Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNěmecká vláda donucena vydat tajné dokumenty, které odhalují selhání eura – ještě než k němu došlo

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Německá vláda donucena vydat tajné dokumenty, které odhalují selhání eura – ještě než k němu došlo

Dokumenty zdůrazňují obavy asistentů Helmuta Kohla před zavedením eura.

Spisy vzniklé před rokem 1998 rovněž zdůrazňují Řecko jako „potenciální katastrofu“.

Dokumenty naznačují, že „Kohlova administrativa veřejnosti podala zavádějící informace,“ říká magazín Der Spiegel.

Německá vláda byla nucena vydat až dosud utajované dokumenty, jež odhalují závady eura – i obavy z něj u evropských politiků – už v letech, než se stalo skutečností.

Zpravodajský magazín Der Spiegel úspěšně vznesl požadavek na vydání spisů o euru v době, kdy pravděpodobnost, že Řecko opustí společnou měnu během 18 měsíců, vzrostla na 75 procent, a šance na naprostý otřes, co zacloumá celou eurzónou, nebyla nikdy větší.

Euro, které se zrodilo v roce 1998 a po celém kontinentě bylo zavedeno o čtyři roky později, bylo vždycky časovanou bombou, u níž se čekalo, kdy spustí. Mnoho z asistentů Helmuta Kohla mělo už v té době obrovské pochybnosti – a poukazovali na Itálii jako na nejslabší článek.

Hašení požáru: pravděpodobnost, že Řecko opustí společnou měnu během 18 měsíců, je teď 75 procent, a šance na naprostý otřes, co zacloumá celou eurozónou, nebyla nikdy větší.

„Dokumenty z Kohlovy administrativy, jež byly až dosud udržovány v utajení, poukazují na to, že otcové-zakladatelé eura si byli velice dobře vědomi jeho nedostatků.

I to, že tento projekt i přesto protlačovali k postupu vpřed,“ uvádí Spiegel ve své odhalující zprávě o velkém triku s podstrčením eura lidu dnešní Evropy.

Stovky stran německých vládních dokumentů mezi lety 1994 až 1998 jasně uvádí, že Itálii – nyní jednomu z jihoevropských států eura zmítajících se v problémech – by se vstup dovolit neměl.

Dále se v těchto spisech vypichuje další země, která byla už tehdy předurčena ke katastrofě: Řecko.

Asistenti Kohla varovali – ten však spolu s degaullisty ve Francii bezohledně protlačoval evropský projekt kupředu jako hráz proti budoucí válce – ač podle varování asistentů italská úsporná opatření přijatá v této době byla prý jen „líbivým aranžmá výkladu“, co nezmění ten binec ve vlastním krámě.

Rané pochyby: Nově uvolněné dokumenty uvádí, že ještě před zavedením evropské měny v roce 1998 mnoho z asistentů německého kancléře Helmuta Kohla (na obrázku) tyto obavy vznášelo.

Spiegel dal informacím v těchto svazcích přezdívku „operace Sebeklam“.

Němci zjevně věděli, že nahání kontinent do slepé uličky, což skončí fiaskem, ale i tak to hnali dopředu.

3. února 1997 německý ministr financí v Římě poznamenal, že „důležitá strukturální opatření k úsporám nákladů jsou téměř úplně opomíjena a vyloučena z úvah kvůli sociálnímu konsenzu.“

22. dubna si kancléřův mluvčí všímá kancléřových slov, že neexistuje „téměř žádná šance, že by Itálie mohla těmto kritériím vyhovět.“

5. června kancléřovo ekonomické oddělení hlásilo, že výhled na italský růst je jen „mírný“ a pokrok v její konsolidaci byl „přeceněn“.

Horst Koehler - muž, který se později stal německým prezidentem, v té době však byl hlavním německým vyjednavačem při dohadování Maastrichtské smlouvy - dospěl k závěru, že Itálie nesplnila podmínky „pro trvalý a udržitelný deficit a redukci dluhů,“ a že právě tohle pro euro představuje „obzvláštní riziko“. Kohl toho však nedbal.

„Tyto nyní uvolněné dokumenty naznačují, že Kohlova administrativa svedla na scestí jak veřejnost, tak i německý Spolkový ústavní soud,“ uvádí Spiegel.

Tato akta vychází na povrch v době vzrůstajícího odklonu německých pracujících od kurzu, že se stanou bankéři rozmařilejších národů.

Žádná konverze: Stovky stran německých vládních dokumentů z let 1994 až 1998 uvádí, že Itálii by se nemělo dovolit se ke společné měně přidat.

Ukazují, jak chtěl Kohl zoufale věřit, že Itálie „se oprošťuje od svého dosavadního jednání“, i když mu jeho vlastní poradci říkali opak. 3. dubna 1990 německá ambasáda v Římě varovala, že by se „nemělo ignorovat“ riziko, které Itálie představuje pro fiskální harmonii.

O tři měsíce později, kdy měla už Itálie svou účast v euru zabezpečenou, přiznala, že vedení jejího účetnictví nebylo zrovna ukázkové a že v Maastrichtu plánovaných reforem dosaženo nebylo.

Spiegel dodává: „Poselství, jež nám tyto dokumenty předávají, je, že nakonec převážilo politické prospěchářství.“

Monetární unie obnáší víc, než jen šoupání pár miliardami eur sem a tam. Je to rovněž společný osud v komunitě. Sdílené peníze vyžadují sdílenou politiku a nakonec sdílené instituce.

„Euru je teď už 14 let a po dvou letech probíhající krize v Berlíně a dalších hlavních městech vzrůstá uvědomění, že tohle status quo je už neudržitelné. Avšak veškeré reformní úsilí pořád ještě připomíná malé krůčky při přešlapování, ovšem cestu nikam.“

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+11 # FUCK OFF 2012-05-10 16:06
"Synku, vystuduješ školu, pak se necháš někde zaměstnat, a potom si založíš vlastní malou firmičku."

"Synku, vystuduješ školu, a pak začneš přebírat moje impérium, čítající dnes 15 soukromých bank, 10 průmyslových korporací, výplatní listinu 2000 politiků v 50ti zemích, 5000 středně velkých nepřímo řízených společností. Pro udržení impéria budeš mít k dispozici denně generovanou částku dvou miliard dolarů. Tvůj majetek bude obnášet v nelikvidních prostředcích 17 biliónů dolarů a v likvidních 150 miliard. Mnozí se tvého impéria budou chtít zbavit..."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # jarad 2012-05-10 18:35
Cituji Mgr. Ondřej Dvořák:
"Synku, vystuduješ školu, pak se necháš někde zaměstnat, a potom si založíš vlastní malou firmičku."

"Synku, vystuduješ školu, a pak začneš přebírat moje impérium, čítající dnes 15 soukromých bank, 10 průmyslových korporací, výplatní listinu 2000 politiků v 50ti zemích, 5000 středně velkých nepřímo řízených společností. Pro udržení impéria budeš mít k dispozici denně generovanou částku dvou miliard dolarů. Tvůj majetek bude obnášet v nelikvidních prostředcích 17 biliónů dolarů a v likvidních 150 miliard. Mnozí se tvého impéria budou chtít zbavit..."


hh tak tak :D true.)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Kicker 2012-05-11 09:26
Věřit tomu, že to tu ovládá pouze skupina lidí je pro spoustu lidí problém. Si přijdu jak v nějaké sektě, kde je též problém se oddělit, protože člověk má jisté standarty a jisté pravdy dlouho nějak nastavené a proto odchod od sekty člověka často poznamená.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # trooth 2012-05-21 00:14
hezké,ale nikdo tu z vás "chytrolíných"n eřekl,od kud bere tyhle fakta.a i kdyby,je za těmi vašemi euroskept.myšle nkami něco víc?nebo jen kritizujete?to zde mohu taky.ale výsledek,hoši-v ýsledek je to,co pohne dobou.vaše bláboly o euru nijak situaci nezachrání.míst o těch keců chytrejch,nabíd něte řešení,vy pseudointelektu álové.už mě sere,že se omýlá to podstatné a není nikoho,kdo by nabídl alternativu.jen kecy a blemcy.jdetě s tím do prdele.tu nám pomůže něco úplně jiného.vy...vy intelektuálové. ...víte co to je??? pak,sem s tím! jinak držte tlamu zavřenou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # FUCK OFF 2012-05-21 05:34
Cituji trooth:
hezké,ale nikdo tu z vás "chytrolíných"neřekl,od kud bere tyhle fakta.a i kdyby,je za těmi vašemi euroskept.myšlenkami něco víc?nebo jen kritizujete?to zde mohu taky.ale výsledek,hoši-výsledek je to,co pohne dobou.vaše bláboly o euru nijak situaci nezachrání.místo těch keců chytrejch,nabídněte řešení,vy pseudointelektuálové.už mě sere,že se omýlá to podstatné a není nikoho,kdo by nabídl alternativu.jen kecy a blemcy.jdetě s tím do prdele.tu nám pomůže něco úplně jiného.vy...vy intelektuálové....víte co to je??? pak,sem s tím! jinak držte tlamu zavřenou.


Řešení dluhů je v jejich vymazání tj. znárodnění soukromých bank.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # FUCK OFF 2012-05-21 05:44
To ovšem ti, kteří státy chtějí zničit - jako náš prezident Klaus - nechtějí vidět a slyšet. Oni chtějí stát co nejlabší, v podstatě jen jako bandu zkorumpovaných blbců, kteří budou moci poslat na rebely těžkooděnce. Jinak chtějí mít vše soukromé.

Kdyby byly banky státní, byl by stát mocný, a stejně tak by byla mocná demokracie. Čím silnější je stát, tím silnější je hlas každého z vás, protože volíte zástupce pro rozhodování o mocných pákách. Čím slabší je stát, tím bezvýznamnější jsou politici, protože rozhodují prakticky o h....

Zestátnit banky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # esoterik 2012-05-25 22:21
Doporučuji si pustit na tomto webu video z videodokumentů rubriku: ekonomika-peníz e kde se řeší 90% všech současných problémů zavedením "základního příjmu", o čemž se v Německu, Rakousku a Švýcarsku otevřeně diskutuje. Je to dopodrobna promyšleno, jen to spustit. Něco podobného najdete na webu www.ekonomickareforma.cz kde se místo základního příjmu hovoří o tzv. NPP což znamená "nárok na peněžní plnění". Rozhodně doporučuji tuto alternativu prostudovat. Stojí to za to. Je vidět, že řešení jsou, ale jaksi není vůle ze strany politiků k něčemu podobnému přistoupit. Proč asi? Vše je o moci vládnout lidem a dělat z nich moderní otroky. A to vše v době automatizace výroby, která je dnes na takové úrovni, že uživit nás a zajistit naše běžné potřeby lze v průmyslu a zemědělství zajisit levou zadní. Vidím jedinou slabinu daného řešení. Byl by to obrovský tlak na zdroje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás