V kategorii periodický tisk získala Tereza Spencerová Krameriovu cenu za nezávislou žurnalistiku. Další ceny získali Ondřej Neff (Neviditelný pes) – internetová žurnalistika, Robert Mikoláš (Český rozhlas) – rozhlasová žurnalistika, Tomáš Hauptvogel (TV Prima) – televizní žurnalistika, Jan Schneider – zvláštní cena za publicistiku a Jan Petránek – cena za celoživotní přínos, píší Literárky. (foto Hans Štembera) „Tereza je velmi originální a vždy dokáže objevně pracovat. Díky svým zkušenostem z Blízkého východu rozumí oblasti, o které se zde mnoho novinářů tváří, že rozumí a píše nesmysly.


Je opravdu originální a snaží se jít ke kořenu věci,“ uvedl v hodnocení práce naší editorky Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií.

Ten ve svém předchozí a úvodní řeči vyzdvihl práci nezávislých médií, která často musí za naprosto nesrovnatelných podmínek s mainstreamem pracovat a prokazovat odvahu. To byl také důvod, proč se Asociace nezávislých médií rozhodla udělovat novinářům, kteří svojí prací projevují osobní odvahu udělovat Krameriovu cenu za nezávislou žurnalistiku.

Tereza Spencerová poděkovala porotě a zejména svým čtenářům. Uvedla, že čtenáři jsou hlavním důvodem, proč píše. Vlastní své originální ironii a vtipu řekla: „V době, kdy si mě nevšímá Soros ani Putin, je pro mě tato cena velice důležitá.“

(Porota Krameriovy ceny: René Zavoral, generální ředitel ČRo; Jar. Plesl, šéfredaktor MF Dnes; Fr. Cinger, redaktor Práva; R. Pekárek, šéfredaktor První zprávy; Vl. Skalský, ředitel Slovanského domu; Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií)