[quote align="center" color="#999999"] Vážení a milí čtenáři, zpravodajský web AC24 pro vás připravujeme necelé dva roky. Snažíme se, abyste zde dostávali informace, které odpovídají skutečnému obrazu světa podstatně lépe než zprávy, které se na nás valí z většiny světových i českých médií.

Soudě dle veliké přízně, kterou nám projevujete, ať už rostoucí návštěvností, nebo kritickými a podnětnými příspěvky v komentářích či e-mailech, vypadá to, že časy mainstreamové žurnalistiky, která se dlouhá léta spolupodílela na společenském úpadku svojí servilitou, omezeností a zbabělostí, jež dohromady stvořily jakýsi fantaskní a tragikomický polosvět, se nachylují. Vždyť v tomto podivném polosvětě jste si mohli být jisti jen několika věcmi: a) realitě bude lépe odpovídat, když psaný text většinou významově zcela obrátíte, b) opravdu důležité věci zde pro jistotu nenajdete vůbec, c) když tu hru pochopíte, alespoň se pobavíte.

Podle nás je to ale dost málo. Na záchod si s sebou přece můžete vzít i něco mnohem lepšího. I proto se AC24 rozhodlo jít opět trochu jinou, vlastní cestou. Chystáme pro vás totiž nový časopis – tištěný magazín AC24 s názvem Vědomí.

I když kvůli výše uvedeným důvodům čtenost tištěných médií po zásluze klesá a už několik let se hovoří o jejich hluboké krizi, myslíme si, že za to rozhodně nemůže jejich „nemoderní“ papírová forma. To se jen zaměňují příčiny s následkem – na vině je jejich obsah. Kde nic není, ani smrt nebere. Lidé si přestávají kupovat noviny a časopisy ne proto, že si chtějí číst všechno až do zblbnutí na displeji telefonu, ale protože jim nepokrytě lžou, píšou povrchně a popisují svět, který neexistuje a nikdy neexistoval. Ten pocit otevřít časopis s krásnou obálkou, listovat si jím a s očekáváním se ponořit do inspirativního článku ale přece nemůže nic nahradit! Pokud by ovšem bylo co číst…

Nastal čas to změnit. Vytvoříme pro vás (i pro sebe) časopis, který bude jiný. Budeme se v něm poctivě snažit hledat pravdu. Ne „pravdu“ pravicovou, levicovou, západní, východní, a ani tu vitariánskou, frutariánskou či ovovegetariánskou; ale ani „pravdu“ ekologů, jehovistů, fotbalistů nebo snad demokratů. Jak říká Somni v Atlase mraků – pravdu pravdoucí: „Pravda je jen jedna; její verze jsou nepravdy.“ Tím samozřejmě netvrdíme, že celou pravdu pravdoucí známe. Znamená to pouze, že se k ní chceme poctivě přiblížit, jak jen to půjde. Že půjdeme až tam, kam nás úroveň našeho Vědomí pustí. I proto jsme zvolili pro nový časopis tento název.

„Žij to, co říkáš, a říkej to, co žiješ,“ zaznělo v jednom z našich článků o konspirování konspiračních teorií a transformaci vědomí. Kromě hledání odpovědí na otázky, jak funguje systém, který dovedl planetu až tam, kde je dnes, se budeme ptát dál: Proč jsme stále víc nemocní? Proč nejsme svobodní a co nebo kdo nám brání ve štěstí? Jak čelit propagandě? Jaký je skutečný původ člověka? To vše se dočtete v časopise, který bude hledat odpovědi na otázky, jež až dosud média opomíjela.

O webové AC24 ale samozřejmě nepřijdete a svoji denní porci zpravodajství dostanete. AC24 se ale bude spíše držet oné zpravodajské části a delší publicisticko-analyticko-investigativní příspěvky či eseje přenechá tištěné verzi. Je to i proto, že čtení náročnějších textů vyžaduje jistý klid a soustředění, které bouřlivý a tryskem pádící svět internetu příliš neumožňuje.

Aby si naše Vědomí udrželo úroveň i svobodu, nechceme se spoléhat na inzerci a propagovat lichvářské půjčky ani lahůdky typu Coca-Coly. A k tomu je nutné, aby si Vědomí předplatilo a četlo co nejvíc čtenářů. Jen tak se dá dělat časopis, který se nebude bát napsat něco kritického, aniž by ho někdo vydíral stažením inzerce. A k čemu by byl časopis, který nechce nikdo číst? Vědomí tu bude pro čtenáře, a tak záleží především na vašem zájmu, zda bude vycházet a v jaké kvalitě. Čím větší rodinu vytvoříme, tím větší možnosti se nám otevřou. Jak co se týče kvality textů a přispěvatelů, tak úrovně obrazové. Jakmile uvidíme, že máte zájem, prvnímu číslu už nic nezabrání. Přípravy jsou v plném proudu.

Půjdete do toho s námi? Jestli ano, níže si můžete objednat předplatné . Tím, že si časopis předplatíte nebo uděláte někomu z vašich blízkých radost hodnotným dárkem, nám jednak pomůžete zajistit, aby se mohl v potřebné kvalitě a bez potíží rozjet, jednak ho budete dostávat pravidelně až do schránky, ať už jste v Česku (pro předplatitele: 49,- Kč, běžná cena: 59,- Kč), nebo na Slovensku (3,60 EUR – vyšší cena je ovlivněna poštovným a distribucí). Pořídit si můžete čtvrtletní, půlroční či roční předplatné, tedy balíček tří, šesti nebo dvanácti čísel.

Ke zdárnému rozjezdu Vědomí případně můžete přispět částkou dle vlastního uvážení na tento účet: 670100-2210751207/6210

Každý donátor je samozřejmě vítán. Bližší informace o časopise zveřejníme v průběhu jeho výroby. Staňte se fanoušky AC24 Vědomí na Facebooku . Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat formou e-mailu: info@ac24.cz

Ondřej Geršl, vydavatel AC24

[/quote]

{jcomments off}

První číslo si můžete zdarma přečíst  ZDE.