Korunní princ Saúdské Arábie Mohamed bin Salmán považoval Chášukdžího za hrozbu pro království a podporoval opatření, která by ho donutila mlčet, uvádí zpráva americké rozvědky.

Podle údajů agentury se ve zprávě rozvědky USA ohledně Chášukdžího uvádí, že korunní princ Saúdské Arábie Mohamed bin Salmán schválil plán únosu nebo vraždy novináře.

Kancelář ředitele národní zpravodajské služby USA se domnívá, že korunní princ Saúdské Arábie Mohammad bin Salman osobně schválil atentát na novináře Džamala Chášukdžího v roce 2018, uvádí se ve zprávě úřadu.

„Podle našich údajů korunní princ Saúdské Arábie Mohammad bin Salman schválil operaci v tureckém Istanbulu, která měla zajmout nebo zabít novináře Džamala Chášudžího,“ uvádí se ve zprávě úřadu.

Americká zpravodajská služba předpokládá, že takové akce nemohly být provedeny bez jeho souhlasu vzhledem k vysoké úrovni jeho kontroly nad rozhodováním v zemi.

„Korunní princ považoval Chášudžího za hrozbu pro království a velmi podporoval použití násilných opatření k jeho umlčení v případě nutnosti,“ uvádí se ve zprávě.

Zdroj: snews.com