AC24.cz
AC24.czZe světaLibye: „úsvit“ se změnil v chaos

Sociální sítě

Nové číslo Vědomí právě v prodeji! Rockefellerové. Ovládá nejb...

Sláva, moc, peníze neboli Rockefellerovi. Mluvíme o těch, kteří nařídili mlčení, nacházíme to, co mělo zůstat skryto. Prosincové číslo časopisu Vědomí je opět plné jedinečných úkazů všeho druhu. Jedním z nich je i Daniel Stein-Kubin, a věříme, že právě rozhovor s ním si přečtete vícekrát. Pozadu zcela jistě nezůstanou ani myšlenky světoznámého lékaře a spisovatele Ruedigera Dahlkeho. V exkluzivním článku totiž nastíní nejen správný způsob hledání smyslu života. Co znamenají životní smlouvy, pohlavky a emoce objasní seriál Pansofia. A kdo otevřel zapovězená vrátka neurolingvistického programování zase nový díl ze série Psychozbraně. Čerstvá zásilka pečlivě vybraných informací je právě v prodeji v Česku i na Slovensku.http://vedomi.cz/cisla/2015-prosinec-rockefellerove-ovlada-nejbohatsi-rodina-celou-zem/

Zveřejnil(a) AC24 - Vědomí dne 11. leden 2016

Reklama

loading...

 

Podporujeme

 

Libye: „úsvit“ se změnil v chaos

Přesně před rokem zahájily vojensko-letecké síly Francie, Velké Británie a USA vojenskou operaci v Libyi. Jejím cílem bylo zajistit embargo na dodávky zbraní režimu Muammara Kaddáfího a uzavřít vzdušný prostor pro libyjské letectvo, aby nebylo ho využito proti pokojnému obyvatelstvu.

To bylo prohlášeno v rezoluci BR OSN ze 17. března 2011. Rusko, Čína a Německo se zdržely hlasování o této rezoluci. Moskva nehlasovala „pro“, protože předpokládala, že Západ může rezoluci interpretovat volně, a bude to signál k vojenské intervenci. Avšak také nevetovalo, protože počítala s tím, že přísné plnění rezoluce napomůže zastavení vojenské konfrontace moci a povstalců. V důsledku toho skončila libyjská varianta „arabského jara“ intervencí, svržením a zavražděním Muammara Kaddáfího. Vojenská operace Západu a jeho spojenců „Úsvit Odysey,“ způsobila v zemi chaos, soudí prezident ruského Ústavu Blízkého východu Jevgenij Satanovskij.

Separatistická vzpoura v Benghází, jíž začalo „arabské jaro“ v Libyi, měla logické pokračování. Nyní vystupuje zášť mezi kmeny na úroveň genocidy a masakru mj. afrických kmenů. Žádná demokracie moderního typu v Libyi nevznikla.

Západ, kdy podporoval boj povstalců proti Muammaru Kaddáfímu, se nejméně staral o demokratické reformy v Libyi. Šlo mu hlavně o přírodní zdroje této země. Avšak ani ty se nepodařilo vzít pod kontrolu, tvrdí expert Sergej Demidenko:

Velká Británie a Francie se pokusili vzít pod svou kontrolu libyjskou ropu. Využívat ropných ložisek je ale možno výhradně v podmínkách politické stability. Když ale v zemi probíhá válka všech proti všem, není to vůbec reálné. EU dostala v bezprostřední blízkosti mohutné ohnisko islámského radikalismu.

Libye: echo sedmiměsíční války

NATO odmítá vyšetření případů zániku pokojných obyvatel během loňské operace Aliance v Libyi. Podle údajů organizace Amnesty International, padlo za oběť náletů letectva NATO přes 50 Libyjců, většinou žen a dětí.

Zpráva Amnesty International se časově shoduje s výročím schválení rezoluce Rady Bezpečnosti OSN pro Libyi. Rusko se hlasování 17.března 2011 zdrželo a mandát na operaci v Libyi dostala Aliance původně na dobu 90 dní. Trvala ale nakonec 7 měsíců a skončila pouze po fyzické likvidaci libyjského vůdce Kaddáfího. Zatím víme o 55 obětích náletů NATO. Není vyloučeno, že je jich mnohem více: ochránci lidských práv shromažďovali údaje v situaci poválečného chaosu.

V NATO zatím trvají na vlastním postoji a označují libyjskou kampaň za „vysoce přesnou.“ Podle slov Fogha Rasmussena, „použily síly Aliance složité procedury pro potvrzení válečné povahy cílů svých úderů.“ „Náhodných“ oběti generální tajemník lituje, avšak nedá se nic dělat: válka je válka. A vůbec, mandát NATO je vyčerpán a dnes nemá Aliance k Libyi žádný vztah.

Poznamenáme, že v zprávě Amnesty International jde pouze o Libyjce, jež zahynuli bezprostředně na bomby NATO. Ale ještě větší počet lidí zahynul z rukou povstalců, které Aliance podporovala ze vzduchu a vyzbrojovala na zemi. Rozpad státu, který byl následkem libyjské epizody „arabského jara“, rovněž nepřispívá k zachování zdraví pokojných libyjských obyvatel. Kyrenaika již vyhlásila samostatnost. A nesváry mezi kmeny získávají ráz genocidy, jde o skutečný masakr. Na místech vládnou polní velitelé, vyzbrojeno je přes 100 tisíc lidí a činnost „ústřední moci“, Přechodné národní rady, je nejasná. Dosud není ani jasné, kdo ji tvoří. Ve vězeních je přes 10 tisíc lidí, pokračují represe vůči Kaddáfího stoupencům. Všechny pokusy Mezinárodního trestního soudu o získání informací o tom, co se děje ve věznicích, končí krachem. A ti, kdo přinesli Libyi tuto „demokracii“, si umývají ruce.

Několik slov o Mezinárodním trestním soudu. Vražda více než 50 civilistů podléhá definici „zločin proti lidskosti“ a tedy spadá pod jurisdikci tohoto soudu. Haag však sotva riskne přijít s obviněními proti někomu z vedení NATO.

Rok po zahájení bombardování Libye dokonce na Západě přiznávají, že cena „úspěchu“ byla příliš vysoká. Podle mínění politologů, může „sedmiměsíční válka“ zůstat jedinou svého druhu. Rada Bezpečnosti OSN sotva bude pokládat raketové nálety za adekvátní opatření na ochranu civilního obyvatelstva kterékoli země.

Související články:

 

Zdroj: http://czech.ruvr.cz

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.