Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaSnowden odhaluje, co vám skrytě dělá vaše televize

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Snowden odhaluje, co vám skrytě dělá vaše televize

Bývalý agent NSA, ze kterého se vyklubal vynašeč, Edward Snowden, odhalil, že dokonce i naše televize jsou plně schopné rozvrátit naše soukromí a sledovat nás v našich domovech. 

Poté, co Snowden v roce 2013 odhalil, že vlády celého světa spiklenecky spolčené s nadnárodními telekomunikačními společnostmi sbírají data o veřejnosti, tak teď přišel s posledním tweetem, který je ještě více znepokojující.

26. února 2017 Snowden tweetnul: ‚Kdo se dívá na diváky? Vaše televize.‘ 

S tím, jak jsou rozšířené chytré televize, mohou teď společnosti sbírat data nejen o tom, na co se díváme, nýbrž ve skutečnosti nás mohou přes naše televize pozorovat a poslouchat přímo v našich domovech. Nedávno zavedená technologie TVision Insight těmto společnostem umožňuje, aby monitorovaly, zda jsou diváci zahleděni na to, co se děje na jejich obrazovce, což umožňuje analýzu, které reklamy jsou účinné a jaké jsou emotivní reakce diváků vyvolané konkrétními televizními záběry. 

Pomocí zařízení Microsof Kinect, které je podobné tomu, čeho využívají systémy Xbox, jsou zabudované na vršku televizní obrazovky monitorovací pomůcky TVision, co sledují, kam jsou zaměřené oči diváků, jaké jsou výrazy jejich tváří a zda vypadají pozorně a jsou potěšeni tím, na co se dívají. 

Tuto společnost založil absolvent  Sloanovy fakulty managementu na MIT Dan Schiffman se svým spolužákem a je zatím v rané fázi vývoje. Tato technologie se prozatím testuje na 7 500 dobrovolnících v Bostonu, Chicagu a v oblasti Dallas-Fort Worth, kdy se pro budoucnost počítá s širšími studiemi. 

Avšak vzhledem k nedávné historii vládního špehování svých vlastních lidí a zaznamenávání ohromných množství dat jsou tu dobře podložené obavy z toho, jak by této technologie mohlo být v budoucnu zneužito.  Např. kdyby TVision spolupracovalo s reklamními společnostmi a s výrobci televizí, tak by tato technologie mohla být brzy přítomna v každé nové televizi a schopná nás sledovat v našich vlastních domovech. 

Před dvěma lety Samsung přiznal, že jejich chytré televize jsou schopné zaznamenávat konverzaci z našich obýváků a dokonce se ohledně toho uchýlil k vydání prohlášení: „Berte prosím na vědomí, že když pronášíte nějaká slova včetně osobních nebo jiných citlivých informací, tak tyto informace budou součástí dat zachycených a předaných třetí straně.“ 

Jsou tu rovněž obavy ohledně toho, jak až bezpečné je nakládání s takovýmto druhem informací. I když se v budoucnu dobrovolně zapíšete do monitorovací služby jako TVision, třeba výměnou za nižší televizní poplatky, tak by ty informace mohly být následně ukradeny, prodány třetím stranám nebo být potají sebrány vládou. 

Vizio dělal tu samou věc, sbíral o lidech data a prodával to třetím stranám, a za to byl pokutován částkou 2,2 milionu $. Uvážíme-li, že do té doby prodali 11 milionů televizí a ta data sbírali dva roky, tak to moc nevypadá, že by je tím vláda nějak mohla zastrašit, když ta je navíc ani nepřinutila odhalit, kterým společnostem ta data prodali. 

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-50 # Matko Kotov 2017-03-07 10:34
Spravny bača musi dohliadat na svoje stado tak sa nevzrusujte
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+51 # kopa 2017-03-07 10:55
Ty [...], ty si určite premenovaný Petko Kotov. Nielen podľa toho čo píšeš, ale aj podľa priezviska.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # .lak 2017-03-07 12:22
Míří na komoru střelec. Nechal bych ho (někdy), tříbí postoje. Dobrá dydlace.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # Lubinen 2017-03-07 10:35
Snahou satana je předběhnout Ježíše Krista a koupit si Vás svými ,,kouzly''už v tomto slově je varování-spojen í kozla a zla,to mluví za vše.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+40 # Věra Štimová 2017-03-07 10:47
S.A.T. an je jasné, že je to sledovací program pro vydělávání peněz a pro moc nad námi. Taková velkoformátová obrazovka za 14 000 Kč, to je něco. Zajímalo by mě, jestli schraňuje data i poté, co je použita jako obrazovka pro počítač. Pak si myslím, že z takovéto televize se stane soukromý server, odkud se dá cokoli vzít, třeba identita uživatele.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+46 # Lubinen 2017-03-07 11:22
Cílem je neofeudální řád kyberneticky řízený samotným satanem.Konec svobody -začátek bezduchý otrocký doby , kdy jedni si mohou dělat všechno a druzí téměř nic , částečně je to již dnes.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # josh (xy) 2017-03-07 12:25

...a zde návod, jak tuto funkci u Samsungu vypnout.www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # aegis 2017-03-07 11:33
To jsou demogratické vymoženosti, o kterých se STB nezdálo. Práskat může každý na každého od počítače, bez strachu z odposlechu už se nedá svobodně mluvit ani doma, a teď smart čumí i do postele. K tomu dobrovolný striptýz blbů na fejbůčku či instagramu. No, nekupte to.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+46 # vlk samotář 2017-03-07 11:39
Na to jsou tři možné opatření...:

Prvním je - dát televizi do malé tmavé a zvukotěsné místnosti a obraz snímat kamerou, z které bude převáděný do další obrazovky v obývacím pokoji.
Přes světlovodný kabel potom používat ovladač.

Druhá možnost - stáhnout si z půdy, kdo to má tam schované, staré klasické televizory s vakuovou obrazovkou a konvertorem.
Tam mohou sledovat co chtějí, když konvertor bude taky mimo místnost ke sledování....:-))

Třetí možností je - zrušit televizi, protože tam stejně jen lžou!....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # scipio 2017-03-07 11:41
Je třeba si uvědomit, že sběr dat musí mít cestu, kudy se nasbíraná data dostanou ke svému cíli. Zatím se jako technologicky proveditelný zbůsob jeví sběr po síti kabelových televizí. Kabel nebrat! Terestrický a satelitní příjem by zatím měl být čistý.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Piovarči 2017-03-07 16:13
Vidíš to je zaujímavá rada ešte takto by to šlo. My sme len na klasickej anténe bez káblovky. Teraz bude človeka šímrovať všetko mobil, smartfón, televízor, počítač, žehlička mikrovlnka a možno aj práčka....:-)
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+48 # Pokémon 2017-03-07 12:33
Jedno je jisté, pomocí moderních technologií se nám snaží do hlav cpát určité prvky globalistických , pojebaných názorů. Všimnul jsem si, že od jisté doby, co na Primě běží pořad Prostřeno a nejen v tomto pořadu, je téměř pravidlem, že je v každém díle přítomen alespoň jeden homosexuál, až to vypadá, že 4% podíl těchto lidí ve společnosti s opačnou sexuální orientací se zvýšil minimálně na 20%, abychom si nejspíš začali myslet, že je to běžný stav. Nemám nic proti těmto lidem, ale začíná mi vadit, že se jim nenápadně stále více a nejspíš účelově poskytuje docela nadměrného podílu prostoru v médiích, které mají vysoký podíl na formování myšlení dětí předpubertálníh o věku. Jakoby se nám všem snažili natlouct do hlav, že rodinu, jako základ každé společnosti není nutné chápat jen takovou v té klasické podobě, kde jsou rodičemi muž se ženou. Toho se obávám, aby neobraceli pravou podstatu a funkci rodiny na něco, co rodinou rozhodně z pohledu přírodních zákonů nemůže být.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # Lubinen 2017-03-07 13:07
To jsi si všimnul správně.Tak to postupnou manipulací nás dostávaj tam kam chtějí .Salámová metoda nejzranitelnějš í jsou děti a mládí ,jen z toho pomyšlení jak si je formují se mi dělá zle.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Fiha 2017-03-07 12:35
Myslim ze smartfony su este horsi a ovela rozsirenejsi smirovaci ako telka hlavne ta starsia nie smart. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # Venda 2017-03-07 13:33
Já se koukám na porno. By mě zajímalo, jestli se koukají na můj šťastný výraz když se udělám a tipujou podle toho jaký kurvy se mi líbí. :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Vladimír 2017-03-07 19:12
Vendo,neprovozu j sebedestruktívn í záležitosti,naj di si pořádnou babu a dej se na opravdovou zábavu....

Třeba tohle ...
youtu.be/nlc2tZ5xrZ4
...a po dostatečném uvolnění se,pak můžeš na to třeba vlítnout :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # pozorovatel 2017-03-07 18:55
Je to už síce trochu neaktuálne, ale mnoho ľudí stále nepozná ani detaily Snowdenových odhalení z roku 2013. Od tej doby sa určite mnohé zmenilo, ale ako základ je užitočné vedieť aspoň vtedajší stav:

Poučenie zo Snowdenových dokumentov. 1. časť je recenzia knihy, druhá časť popisuje detaily programu.

diskuter.wordpress.com/.../...

diskuter.wordpress.com/.../...

Ohľadom nových trendov nie je k dispozícii veľa informácií. Dá sa však predpokladať, že pozornosť americkej vlády sa po Snowdenových odhaleniach zamerala na lámanie šifrovania, kradnutie šifrovacích kľúčov pre lokálne kryptovacie programy (TrueCrypt a spol) a snaha monitorovať všetko, čo má užívateľ na lokálnom počítači. Za týmto účelom sú pretláčané Windows 10, ktoré umožňujú tajným službám prakticky fenomenálne možnosti monitoringu.

Užitočný je tento článok z aeronetu:

aeronet.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Pokémon 2017-03-07 18:56
Paní Věro Štimová, při čtení Vašeho příspěvku jsem se sám přistihl, že si dávám nevědomky ke spánku zbraň. Nedělejte mi, prosím tyhle věci, jsem velmi citlivý člověk a podléhám snadno hypnotickým stavům.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # acidjoe 2017-03-08 19:47
:D :D :D :D :D :D :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Přemek 2017-03-07 22:51
Každý, kdo nerozumí operačním systémům (OS), je dobrovolně vydám na milost a nemilost každému, kdo vytvoří zdánlivě líbivý sytém a ukolébá uživatele k pasivitě, aby je pak sledoval. Proto nechci žádnou TV, pracuji pouze s TV kartami v PC s OS GNU/linux, a to jako samouk a přesto úspěšný admin svých systémů. Moje TV karta nesmí obsahovat nic, co by bez mého zásahu odesílalo jakákoli data. Proto je bez internetové konektivity a s výhradně simplexovým datovým tokem z DVB-T vysílače přes katru na monitor. Něco jako Smart TV považuji za typickou vějičku pro ukolébané ovčany. Od Samsungu nic nevlastním a ani vlastnit či používat nehodlám, a to ani v práci. Obdobně od Apple či Microsoftu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás