Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNová auditorská zpráva šokuje: Pentagon nemůže zaúčtovat chybějících 6,5 bilionu $ z Ústředí americké obrany

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Nová auditorská zpráva šokuje: Pentagon nemůže zaúčtovat chybějících 6,5 bilionu $ z Ústředí americké obrany

Nová zpráva Generálního inspektora Ministerstva obrany (DOD) Spojených států odhalila, že činitelé na obranných ústředích této země nejsou schopni zaúčtovat ohromujících 6,5 bilionu $ přidělených jim Kongresem, aby bránili tuto zemi.

Obranné výdaje Spojených států během let rostou. V roce 2015 tato země údajně utratila asi 601 miliard $ za obranu, což je více než vydává dohromady následujících 7 zemí s nejvyššími obrannými výdaji.

Podle této zprávy vydané 26. července 2016 se činitelům Pentagonu a DOD nepodařilo řádně zaúčtovat transakce a data o penězích přidělených této agentuře jako součást obranného rozpočtu této země za více než sedm let.

VOJENSKÝ ROZPOČET USA PODLE PŘÍSLUŠNÝCH PŘIDĚLENÍ

Operace/údržba, vojenský personál, nákupy, výzkum a vývoj, obratové a správní fondy

Podle hlášení Free Thought Project od počátku roku 1996 jsou všechny federální agentury Spojených států – včetně Pentagonu – ze zákona povinny provádět pravidelné finanční audity.

Říká se však, že tomuto federálnímu zákonu se Pentagon nikdy nepodvolil. Tvrdí se, že tato agentura teď už po 20 letech nikdy nevyúčtovala, jak utratila, ty biliony dolarů, které jí k jejímu financování posílali daňoví poplatníci. Říká se, že Pentagon od té doby, kdy byl tento federální zákon schválen, nikdy neprovedl audit.

Generálnímu auditorovi tudíž nebylo jasné, jak má určit, za co utratili obranní činitelé této země ty biliony dolarů přidělené na války, techniku, personál, ubytování, zdravotní péči a nákupy. Citlivé dokumenty, které by měly ukázat průběhy transakcí s těmito penězi, podle Zprávy Generálního auditora chybí.

Podle předpisů týkajících se evidence peněžních výdajů, kterou by měl Pentagon vést, se zakládá výdajový doklad se sériovými čísly, daty transakcí a částkami výdajů. Tyto předpisy byly zavedeny, aby zajistily hladký průběh budoucích auditů a pomohly auditorům dovědět se, jak agentura tyto peníze vynakládala. Finanční a účetní služba obrany (DFAS), která slouží jako agentura DOD, co má na starosti všechny civilní i vojenské příslušníky Pentagonu, by měla tyto výdajové doklady mít zadokumentované. DFAS sídlí ve městě Indianapolis.

Americké vojenské výdaje v miliardách dolarů ve stálých cenách přepočtených podle hodnoty dolaru v roce 2011

Avšak zpráva Generálního auditora zjistila, že činitelé Pentagonu tyto postupy k hladkému vedení evidence zanedbávali. Tito činitelé nebyli schopni auditorům dodat dokumentaci ke svým transakcím za více než šest let, čímž auditorům zkomplikovali možnost dovědět se, k čemu bylo těch 6,5 bilionu $ použito.

Už předtím, než přišla tato zatracující zpráva auditora, odhalila ve speciálním vyšetřování Reuters, že zaměstnancům DFAS běžně nadřízení v Pentagonu říkají, aby přistupovali „nepodloženým změnám“, o který se běžně mluví jako o „záplatování“ čísel. Tato tisková agentura říká, že ty „záplaty“ v podstatě obnáší falšování finanční evidence, které se používá k tomu, aby se vytvořilo zdání, že vojenská finanční data sedí s daty ministerstva financí. To vytváří rozpory ve finančních datech, které nejde zaúčtovat, a činitelé Pentagonu tak mohou peníze určené pro oficiální řádné činnosti odklánět ve svůj vlastní prospěch.

Zpráva Generálního auditora vyšetřování Reuters potvrdila. Zpráva uvedla, že k mnoha problémům došlo i kvůli chybám zaúčtování. Tvrdí, že DAFAS se nepodařilo poskytnout potřebné podklady k zápisům nezbytné, aby bylo možno provést přesný audit výdajů a závazků Pentagonu.

„Armáda a personál DFAS adekvátně nedoložily 2,8 bilionu $ v úpravě třetího kvartálu a 6,5 bilionu $ úpravy roční uzávěrky provedené v datech Celkových financí Armády při konsolidaci finančního výkazu FY 2015. Tento audit jsme provedli podle obecně přijímaných standardů auditu ve veřejné správě,“ napsala ve zprávě asistentka Generálního inspektora pro finanční správu a reporting Lorin T. Venable.

Tato zpráva rovněž poukázala, že tisíce dokumentů, které by měly být ve složkách dokládajících výdaje Pentagonu, byly odstraněny a bez jakéhokoliv rozumného vysvětlení zmizely. Činitelé DFAS nemohly najít, kam byly tyto dokumenty přemístěny, nebo kdo to udělal.

Zpráva konstatuje: „DFAS nedokumentoval nebo jakkoliv nedoložil, proč Reportovací sytém ministerstva obrany … odstranil přinejmenším 15 513 z 1,3 milionů záznamů během 3. kvartálu 2015. V důsledku toho byla data použitá k přípravě kvartální závěrky třetího kvartálu FY 2015 a finanční výkazy roční závěrky nespolehlivá a postrádala adekvátní auditované doložení.“

Tato účetní pochybení a chybějící dokumenty podle kritiků jen zdůrazňují tu mizérii rozhodovacích procesů a systematickou korupci v celém obranném systému Spojených států podporovanou vládou.

Zatímco Pentagon a Ministerstvo obrany nemohou zaúčtovat 6,5 bilionu dolarů peněz daňových poplatníků, tak v roce 2014 údajně 47 milionů lidí – včetně více než 15 milionů dětí – žilo ve Spojených státech v chudobě.

Kritici říkají, že Spojené státy si libují v rozhazování peněz za nepotřebné obranné výdaje, které končí v kapsách zkorumpovaných činitelů, místo aby svým občanům zajistily lepší kvalitu života.

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+14 # jan lavicka 2017-02-16 12:37
Nazvěme to pravými jmény:

Valná většina peněz SS/Izraele jde pro podporu terorismu po celém světě, destabilitu zemí a chaos, protože oni tu skutečnou demokracii nenávidí, to jejich banky nedovolí. Skutečná demokracie by totiž mohla přinést skutečnou vládu lidu a vzdělání, což je nepřítel č. 1 pro ty pedofilní a homesexuální "elity".

Ke skutečné svobodě národa přitom stačí tak málo, stačí, aby každý:
1) sem tam dal pár stovek na akce proti fašistickému a otrokoářskému systému, je jednoduché cokoliv najít
2) minimálně úspory nahradil něčím lepším než bezcennými papírky či čísly na kontech

Pokud ani jedno z toho neděláte, jste jen ZBABĚLCI, co si svou genocidu zaslouží, žvatlat nestačí a nic nedělat umí každý zbabělec. Nutno podotknout, že si svou vraždu sami platíte svými daněmi, drazí podřadní čeští ZBABĚLCI, co opravdu nic nedělají.

Prosím, probuďte se, zachraňte své děti, když už je vám jedno, co bude s vámi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # josh (xy) 2017-02-16 14:40
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Historik 2017-02-16 14:49
Nový amer. min. obrany Mattis přijel do Bruselu a říká:"Amerika se nemůže starat o budoucnost vašich dětí víc, než vy sami".
Takže musíte otevřít prkenice a nakoupit víc našich báječných zbraní, my už na to nemáme.
Já jen dodám, že pokud se začne uvolňovat napětí mezi Ruskem a SSA a pokud Trump utne politiku vojenských intervencí a převratů, nebude třeba navyšovat vojenské rozpočty, ale naopak snižovat.
Na ochranu jižních hranic Evropy stačí satelity, pár dronů a rychlých člunů vyzbrojených těžkými kulomety. A samozřejmě to hlavní- odvaha vydat rozkaz k palbě- ale to se za peníze pořídit nedá.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # r.m. 2017-02-16 22:56
Něco podobnýho řekli Římani šéfům kolonie v Británii, když tam vypravili delegaci ohledně vojenské pomoci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # jan lavicka 2017-02-17 07:07
Jen opravdu hloupí lidé srovnávají tehdejší dobu bez informací s dnešní, kdy každý může vědět vše podstatné a dle toho se zařídit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Ian 2017-02-17 06:18
Neni to tak jednoduche. Branit se potreba je, samozrejme, ale s ekonomikou je to slozitejsi. Tam nepomohou kosmeticke upravy, protoze problemy maji systemove prirozene priciny. Ty jsou sice zname, i jejich reseni, ale politicke "elity" (globalni zlocinci) je resit nechteji. Cheji svuj nejvetsi zlocin lidskych dejin - NWO - a kvuli nemu provedeji napr. i genocidu bilych Evropanu, nebot vzdelana a mravna populace je jejich nejvetsi prekazka. Staci si napr. jen vsimnout dlouhodobe devastace skolstvi a devastace vsech ruznych korenu lidi...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # jan lavicka 2017-02-17 07:46
Bránit čemu? Pokud všichni vědí, tak se potřebujeme bránit jen agresi USA/Izraele a jejich terorisů, které financují a vyzbrojují....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Piovarči 2017-02-17 18:08
Nuž ale na to potrebuješ obrovský rozpočet, alebo zvoliť také vlády ktoré to s bankstrami ďalej nebudú ťahať.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Ignác 2017-02-16 13:41
>>> Pentagon nemůže zaúčtovat chybějících ....
Jenom Pentagon?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # josh (xy) 2017-02-16 17:05
No musejí hledat trošku mimo záznamy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # cawes 2017-02-16 14:25
Keby sa jednalo o toaletný papier, tak je problém nevedieť preukázať kde sa podelo 6,5 bilióna utržkov :))
milión dolárov

100 milionov

1 miliarda

1 bilion

na obrázku je 15 biliónov dolárov v 100 dolárových bankovkách
reader15.docslide.net/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Vladimír57 2017-02-16 18:43
Aktuální stav státního dluhu usa. 19 975 963 000 000
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # cawes 2017-02-16 21:11
Pofotila som to doma v garáži :)))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Vladimír57 2017-02-16 21:32
Máš velkou garáž. Bohovsky velků garáž.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Lubinen 2017-02-16 23:13
Cituji Vladimír57:
Aktuální stav státního dluhu usa. 19 975 963 000 000

Hra s čísly fascinace magorizace o prachy už dávno nejde , jde o moc tak jako vždycky , vše ostatní jenom komedie pro důvěřivé ovečky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # contumax 2017-02-16 17:12
To už nikdo nedokáže ani u nás ani v Emérice dát do pořádku...

Není síla, není síla, která by dala svět do pořádku

Pude to z kopce, zachraň se kdo můžeš...!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # XYZ 2017-02-16 19:25
6.5 biliónu.. pohoda .. co to je .. natiskou se nový jako už dobrejch 70 let ..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # JoeJoe 2017-02-16 22:41
Po auditu jeste ti auditori ziji ???? Tam si "ussacti vlastenci" z dani tupych ovci poradne namastili. Svou nenazranosti vedou tu "slavnou" ussa do krachu. To uz nezalepi ani statkari cia s makem. Ti maji svuj privatni byznys jen pro sebe.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Piovarči 2017-02-17 18:25
Však oni už niečo vymyslia ako sa toho dlhu zbaviť....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás