Ruský president Vladimir Putin prohlásil, že si myslí, že Západní klimatické strašení je podfuk, vykonstruovaný, aby omezoval průmyslový rozvoj v zemích, jako je Rusko.  Podle New York Times; [quote align="center" color="#999999"] Zatímco Západní média zkoumala roli rostoucích teplot a sucha na letošní rekordní požáry v severoamerické divočině, ruská média stejně této záležitosti, která svět tolik uchvacovala, skoro žádnou pozornost nevěnovala.


V této lhostejnosti se odráží mezi veřejností rozšířené pochybnosti k tomu, že by snad lidské aktivity v globálním oteplování hrály nějakou významnou roli, když tón v tom udává Vladimir Putin, který před prosincovým klimatickým summitem OSN v Paříži nabízel jen nějaké vágní a skromné sliby o omezení emisí.

Ruský oficiální přístup, jak to tak vypadá, se od roku 2003 maličko změnil, když tehdy Putin mezinárodní klimatické konferenci říkal, že vyšší teploty by znamenaly, že Rusové „utratí méně za kožichy,“ přičemž „specialisté na zemědělství říkají, že naše produkce obilí vzroste, a díky Bohu za to.“

Teď president věří, že „žádné globální oteplování není, že to je podfuk k omezení průmyslového rozvoje v několika zemích včetně Ruska,“ říká Stanislav Belkovskij, politický analytik a kritik Putina. „Proto tahle záležitost pro většinu ruských masových médií a společnosti obecně není žádným tématem.“

Putinův skepticismus se táhne už od počátku století, kdy jeho štáby „odváděly velice rozsáhlou práci ve snaze porozumět všem aspektům klimatické debaty,“ řekl Andrej Iljarijonov, Putinův vedoucí ekonomický poradce z té doby a teď vedoucí člen Cato Institutu ve Washingtonu.

„Zjistili jsme, že ač klimatická změna existuje, je cyklická a antropogenický vliv je velice omezený,“ řekl. „Začalo být jasné, že klima je komplikovaný systém a že zatím prezentované důkazy o potřebě ‚boje‘ proti globálnímu oteplování jsou dost nepodložené.“ [/quote]

Těžko vědět, jaký bude mít značný Putinův skepticismus vliv na pařížské klimatické shromáždění. Toto shromáždění má údajně už teď spoustu těžkostí, protože i naši ekonomicky negramotní vůdci vypadají, že už couvají před výhledem na nutnost půjčovat si peníze od Číny, takže zaprodají svůj princip, aby si od Číny půjčili to, co dali na pomoc s klimatickým rozvojem a pak tu půjčku zaplatili Číně ještě podruhé na úrocích.

Putin nemá podle své pověsti vůbec žádný ostych při zesměšňování klimatem posedlých Západních politiků. Při nedávné konferenci G20 v Austrálii, když se ptali, proč je tam ta flotila ruských válečných lodí těsně u australských teritoriálních vod, tak ruská ambasáda odpověděla, že ty lodi tam jsou, aby zkoumaly „klimatickou změnu“.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: wattsupwiththat.co

[quote align="center" color="#999999"]

Ovládání lidského chování. Elektromagnetické a radiofrekvenční záření. Mikrovlny. O jaké experimenty jde a proč náš mozek není v bezpečí? Časopis Vědomí jako první médium na světě zveřejňuje výzkumy kryté státním tajemstvím. Tok říjnových informací pokračuje odkrýváním rodinné historie Rothschildů, jednoho z nejzámožnějších klanů na světě. Seriál Pansofie vás zase naučí obnovovat zdraví člověka jakožto energetické bytosti. Nové vydání Vědomí je k dispozici od 8. října u všech dobrých prodejců v Česku i na Slovensku.[/quote]