Vítězství Jany Zwyrtek Hamplové v senátních volbách není jen o zvolení senátorkou, ale i o vítězství nad lží a nenávistí.

Dokazuje to i reakce ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, hodná žáka 8. třídy základní školy, který ji upravil jméno na Jana Dezinfo Hamplová.

Jana Zwyrtek Hamplová je právnička, která roky bránila obce proti zneužívání moci vládou a jinými státními orgány. Úspěšně obhajovala i nevinně obviněné zastupitele Postoloprt, kde zneužilo Okresní státní zastupitelství v Lounech moc k trestnímu stíhání nevinných. Jak typické je, že za nezákonné trestní stíhání vyplatilo Ministerstvo spravedlnosti odškodné, ale odpovědní lidé ve státním zastupitelství žádné skutečné důsledky nenesli.

Jana Zwyrtek Hamplová se stala známou mezi starosty pro svou důslednou obhajobu práv obcí a kritiku špatných postupů státní moci vůči samosprávám. I proto získala titul právník roku 2019 v kategorii správního práva. Jana Zwyrtek Hamplová je spoluautorkou komentáře: Zákon o obcích (Nakladatelství Leges 2019, 477 stran). Válek neuvedl, co je na této knize dezinformačního.

Jana Zwyrtek Hamplová hájila základní práva lidí, když je vlády Andreje Babiše i Petra Fialy porušovaly v době covidismu. Ale měla snad jako advokátka mlčet k porušování zákona Ministerstvem zdravotnictví? Její kritice dal za pravdu Nejvyšší správní soud, jenž řadu opatření Ministerstva zdravotnictví prohlásil za nezákonné.

Jana Zwyrtek Hamplová demaskovala lež ministra zdravotnictví Jana Blatného, že kdo má covidovou vakcínu, neonemocní a nezemře. Poukázala na klamavou a lživou kampaň Tečka za covidem placenou státem ve prospěch výrobců covidové vakcíny, která měla navodit klam, že vakcína je dlouhodobě účinná, když její účinnost je zhruba asi šest měsíců.

Vlastimil Válek

Jak je možné, že ministr Válek haní senátorku Janu Zwyrtek Hamplovou a nebrání tomu, aby stát platil řádově v desítkách miliard korun nepotřebné covidové vakcíny, o které není zájem a pak platil jejich likvidaci? Proti této sumě, která je obrovskou škodou pro stát a obrovským ziskem pro výrobce a prodejce covidové vakcíny, nějakých 50 milionů z Čapího hnízda bledne.

Jak je možné, že kupujeme za miliardy zbytečné covidové vakcíny a je problém získat penicilin a jiné potřebné léky? Pamatuji si, že jednu dobu za totality nebyl toaletní papír. Za Válka nejsou léky. Můžeme to porovnat? A jsme na tom lépe? Co nás ještě čeká, díky hloupým rozhodnutím držitelů moci? A byla covidová rozhodnutí jen hloupá nebo šlo o důsledek zločinného spolčení za účelem zisku z prodeje zbytečného zboží? I na toto ohromné mrhání peněz ze státního rozpočtu senátorka Jana Zwyrtek Hamplová upozorňuje a to je dobře. Fakt má ministr Válek čas na dětinské komolení jmen svých oponentů? A fakt si myslí, že to má být činnost ministra?

Vlastimil Válek je spojen s největším covidistickým svinstvem, za které považuji to, že byly placeny testy na covid z veřejného pojištění, když chtěl někdo letět na dovolenou na Maledivy, a nesměly být placeny testy neočkovaným matkám, které chtěly být se svými vážně nemocnými dětmi v nemocnici. Na tento morální hnus reagoval rozsudek Nejvyššího správního soudu z 22. 8. 2022, 3 Ao 24/2021–58, jenž prohlásil za nezákonné mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví z 18. 11. 2021, které umožnilo platit z veřejného zdravotního pojištění covidové testy očkovaným a ne neočkovaným. Opatření bylo vydáno z důvodu tlaku na „nepovinné“ očkování, o které nebyl zájem, a Ministerstvo zdravotnictví se bálo, že se začne vyvozovat individuální odpovědnost vůči lidem, kteří objednali obrovské množství vakcín za drahé peníze, které následně nenašly uplatnění. Důsledkem toho bylo, že očkovanému z veřejného zdravotního pojištění byly placeny covidové testy, byť potvrzení potřeboval na dovolenkový pobyt na Maledivách nebo Mauriciu. Zatímco chudá neočkovaná matka nemocného malého dítěte v nemocnici si musela platit test sama, pokud s ním chtěla být.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo řadu nezákonných opatření. Toto však považuji za vrchol covidistického svinstva, když pro odbyt vakcín, jejichž účinnost je velmi omezená asi na 6 měsíců, bylo schopno mrhat prostředky zdravotního pojištění pro bohaté dovolenkáře a odmítat tutéž službu matkám těžce nemocných dětí v nemocnici. Jde o hrubé nemorální jednání státní moci. Ministerstvo argumentovalo, že se tyto matky mohly nechat naočkovat. Tím by se podvolily obrovskému farma byznysu okolo covidového očkování a podílely se na tunelování státních peněz pro podporu výrobců vakcín. Člověk má právo neposlechnout doporučení ministrů, kterým nevěří, a odmítnout nepovinné očkování. Vláda nesmí nemorálním způsobem k nepovinnému očkování tlačit. Opatření vydal ministr Adam Vojtěch (ANO) a následující ministr Vlastimil Válek (TOP) jej ponechal v platnosti až do února 2022.

Závěr

Jana Zwyrtek Hamplová jako senátorka nepřestane kritizovat vládu za zneužívání moci, bude chránit obce před nezákonnou šikanou ze strany státního zastupitelství. Bude chtít rozkrýt obrovské finanční toky spojené s covidovým očkováním, které vedly k zchudnutí našich občanů. Každý si může udělat závěr, zda svou opoziční práci lépe dělá Jana Zwyrtek Hamplová či vládní roli ministra zdravotnictví lépe zvládá Vlastimil Válek. Mou důvěru má Jana Zwyrtek Hamplová a komolení jejího jména za účelem zesměšnění hodnotím jako aroganci moci zabalenou do dětinského projevu.

Zdeněk Koudelka