Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaRuský prezident Vladimir Putin: Klimatická změna je podfuk

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Ruský prezident Vladimir Putin: Klimatická změna je podfuk

Ruský president Vladimir Putin prohlásil, že si myslí, že Západní klimatické strašení je podfuk, vykonstruovaný, aby omezoval průmyslový rozvoj v zemích, jako je Rusko. 

Podle New York Times;

Zatímco Západní média zkoumala roli rostoucích teplot a sucha na letošní rekordní požáry v severoamerické divočině, ruská média stejně této záležitosti, která svět tolik uchvacovala, skoro žádnou pozornost nevěnovala.

V této lhostejnosti se odráží mezi veřejností rozšířené pochybnosti k tomu, že by snad lidské aktivity v globálním oteplování hrály nějakou významnou roli, když tón v tom udává Vladimir Putin, který před prosincovým klimatickým summitem OSN v Paříži nabízel jen nějaké vágní a skromné sliby o omezení emisí.

Ruský oficiální přístup, jak to tak vypadá, se od roku 2003 maličko změnil, když tehdy Putin mezinárodní klimatické konferenci říkal, že vyšší teploty by znamenaly, že Rusové „utratí méně za kožichy,“ přičemž „specialisté na zemědělství říkají, že naše produkce obilí vzroste, a díky Bohu za to.“

Teď president věří, že „žádné globální oteplování není, že to je podfuk k omezení průmyslového rozvoje v několika zemích včetně Ruska,“ říká Stanislav Belkovskij, politický analytik a kritik Putina. „Proto tahle záležitost pro většinu ruských masových médií a společnosti obecně není žádným tématem.“

Putinův skepticismus se táhne už od počátku století, kdy jeho štáby „odváděly velice rozsáhlou práci ve snaze porozumět všem aspektům klimatické debaty,“ řekl Andrej Iljarijonov, Putinův vedoucí ekonomický poradce z té doby a teď vedoucí člen Cato Institutu ve Washingtonu.

„Zjistili jsme, že ač klimatická změna existuje, je cyklická a antropogenický vliv je velice omezený,“ řekl. „Začalo být jasné, že klima je komplikovaný systém a že zatím prezentované důkazy o potřebě ‚boje‘ proti globálnímu oteplování jsou dost nepodložené.“

Těžko vědět, jaký bude mít značný Putinův skepticismus vliv na pařížské klimatické shromáždění. Toto shromáždění má údajně už teď spoustu těžkostí, protože i naši ekonomicky negramotní vůdci vypadají, že už couvají před výhledem na nutnost půjčovat si peníze od Číny, takže zaprodají svůj princip, aby si od Číny půjčili to, co dali na pomoc s klimatickým rozvojem a pak tu půjčku zaplatili Číně ještě podruhé na úrocích.

Putin nemá podle své pověsti vůbec žádný ostych při zesměšňování klimatem posedlých Západních politiků. Při nedávné konferenci G20 v Austrálii, když se ptali, proč je tam ta flotila ruských válečných lodí těsně u australských teritoriálních vod, tak ruská ambasáda odpověděla, že ty lodi tam jsou, aby zkoumaly „klimatickou změnu“.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: wattsupwiththat.co

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+29 # Marek 2015-11-02 08:56
Podívejte se na odstrašující sílu, které ukázalo Rusko lajkit.cz/.../...


A něco vtipného, ruský ministr Lavrov byl tímto přivítáním poněkud nejistý :-D lajkit.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+48 # Jarek Kozela 2015-11-02 09:22
Davídek asi není Vladimíra kamarád, jinak to nevidím. Celé to přihlouplé oteplování je spojeno se zvyšující se vlastní frekvencí planety a následnému jevu, který ve velmi blízké budoucnosti nastane. ale to je na úplně jinou diskusi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+52 # Vesna 2015-11-02 11:29
Ale koľko ľudí a rôznych spolkov sa roky na tom priživuje a točí sa okolo toho kopa peňazí. Každý dôvod na biznis aj nezmyselný je pre tých nenažrancov dobrý dôvod.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # Peter Hansen 2015-11-02 12:41
Som sa pobavil na tomto odstavci:

Ruský oficiální přístup, jak to tak vypadá, se od roku 2003 maličko změnil, když tehdy Putin mezinárodní klimatické konferenci říkal, že vyšší teploty by znamenaly, že Rusové „utratí méně za kožichy,“ přičemž „specialisté na zemědělství říkají, že naše produkce obilí vzroste, a díky Bohu za to

Keby aj nebodaj bolo oteplovanie pravda, tak vlastne RUsi sa mozu tesit, ;-) Aj ked zatial globalne oteplovanie je vymysel zapadu, aby mohli zasa vyberat miliardova uhlikove dane. Al e ten system ani s nimi nema sance prezit, bankrot sa blizi zavratnou rychlostou. EU mozno nedozije koniec tohto roku ako tak sledujem dianie v Nemecku
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+75 # Vladimír57 2015-11-02 09:44
Už asi před třemi léty, se podepsalo více než 1500 vědců pod společné prohlášení, že se žádné "globální oteplování" nekoná. Existuje studie, snad za období 18 let, která naopak tvrdí, že se planeta za toto období ochladila o 0,2 stupně Celsia.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+40 # alfo 2015-11-02 10:37
a to su v hre asi aj klimaticke zbrane, ktore menia regionom klimu a tym sa "potvrdzuje" klimaticka zmena a s tym spojeny biznis s kvotami, presuvanie priemyslu viac na zapad, posun na vychod odchodom ludskej inteligencie na zapad... vychadzam z toho, co som cital v jednom clanku o vyuziti gsm vysielacov.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+32 # Vladimír57 2015-11-02 10:54
S velkou pravděpodobnost í jsou k těmto účelům využívaný i vojenské radary.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+48 # Jiri Novak 2015-11-02 13:38
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Ladislav Kantořík 2015-11-02 17:52
Hodně koluje tento názor : ,,Jestli je pravda, že na každou svini se někde vaří voda, tak jsem přávě přišel na příčinu globálního oteplování." Jinak s ovládáním změn počasí je bezesporu možné a využito v celé šířce známých možností . HAARP opustili jen z důvodů nedokonalosti a nižší účinnosti než nabízejí nové radary bez postranního záření . EISCAT aj také modernizují . Je podle nich vlastnit více slabších účinnější a přesnější sfázovaných pulzních stanic než výkonné zářiče na jednom místě . Potom mají možnost krom ovládání počasí , uvolnit i pnutí i v zemské kůře . Takže zemětřesení /viz. Fukušima jako pomsta za upuštění od dolarové měny/. Vždyť on měl stát v Brdech také jeden kamínek do mozaiky .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Věra 2015-11-02 19:22
Cituji Ladislav Kantořík:
Hodně koluje tento názor : ,,Jestli je pravda, že na každou svini se někde vaří voda, tak jsem přávě přišel na příčinu globálního oteplování." Jinak s ovládáním změn počasí je bezesporu možné a využito v celé šířce známých možností . HAARP opustili jen z důvodů nedokonalosti a nižší účinnosti než nabízejí nové radary bez postranního záření . EISCAT aj také modernizují . Je podle nich vlastnit více slabších účinnější a přesnější sfázovaných pulzních stanic než výkonné zářiče na jednom místě . Potom mají možnost krom ovládání počasí , uvolnit i pnutí i v zemské kůře . Takže zemětřesení /viz. Fukušima/.

Být těma pitomcema,tak si moc s nějakým radarem,Harrpem a podobnýma hračkama nehraju,za prdelí mají nasranej Yeloustone,tak by si měli dát bacha,mohlo by se jim to vymstít.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # neuromancer1000 2015-11-04 18:26
Zemetrasenie vyvolane antenkami... clovece, keby tupota kvitla tak vyzeras ako karfiol :DDD Je to totalny nezmysel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # 0^n 2015-11-02 19:36
Je to v prdeli, tak už Karla dostali, kurvy jedny illuminátský!

Infikovali ho rakovinou mízních uzlin.

novinky.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás