AC24.cz

AC24.czZe světaSnowden odhaluje, co vám skrytě dělá vaše televize

Sociální sítě

Reklama

Snowden odhaluje, co vám skrytě dělá vaše televize

Bývalý agent NSA, ze kterého se vyklubal vynašeč, Edward Snowden, odhalil, že dokonce i naše televize jsou plně schopné rozvrátit naše soukromí a sledovat nás v našich domovech. 

Poté, co Snowden v roce 2013 odhalil, že vlády celého světa spiklenecky spolčené s nadnárodními telekomunikačními společnostmi sbírají data o veřejnosti, tak teď přišel s posledním tweetem, který je ještě více znepokojující.

26. února 2017 Snowden tweetnul: ‚Kdo se dívá na diváky? Vaše televize.‘ 

S tím, jak jsou rozšířené chytré televize, mohou teď společnosti sbírat data nejen o tom, na co se díváme, nýbrž ve skutečnosti nás mohou přes naše televize pozorovat a poslouchat přímo v našich domovech. Nedávno zavedená technologie TVision Insight těmto společnostem umožňuje, aby monitorovaly, zda jsou diváci zahleděni na to, co se děje na jejich obrazovce, což umožňuje analýzu, které reklamy jsou účinné a jaké jsou emotivní reakce diváků vyvolané konkrétními televizními záběry. 

Pomocí zařízení Microsof Kinect, které je podobné tomu, čeho využívají systémy Xbox, jsou zabudované na vršku televizní obrazovky monitorovací pomůcky TVision, co sledují, kam jsou zaměřené oči diváků, jaké jsou výrazy jejich tváří a zda vypadají pozorně a jsou potěšeni tím, na co se dívají. 

Tuto společnost založil absolvent  Sloanovy fakulty managementu na MIT Dan Schiffman se svým spolužákem a je zatím v rané fázi vývoje. Tato technologie se prozatím testuje na 7 500 dobrovolnících v Bostonu, Chicagu a v oblasti Dallas-Fort Worth, kdy se pro budoucnost počítá s širšími studiemi. 

Avšak vzhledem k nedávné historii vládního špehování svých vlastních lidí a zaznamenávání ohromných množství dat jsou tu dobře podložené obavy z toho, jak by této technologie mohlo být v budoucnu zneužito.  Např. kdyby TVision spolupracovalo s reklamními společnostmi a s výrobci televizí, tak by tato technologie mohla být brzy přítomna v každé nové televizi a schopná nás sledovat v našich vlastních domovech. 

Před dvěma lety Samsung přiznal, že jejich chytré televize jsou schopné zaznamenávat konverzaci z našich obýváků a dokonce se ohledně toho uchýlil k vydání prohlášení: „Berte prosím na vědomí, že když pronášíte nějaká slova včetně osobních nebo jiných citlivých informací, tak tyto informace budou součástí dat zachycených a předaných třetí straně.“ 

Jsou tu rovněž obavy ohledně toho, jak až bezpečné je nakládání s takovýmto druhem informací. I když se v budoucnu dobrovolně zapíšete do monitorovací služby jako TVision, třeba výměnou za nižší televizní poplatky, tak by ty informace mohly být následně ukradeny, prodány třetím stranám nebo být potají sebrány vládou. 

Vizio dělal tu samou věc, sbíral o lidech data a prodával to třetím stranám, a za to byl pokutován částkou 2,2 milionu $. Uvážíme-li, že do té doby prodali 11 milionů televizí a ta data sbírali dva roky, tak to moc nevypadá, že by je tím vláda nějak mohla zastrašit, když ta je navíc ani nepřinutila odhalit, kterým společnostem ta data prodali. 

Loading...

Komentáře   

+190 # Rampa 2017-03-07 10:26
TV 2,5 roku nemám a už ani nechci... Pořady jsou hnuj a v každém filmu a pořadu je to samej žid nebo se tam o nich alespoň mluví. Minimálně je tam alespoň někdo s jarmulkou... A ta nová židovská pražská rádobysmetánka už ani hrát neumí... jsou to líní frackové bývalé herecké garnitury, kteří si umí mastit kapsy jen v podprůměrných nekonečných seriálech, kde se jen hádají a kujou pikle jeden na druhého. Na to se přeci nebudu dívat, když si chci odpočinout :-D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+107 # Che 2017-03-07 10:45
Nejen ze nemam televizi, nemam ani radio, nebot ten hluk, cemu nekdo ruka hudba, se taky neda poslouchat.

A vubec mi ani jedno ani druhe nechybi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+50 # ajajajaajj 2017-03-07 13:19
kedysi sa nasi prastari otcovia a mami pekne obliekali izbu popratali kultivovane sa usadili ked sli pozerat televiziu
pretoze verili ze tak ako oni vidia inych ini vidia ich .....Ani netusili ako boli blizko pravdy a to stacilo ani nie 100 rokov.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jaroslav Kukla 2017-03-07 23:24
Snowden nrnapisal nic nove pod slnkom! Toto mi bolo zname uz v Synagoge USAtana,ked som tam emigtoval za Hnusaka...Pisal o tom Spotlight uz zaciatkom 80.rokov...Uz davno nie je Televixiam ale Tebavizia zidomurarmi sveta!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # acidjoe 2017-03-08 06:21
Bez muziky si nedokážu představit svou existenci. Je tolik skvělý hudby. Rádio se poslouchat nedá, to ano, ale já sbírám muziku na svůj disk a tak si pouštím, na co mám zrovna náladu. Mám spoustu tipů, stačí jen říci žánr.

Jen mi vadí, že dnešní hudba je laděna na 440 Hz, původně to ovšem bylo 432 Hz. Rozdíl se zdá býti maličký, ale vliv na lidskou psychiku je velký.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # aladár 2017-03-08 13:13
Co to znamená? Můžete dát nějaký tip? Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # acidjoe 2017-03-08 15:59
Ahoj, nechápu tu otázku. Co co znamená? Myslíš tip na hudbu či tip ohledně frekvencí?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+91 # Alanis 2017-03-07 12:39
Rovněž jsem zrušil TV. Sledovat nepřetržitý proud přiblblých reklam občas přerušovaných ještě pitomějším seriálem mi nedává smysl. A herci už vymřeli, zůstali jen špatní komedianti, kteří mají pocit, že by byli výborní presidenti či politici.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Jarin G. 2017-03-07 18:38
Já sice mám TV se základním programem, ale slouží mi hlavně na sledování sportu. Lze i na PC, ale hokej nebo tenis na obrazovce, uhlopříčka 108 cm, je o něčem jiném. Navíc tam mám i internet a když jsem nachcípanej, tak alespoň si čtu, co se děje. A navíc, mimo TV, si stahuju spoustu zajímavých pořadů, filmů, seriálů z Uložto či YouTube apod. A večer z postele si něco pustím na TV před usnutím. Žena chodí spát dlouho, neb pracuje na noční směny (převážně) a tak má jiný biorytmus než já. A mám ještě jednu velkou vášeň a to je stahování rozhlasových her, čtení povídek a knih, dokumentů (třeba cca 70 dílů: "Toulky českou minulostí a vůbec dokumenty o historii), přednášek atd. atp. No a pak jsem rád a mám tu správnou náladu, když si mohu pustit, třeba, záznam činohry z Národního divadla z 60. let. To je ale o pohodě a klidu, třeba i se sklenkou vína. A pokud dělám něco okolo baráku, kdy není třeba moc přemýšlet, tak si pouštím do ouška sluchátky z MP3/MP4, méně závažné hry, třeba rozhlasové hry pro mládež (Verneovky, Holmesy apod.) No a když mě z toho nic nebere, knihovnu mám velkou a z velké části nepřečtenou (u nás před cca 10 lety rušili knihovnu, knihy rozprodávali po 1 Kč a ani o to nebyl bůhví jaký zájem. Já ho měl :))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Vítězslav Crha 2017-03-07 19:43
Jarine Gagarine jsi neustále obklopen nějakými frekvencemi,tak aby Tě to nedostalo. Není dobré pro zdravíčko pouštět tolik frekvenčních přístrojů. Já mám noťas pouze večer od 19-22 hod. a šmytec. Možná i to není málo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Jarin G. 2017-03-07 20:16
Víťo, já to taky nemám pořád všechno puštěný. A stejně se nechci dožít nějakého extrémního věku, spojeného s demencí. Nevzpomeneš si na ty 2 japonská dvojčata, které vždy vyvezli na jejich narozeniny a babči se smáli a nevěděli stejně, která bije? Táta v důchodu čuměl na TV skoro celý den, ale mimo toho luštil, četl atp. a dožil se 90 let a v plné psychické pohodě. Ani náznak demence. Jenže pak ho to tu bez mámy přestalo bavit, což nám párkrát oznamil a po krátké době usnul a zemřel ve spánku. Tak doufám, že nějaký ten gen jsem zdědil. P.S.: a Víťo, já nejsem Gagarin (byla by to ale pro mě čest), ale Gogo. Konec konců, všichni jsme Gogo!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # pozorovatel 2017-03-07 18:57
Hovorím si, že svetové elity sú niekedy až trapné v ich snahe verne kopírovať svet orwellovho 1984. Nestačia im bezpečnostné kamery a odpočúvanie cez smartfóny. Oni chcú mať špehovaciu televíziu.

Orwell by si zrejme povzdychol, že ten jeho román bol myslený ako varovanie a nie ako návod...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # acidjoe 2017-03-08 06:16
ahoj, já nemám telku 20 let, přesně ze stejného důvodu jako ty.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-50 # Matko Kotov 2017-03-07 10:34
Spravny bača musi dohliadat na svoje stado tak sa nevzrusujte
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+51 # kopa 2017-03-07 10:55
Ty dement, ty si určite premenovaný Petko Kotov. Nielen podľa toho čo píšeš, ale aj podľa priezviska.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # .lak 2017-03-07 12:22
Míří na komoru střelec. Nechal bych ho (někdy), tříbí postoje. Dobrá dydlace.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # Lubinen 2017-03-07 10:35
Snahou satana je předběhnout Ježíše Krista a koupit si Vás svými ,,kouzly''už v tomto slově je varování-spojen í kozla a zla,to mluví za vše.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # Věra Štimová 2017-03-07 10:47
S.A.T. an je jasné, že je to sledovací program pro vydělávání peněz a pro moc nad námi. Taková velkoformátová obrazovka za 14 000 Kč, to je něco. Zajímalo by mě, jestli schraňuje data i poté, co je použita jako obrazovka pro počítač. Pak si myslím, že z takovéto televize se stane soukromý server, odkud se dá cokoli vzít, třeba identita uživatele.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+45 # Lubinen 2017-03-07 11:22
Cílem je neofeudální řád kyberneticky řízený samotným satanem.Konec svobody -začátek bezduchý otrocký doby , kdy jedni si mohou dělat všechno a druzí téměř nic , částečně je to již dnes.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # josh (xy) 2017-03-07 12:25

...a zde návod, jak tuto funkci u Samsungu vypnout.www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+43 # aegis 2017-03-07 11:33
To jsou demogratické vymoženosti, o kterých se STB nezdálo. Práskat může každý na každého od počítače, bez strachu z odposlechu už se nedá svobodně mluvit ani doma, a teď smart čumí i do postele. K tomu dobrovolný striptýz blbů na fejbůčku či instagramu. No, nekupte to.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # vlk samotář 2017-03-07 11:39
Na to jsou tři možné opatření...:

Prvním je - dát televizi do malé tmavé a zvukotěsné místnosti a obraz snímat kamerou, z které bude převáděný do další obrazovky v obývacím pokoji.
Přes světlovodný kabel potom používat ovladač.

Druhá možnost - stáhnout si z půdy, kdo to má tam schované, staré klasické televizory s vakuovou obrazovkou a konvertorem.
Tam mohou sledovat co chtějí, když konvertor bude taky mimo místnost ke sledování....:-))

Třetí možností je - zrušit televizi, protože tam stejně jen lžou!....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # scipio 2017-03-07 11:41
Je třeba si uvědomit, že sběr dat musí mít cestu, kudy se nasbíraná data dostanou ke svému cíli. Zatím se jako technologicky proveditelný zbůsob jeví sběr po síti kabelových televizí. Kabel nebrat! Terestrický a satelitní příjem by zatím měl být čistý.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Piovarči 2017-03-07 16:13
Vidíš to je zaujímavá rada ešte takto by to šlo. My sme len na klasickej anténe bez káblovky. Teraz bude človeka šímrovať všetko mobil, smartfón, televízor, počítač, žehlička mikrovlnka a možno aj práčka....:-)
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # zleoš 2017-03-07 12:23
Nedokážu pochopit proč si vůbec někdo tu zasranou krabici dá do bytu. Nechat si dobrovolně vymívat mozek zmanipulovaným tzv. zpravodajstvím a nejpokleslejším i formami tzv. zábavy. Vyhažte to a máte klid, navíc získáte ohromnou spoustu volného času na užitečné aktivity.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Lubinen 2017-03-07 13:00
Cituji zleoš:
Nedokážu pochopit proč si vůbec někdo tu zasranou krabici dá do bytu. Nechat si dobrovolně vymívat mozek zmanipulovaným tzv. zpravodajstvím a nejpokleslejšími formami tzv. zábavy. Vyhažte to a máte klid, navíc získáte ohromnou spoustu volného času na užitečné aktivity.

Zleoš a pak teprve bude Dobroš
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # scipio 2017-03-07 15:36
no, kdo napíše vymívat, asy má tu palici opravdu vymytou
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+46 # Pokémon 2017-03-07 12:33
Jedno je jisté, pomocí moderních technologií se nám snaží do hlav cpát určité prvky globalistických , pojebaných názorů. Všimnul jsem si, že od jisté doby, co na Primě běží pořad Prostřeno a nejen v tomto pořadu, je téměř pravidlem, že je v každém díle přítomen alespoň jeden homosexuál, až to vypadá, že 4% podíl těchto lidí ve společnosti s opačnou sexuální orientací se zvýšil minimálně na 20%, abychom si nejspíš začali myslet, že je to běžný stav. Nemám nic proti těmto lidem, ale začíná mi vadit, že se jim nenápadně stále více a nejspíš účelově poskytuje docela nadměrného podílu prostoru v médiích, které mají vysoký podíl na formování myšlení dětí předpubertálníh o věku. Jakoby se nám všem snažili natlouct do hlav, že rodinu, jako základ každé společnosti není nutné chápat jen takovou v té klasické podobě, kde jsou rodičemi muž se ženou. Toho se obávám, aby neobraceli pravou podstatu a funkci rodiny na něco, co rodinou rozhodně z pohledu přírodních zákonů nemůže být.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # Lubinen 2017-03-07 13:07
To jsi si všimnul správně.Tak to postupnou manipulací nás dostávaj tam kam chtějí .Salámová metoda nejzranitelnějš í jsou děti a mládí ,jen z toho pomyšlení jak si je formují se mi dělá zle.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Fiha 2017-03-07 12:35
Myslim ze smartfony su este horsi a ovela rozsirenejsi smirovaci ako telka hlavne ta starsia nie smart. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Venda 2017-03-07 13:33
Já se koukám na porno. By mě zajímalo, jestli se koukají na můj šťastný výraz když se udělám a tipujou podle toho jaký kurvy se mi líbí. :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # zleoš 2017-03-07 14:17
Vendo, zcela jistě koukají pokud nemáš přelepený objektiv webkamery ;) Možná to netušíš, ale porno je technika obřezané mafie určená primárně ne k tvojí relaxaci ale k rozkladu společnosti. Stejně jako feminismus, liberalismus, preferování buzerantů, úchylů, fetek, čmoudů, atd . . .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Vladimír 2017-03-07 19:12
Vendo,neprovozu j sebedestruktívn í záležitosti,naj di si pořádnou babu a dej se na opravdovou zábavu....

Třeba tohle ...
youtu.be/nlc2tZ5xrZ4
...a po dostatečném uvolnění se,pak můžeš na to třeba vlítnout :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Věra Štimová 2017-03-07 16:20
Tohle bude určitě v televizi:
Ze zednosatanistic kého oběžníku:
———- Původní zpráva ———-
Od: ilena@hell.com
Komu:
Datum: 20. 6. 2016
Předmět: Hlášení o vypuštění démonů
„AVE SATANAS 666!
Hlásím splněný úkol. Potvrdil ho Archdémon protipól k Archandělovi
stejně jako Archandělé vedou sbory, archdémoni vedou oddíly. Alfons de Spina v 1459 věřil; že třetina andělů padla a to konkrétně 133 306 668
Dle Johanna Vegera to bylo 7 405 926 démonů a 72 knížat.
Archdémon právě potvrdil číslo 7 405 926 démonů. V podzemí skutečně zůstává zbytek z 133 306 668 démonů, bývalých padlých andělů. Budou propuštěni dne 5. 7. 2016. Pokyn dá na koncertu Iron Maiden samotný Satanael (pozn. Antikrist). Nikdo jiný to nemůže učinit.
Stane se tak při čtení Knihy duší během hudebního zážitku www.youtube.com/…
Book of Souls je projekt, kdy budou čteny Satanaelem (pozn. Antikristem) duše vybraných lidí a vždy po přečtení lidského a démonova jména vnikne démon do přiděleného těla. Stane se tak v Praze, tentokrát budeme vybavení na Filipu (pozn. tak zednosatanisti říkají mně) jako minule, když jí úplně utekl náš koncert. Nyní už to neutajíme, musíme proto posílit obranu. Na koncert nepronikne ani jeden kříž.
A to nejlepší nakonec – lidská těla se postupně přetvoří podle fotogalerie zde http://…
Kupujte lístky www.ticketpro.cz/….
Na závěr koncertu budou světové agentury přenášet tvář našeho Pána (pozn. Antikrista), který Světu oznámí svůj příchod, ale ještě nebude vládnout. Ještě proběhne v harmonogramu totální válka a on vystoupí s mírem s absolutní nepodkročitelno u podmínkou, že mu bude svěřena vláda nad Světem.
Zasedne OSN a vyzve národy k poslušnosti. Všechny národy dostanou nótu a termín 24 hodin, aby odevzdaly veškeré zbraně a podřídily se vůli Satanaela (pozn. Antikrista). Víme už, které národy neposlechnou a budou okamžitě řešeny vojsky OSN pod přímým velením našeho Pána:
RUSKO, IRÁN, ETIOPIE, VENEZUELA, KUBA.
Satan nás veď až do konce! Nedovolte Filipě dokončit útulky, nepotřebujeme opozici v sídelní zemi Satanaela (pozn. Antikrista).
Ilena“ (pozn. Helena Ilnerová, bývalá šéfka Akademie věd ČR)
/Srovnej: petrabostlova.wordpress.com/.. ./... /
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # pozorovatel 2017-03-07 18:55
Je to už síce trochu neaktuálne, ale mnoho ľudí stále nepozná ani detaily Snowdenových odhalení z roku 2013. Od tej doby sa určite mnohé zmenilo, ale ako základ je užitočné vedieť aspoň vtedajší stav:

Poučenie zo Snowdenových dokumentov. 1. časť je recenzia knihy, druhá časť popisuje detaily programu.

diskuter.wordpress.com/.../...

diskuter.wordpress.com/.../...

Ohľadom nových trendov nie je k dispozícii veľa informácií. Dá sa však predpokladať, že pozornosť americkej vlády sa po Snowdenových odhaleniach zamerala na lámanie šifrovania, kradnutie šifrovacích kľúčov pre lokálne kryptovacie programy (TrueCrypt a spol) a snaha monitorovať všetko, čo má užívateľ na lokálnom počítači. Za týmto účelom sú pretláčané Windows 10, ktoré umožňujú tajným službám prakticky fenomenálne možnosti monitoringu.

Užitočný je tento článok z aeronetu:

aeronet.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Pokémon 2017-03-07 18:56
Paní Věro Štimová, při čtení Vašeho příspěvku jsem se sám přistihl, že si dávám nevědomky ke spánku zbraň. Nedělejte mi, prosím tyhle věci, jsem velmi citlivý člověk a podléhám snadno hypnotickým stavům.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Věra Štimová 2017-03-08 00:40
Ty blogy byly nejdříve na idnes, pak to chtěl koupit Babiš, tak Bostlovou vyhodili. Nevím jak ty přísně utajené zprávy dostává, nic méně jak vidíte, doba pokročila a šmírují už i televize. Každopádně je dobré být ve střehu. Jsou velmi nebezpeční, ale Bostlová se modlí k Ježíši, tak to nějak přežila.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # acidjoe 2017-03-08 19:47
:D :D :D :D :D :D :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Petr Ježek 2017-03-07 22:51
Každý, kdo nerozumí operačním systémům (OS), je dobrovolně vydám na milost a nemilost každému, kdo vytvoří zdánlivě líbivý sytém a ukolébá uživatele k pasivitě, aby je pak sledoval. Proto nechci žádnou TV, pracuji pouze s TV kartami v PC s OS GNU/linux, a to jako samouk a přesto úspěšný admin svých systémů. Moje TV karta nesmí obsahovat nic, co by bez mého zásahu odesílalo jakákoli data. Proto je bez internetové konektivity a s výhradně simplexovým datovým tokem z DVB-T vysílače přes katru na monitor. Něco jako Smart TV považuji za typickou vějičku pro ukolébané ovčany. Od Samsungu nic nevlastním a ani vlastnit či používat nehodlám, a to ani v práci. Obdobně od Apple či Microsoftu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2011–2016 AC24, s.r.o. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.