je překvapený, jak je na tom prezident dobře.

„Když si vzpomenu na to stanovisko, které nemocnice poslala do Senátu, tak v posledním bodě se mluvilo o prognózách, které nebyly úplně dobré. Jsem překvapen, jak dobře na tom je,“ řekl.

„Mám z toho velkou radost,“ doplnil.

Dále Babiš zopakoval, že vzhledem k volebním výsledkům považuje za neseriózní, aby přijal pověření sestavit vládu. Proto očekává, že Zeman jmenuje předsedu ODS Petra Fialu premiérem. S ním se Zeman hodlá setkat ve středu.

A jak reagovala na schůzku bývalá ministryně Džamila Stehlíková, která v minulosti na dálku učinila Zemanovi diagnózu „metabolický rozvrat v rámci alkoholické jaterní cirhózy“?

„Zeman byl při síle. Babiš vypadá jako čerstvě zpráskaný pes. Ještě před 4 dny tvrdil, že by si prezident Zeman přál jeho kandidaturu na Hrad. Dnes na budoucího prezidenta nevypadá,“ uvedla politička, která dříve sepsala posudek na premiérova syna Andreje Babiše mladšího.

Připomeňme, že Stehlíková říkala, že Zeman trpí hlubokým poškozením mozku.