Parfém je neviditelný, ale důležitý „doplněk“. Správně vybraná vůně výhodně zdůrazní individualitu svého majitele. Ale často bývá, že po několika hodinách i tóny těch nejintenzivnějších parfémů zanechávají po sobě jen jemnou stopu. (Foto: Pxhere)

Pokud chcete, aby oblíbená vůně parfému vás doprovázela po celý den, zapamatujte následující triky. Vždyť záleží na tom, jak pečujete o svou pokožku, kde a jak aplikujete parfémy https://makeup.cz/categorys/3/ , jak uchováváte lahvičky.

Nanášejte parfém vždy předtím, než se obleknete

Toto je nejpraktičtější způsob, jak zacházet s parfémem z několika důvodů. Za prvé, látky se kterými přichází vaše kůže do kontaktu se přizpůsobují vaší individuální fyziologii, proto voní zvláštně a jasně, navíc vydrží mnohem déle. Vůně parfému naneseného na oblečení velmi rychle zmizí. Za druhé, na oděvu mohou zůstat stopy po parfému, i když je to parfémová voda s nízkou koncentrací.

Nanášejte parfém na zvlhčenou pokožku

Parfém naneste ihned po sprše nebo koupeli. Čistá rozpařená pokožka mnohem lépe absorbuje vonné přísady. V tomto případě je hydratace kůže velmi důležitá. Pokud máte mastnou pleť, tak je to v pořádku, ale pokud je suchá nebo normální, pak, aby parfém vydržel delší dobu, musíte ji pravidelně zvlhčovat.

Pro tyto účely můžete použít tělové mléko ze stejné linie. Mnoho značek kromě parfému vyrábí celou řadu produktů pro péči se stejnou vůní. Tímto způsobem nebude váš parfém zasahovat do vůně vašeho tělového lotionu nebo antiperspirantu. Pokud váš parfém nemá „společníky“, použijte neutrální produkty bez vůně.

Kam nanášet parfém?

Pokud jde o biochemii, pak nejlepší místa pro parfémy jsou ta, která se dobře prokrvují. Jednoduše řečeno pulzní body: na zápěstí, pod ušima, v ohybu lokte, pod kolenem, dokonce i střed dlaně. V těchto místech parfém vydrží déle a bude vonět intenzivněji.

Naneste několik kapek parfému na hřeben

Někteří odborníci se domnívají, že parfém voní nejlépe na vlasech. Je však důležité parfém aplikovat správně: nejlepší je stříkat z láhve ne přímo na vlasy, ale na kartáč, kterým pak vlasy rozčešete. Tak bude parfém dokonale rozprostřen po vlasech a vůně vydrží po dlouhou dobu.

Jak správně skladovat parfém

V jakékoli koncentraci má parfém tři hlavní “nepřátele”: vlhkost, teplo a světlo. Skladujte své oblíbené lahvičky na bezpečném místě – daleko od slunce, v chladu a suchu. Pak vůně nebude zkreslená a budete i za nějakou dobu cítit stejnou kompozici not jako v den nákupu.

Komerční sdělení.