Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaOdpůrci SOPA vydali Listinu digitálních práv

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Odpůrci SOPA vydali Listinu digitálních práv

Dva hlavní odpůrci SOPA pozvedli svůj boj za svobodu Internetu na zcela novou úroveň. Tým spolupracujících zákonodárců předložil Listinu digitálních práv k zajištění svobody a otevřenosti Internetu pro Američany.

"Věřím, že jednotlivci mají určitá základní práva," píše tento týden kongresman Darrell Issa na svých internetových stránkách. "Vláda by měla chránit tato práva proti těm, kteří je poruší. To je hlavní zásada zahrnutá jak v Prohlášení nezávislosti, tak v americké Ústavě. Nikdo by neměl pošlapávat vaše práva na život, svobodu a hledání štěstí. To je důvod, proč je Listina Práv první obrannou linií amerických občanů proti všem druhům tyranie."

Návrh republikánského kongresmana Issy byl vypracován za pomoci demokratického senátora Rona Wydena, který spolu s ním již nespočetněkrát bojoval za internetová práva na Kapitolu, zejména v posledních měsících, kdy usiloval o zrušení Ujednání o zastavení internetového pirátství (Stop Online Piracy Act - SOPA). I když jsou tito dva zákonodárci v některých otázkách názorově rozděleni, jako například ohledně Cyber Intelligence Sharing and Protection Act - CISPA, právě projednávaného ve Washingtonu, oba společně souhlasí, že internetová práva Američanů potřebují ochranu, a to zejména v době, kdy zákonodárci (zejména ti špatně informovaní) bojují za regulaci internetu, která by v podstatě zlikvidovala svobodu na Internetu.

"Vláda bez znalosti věci ruší a reguluje, aniž by pochopila třeba jen základní principy," vysvětluje Issa na své stránce. "Máme vzácnou příležitost nasměrovat vládu k tomu, jak zacházet s Internetem, s těmi, kdo jej používají, i s novinkami, které přicházejí."

A přesně o to se snaží Issa společně s Wydenem - zveřejněním právě sepsané Listiny digitálních práv. Stejně jako u mnoha amerických historických dokumentu i oni hledají pomoc při sestavování finální verze svého návrhu. "Potřebuji vaši pomoc, abych to udělal správně," píše Issa, "proto jsem to zveřejnil zde v Madisonu, aby návrh mohl každý okomentovat, kritizovat a spolupracovat se mnou. Těším se na vaše ohlasy a další spolupráci na snaze udržet Internet svobodný a otevřený."

Senátor Wyden v New Yorku v pondělí prohlásil, že Kongres skutečně jednoho dne způsobí rozpad Internetu v té podobě, jak ho známe a jak ho používáme, kvůli "změnám sil ve Washingtonu D.C." Příklad neobvyklé spolupráce politiků již v současné době koluje po Internetu, kde se velice rychle rozšířil.

Listina digitálních práv:

1) Právo na svobodný a necenzurovaný Internet.

2) Právo na otevřený a neomezovaný Internet.

3) Právo na rovný přístup k Internetu.

4) Právo dozvědět se a účastnit se online aktivit na Internetu.

5) Právo tvořit a spolupracovat na Internetu.

6) Právo svobodně šířit své myšlenky.

7) Právo osob na rovný přístupu k Internetu bez ohledu na to, kdo nebo kde jsou.

8) Právo na svobodné sdružování osob na internetu.

9) Právo na soukromí na Internetu.

10) Právo prosperovat z toho, co vytvoříte.

Překlad: outsidermedia.cz

Zdroj: rt.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+11 # Ing. Miloslav Dědek 2012-06-15 10:09
K bodu 10) Listiny.... poznamenávám, že je to jediný bod z celého jejího textu, který formuluje konkrétní problém v dané oblasti mezilidských vztahů. Všech zbývajících 9 bodů jsou všeobecně dokola opakované proklamace s nimiž nelze nesouhlast, ale samotné plamenné proklamace, bez návrhů nebo alespoň náznaků možných řešení, jsou už v současné době téměř k ničemu. Politickou aktivitů zmíněných pánů kongresmanů bych přirovnal ke stařence, která při procházce přjde k dopravní nehodě, kde jsou zranění cestující a začne běhat kolem a vykřikovat: "Lidi, proboha, udělejte s tím rychle něco!"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás