Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaZpravodajstvíZ domovaNepodceňujme Klause!

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Nepodceňujme Klause!

Je to stratég a myslí na několik tahů dopředu. Může proto být zásadní omyl považovat amnestii za rozmar narcisty, pomstu občanům či pouhý dárek na rozloučenou pro kamarádíčky. Tomu, že jde o něco velmi zásadního, napovídá i způsob kontrasignace. Nečas amnestii neprojednal (protiústavně?) na vládě a podepsal ji sám. Co mohlo přimět premiéra to udělat takto? Těžko pouhé rozmary vrtošivého staříka.

Původní předpoklad některých politologů, že z prezidentské funkce půjde Klaus rovnou jako staronový leader ODS nebo šéf nějaké nové strany (odštěpky ODS, Svobodní, Suverenita JB + různí nekritičtí obdivovatelé stojící zatím mimo politiku) do předčasných voleb, se tedy zcela jistě nenaplní.

Je si vědom, že jednak občané daleko více slyší na levicovou rétoriku než národoveckou, jednak se svou „VIP“ amnestií natolik zdiskreditoval, že ztratil možnost z pozice leadera předložit řešení či vizi, které by kdokoli uvěřil.

To ovšem neznamená, že si můžeme hluboce oddechnout. Klausovo bezpochyby dobře promyšlené rozhodnutí odejít z vrcholné politiky nemuselo být jediným důvodem, na základě kterého se rozhodl pro uskutečnění amnestie. Daleko důležitější mohlo být rozhodnutí, kam se přesune. Na odpočinek to asi nebude…

Jistě bere v úvahu fakt, že skutečná moc vlády, tak jak pokračuje „rozkl(r)ádání“ státu (nemluvím jen o majetku, ale také o službách a rolích státu, které se dají výhodně rozprodat spřízněným duším), bude neustále klesat. „Vládní loutky“ budou mít ve skutečnosti čím dál méně co nabízet. S poklesem moci se z pozice důležitých partnerů postupně dostávají do rolí mizerně placených lokajů, kterým bude milostivě ponechán sem tam nějaký drobek (neplatí to absolutně, zbývá energetika, zdravotnictví, školství, Lesy…). A samozřejmě… sláva reflektorů. Malá odbočka: proto chce Zemana na Hrad?

Jinými slovy: centrum moci a vlivu se principiálně přesouvá od politiků ke kmotrovským rodinám tak, jak je definoval Erik Best zde. Klaus se tedy mohl naprosto logicky rozhodnout, že se přemístí „tam, kam patří“, aby jeho moc mohla zůstat na reálných základech. V tomto kontextu je „VIP“ amnestie naprosto geniální tah. A už ohlásil, že připravuje ještě milosti. O nich se také šeptá leccos. Může nás čekat další šok.

Vliv, který má v těchto strukturách již teď, obrovsky posílí. Nový, akceptovaný a ctěný Capo di Tutti Capi. S majetkovými podíly skoro u všech „rodin“. Připadá vám to šílené? Může ale tento pán mít vůbec jiný cíl?

Zbývá jediná otázka: jak uřídit tu viditelnou část, tedy politiku.

Online petice: Lidé nesouhlasí s Klausovo amnestií

Není to tak složité. Nečas mu zobe z ruky. Další očekávaná vláda sociální demokracie spolu s komunisty do tohoto rozk(r)ladného procesu nějak hodit vidle nemůže, když spousta lidí z obou těchto stran je jeho nedílnou součástí. Chtělo by se říci: Dokonáno jest!

Nebo ne? Přeci jen existují pro tento již téměř zakolíkovaný klan rodin dvě malé a málo pravděpodobné hrozby. Ale stratég jako Klaus nic neponechá náhodě! Kdy zvítězíme jistě? Když neexistuje žádná možnost porážky.

Prvním rizikem je vznik nového politického subjektu s potenciálem vyhrát volby. Ale to už přece známe. VV a TOP 09 v roce 2010. Kdo bude další? Kandidát Fischer, který je v případě neúspěchu ochoten postavit novou stranu? Nefinancuje vlastně Chrenek už novou partaj pod Fischerovým vedením? Všimli jste si, jak Fischer, 100%ní člen establishmentu, převzal učenlivě rétoriku aktivní části občanské společnosti, a jak se jí zaštiťuje? Tak moc stál o nějakého jejího výrazného zástupce, že označil Hanku Marvanovou bez jejího vědomí (!) za součást svého poradenského týmu. Existuje samozřejmě asi několik dalších variant a připravených politických subjektů. Čím více, tím lépe. Aspoň se hlasy rozmělní. Viz prezidentské volby. Národe Svatoplukův!

Druhým rizikem je nějaký neřízený proces generovaný „ulicí“. I to lze mít alespoň částečně pod kontrolou. A nespokojenost kanalizovat, kanalizovat a kanalizovat (mnozí odboroví předáci umí dobře poradit). A infiltrovat. A do nějakého případného nového vedení dostat své loutky. Je to nesmysl?

Zde je text pozvánky, kterou opakovaně dostávají do pošty různé občanské iniciativy:

Pozvánka na Velký sněm
Velký sněm bude v Praze v sobotu 19. ledna od 13.00 v Národním domě / Vinohrady, NÁMĚSTÍ MÍRU / Zváni jsou všichni, kterým záleží na budoucnosti této země.... není nutno zasílat přihlášku
Cíle sněmu :
1. Prohlásit vládu ČR za nelegitimní a to z následujících důvodů: - její součástí jsou ministři za stranu, kterou nikdo nevolil - vláda porušuje opakovaně Üstavu ČR - přijímá rozhodnutí, která škodí zemi i jejím obyvatelům a která naprostá většina občanů nechce - byla jmenována člověkem, který si při první i druhé prezidentské volbě kupoval hlasy poslanců a z hlediska práva tedy není prezidentem
2. Ustavit vyjednávací tým a dát mu mandát pro jednání o předčasných volbách a složení dočasné vlády
Sněmu se zúčastní pan Tomio Okamura, Vít Bárta i další známé osobnosti.
Za organizátory Slávek Popelka
V případě, že vláda nebude akceptovat závěry sněmu, bude na 9.2. svolána velká demonstrace a když nebude stačit ani to, bude vyhlášena generální stávka, popřípadě budou přijata další opatření......

Náhoda? Možná. Nebo má pan Bárta za úkol kanalizovat ty nejradikálněji působící skupiny mající alespoň základní schopnosti se organizovat a přitom jsou tak naivní, aby byly oslněny možnosti jednat s „významným politikem“? Svatá prostoto! Jen pro úplnost: Vít Bárta podpořil prezidentskou amnestii, byť opatrně. Jeho Kačenka jí naopak kritizuje. Dojemné… Tomio Okamura je v tom možná nevinně. Ale kdo ví, ruku do ohně bych za něj nedal.

Tož tak. Až sem jsme se dostali s tou naší slavnou demokracií. Která nikdy fakticky nebyla.

Jaroslav Kuchař

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+18 # Almo G™ 2013-01-07 11:10
Předkládám alternativní scénář:

1. Vzpomínám na dobu, kdy byl Klaus na kolenou. Pouhý předseda parlamentu, novináři ho provokovali tím, že ho oslovovali "pane předsedo" a on se bezmocně vztekal, že mu neříkají "pane profesore". V té době měli novináři očividnou radost, že jej tím mohou ponižovat a ani je nenapadlo, že on nepovažuje svůj krach za konečnou, nýbrž má v hlavě plán stát se prezidentem.

2. Podobně dnes mají mnozí dojem, že jde o Klausovu konečnou. Jistě věk by tomu nasvědčoval (a zjevně už chátrá i fyzicky), ale to nijak nebrání jeho narcismu a případným nadřízeným, aby jej nesměrovaly... ...Výše. Kam jinam.

3. V životě jsem potkal pár lidí, kteří za každou cenu směřovali výše. Ukázalo se, že k tomu stačí docela málo. Zapsat se nějakým "velkým činem", třebaže kontroverzním, "udělat vlny", sebereklamní akci. Když jsem včera sledoval německé televize, přesvědčil jsem se, že se mu to podařilo. O Klausovi SE (zase) MLUVÍ = nezapomnělo se na něj. Je to vlastně vzkaz: "Musíte se mnou počítat."

4. Víme, jak vypadal Klausův boj proti EU, myšlence globálního oteplování apod. Nesvědčí to náhodou o něčem? Na příkladu Bobošíkové a dalších víme, jak to chodí a podobné nejvíce přitahuje...

5. Klaus si převelice zakládá na formálních znacích moci, rituálech, "čestných doktorátech" ať jsou od kohokoliv apod.

6. Když zvážíme předchozí body, je tak nemyslitelné, že v době, kdy se mnozí radují z Klausova konce, on už má v hlavě plán na sebrání dalšího odznáčku do sbírky? Po celoevropském granátu v podobě amnestie, že by se tomu mlsnému kocourovi zachtělo nějaké evropské funkce? Nebo celosvětové? Chorobná touha být viděn a slyšet potlesk jej žene vpřed. A to by asi pozice spíše šedého Capo di Tutti Capi neumožňovala.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # slak 2013-01-07 11:37
Byl ohrožen plastovými kuličkami, tak na vás s vozokozem taksamozvané protikorupční vlády rozpočtové odpovědnosti vypustil své milované krakeny na pomoc teroristickému kasínovému derivátnímu kapitalismu aby náhodou národ neměl nemístné starosti a bál se co uvidí, když nebude napaden zezadu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # FUCK OFF 2013-01-07 14:15
Podle mě je celá věc mnohem prostčí, než se na první pohled může zdát.

Každý známe takové ty [...]íky ze školy, šprty, o kterých nikdo netuší, co mají za lubem. Mají samé jedničky, jsou tiší, studují dvě vejšky naráz, vyhrávají piškvorkové turnaje apod. A nikdo vlastně neví, co si myslí.

Neví to, protože to nikomu neřeknou. Myslí totiž výhradně na sebe. Jsou to z hlediska sociální inteligence psychopati. Největší radost jim činí pohled do zrdcadla a vstřebávání své vlastní převahy nad ostatními. Klaus je jeden z nich, z těchto asociálních psychopatů, kteří si svoji touhu vnímat vlastní nadřazenost zajišťuje - jelikož je to potřeba, kterou je třeba ukojit, tím, že vede Českou republiku do duhové iluze kapitalistické spravedlnosti. Nic takového však neexistuje. Ten systém, který on nám tu neustále předhazuje a předkládá k používání - individualistic ký kapitalismus s nulovou reflexí společnosti jako něčeho významného, něčeho, co má hodnotu samo o sobě, skončí tam, že lidé budou chodit a hledat přátele a nenajdou, protože budou sobě navzájem tak odcizení, tak naučení vnímat druhého jako někoho cizího, že nenajdou vztah jeden k druhému.

Klaus je sociopat, který svojí deviaci přenáší na celou společnost, jelikož své vlastní cituprosté vnímání společnosti, pomocí lákadla zvaného soukromé vlastnictví činí řídícím principem, nikoliv ve smyslu normy, ale ve smyslu rácia.

Společnost je tímhle patologickým ráciem nakažená jako morem, a ti, kteří podlehnou jsou v podstatě mrtví, jsou jako zombie, které tu chodí mezi námi, ale jsou mrtví...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # FUCK OFF 2013-01-07 14:41
Ve skutečnosti neexistuje jediný racionální důvod k tomu, aby veřejné statky byly vlastněné privátními osobami, které budou soupeřit na trhu veřejných služeb. To je opět jen další zástěrka k tomu přimět ostatní k touze vlastnit víc než ostatní, a vlastnit to co je určeno všem a má být všem ke společnému užitku.

Klaus nám lže o tom, že stát je špatný hospodář. Pravda je taková, že Klaus a jemu podobní jsou špatní hospodáři, kteří však touží vlastnit, a udržet si přesvědčení, že "jsou něco víc než ostatní".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-15 # ptakopysk 2013-01-07 15:16
Volte Karla!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # FUCK OFF 2013-01-07 16:10
Stačí si zodpovědět prostou otázku v kolika velkých firmách je její majitel zároveň výkonným a zároveň plně činným ředitelem? Během jedné až dvou generací se z takového podniku stane majetek, na jehož správu si vlastníci najímají profesionály, odborníky, kteří k němu nemají žádný vlastnický vztah a přesto jsou lepšími hospodáři, než vlastník, majitel. Jak tedy někdo může tvrdit, že stát je špatný hospodář, a že vlastník je vždy lepší hospodář?

Opak je pravdou, vlastnictví nezaručuje trvale nejlepší hospodaření, naopak dříve nebo později se jednota vlastníka a hospodáře stává negativním faktorem. Děděním se totiž stává, obdobně jako šlechtický titul, individuálně nezaslouženým privilegiem.

Privatizace není nic jiného, než udělování dědičných lén.

Opustili jsme novověk a vrátili se do středověku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # FUCK OFF 2013-01-07 16:21
Proto je tak nesnadné dnešní době rozumět, protože naše společnost 21. století funguje na principech středověku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-11 # Pepek 2013-01-07 17:51
Tento článek je úplný blábol, moc se mě ty amnestie taky nelíbí, ale Klaus má pravdu, historie to bude hodnotit kladně,...... začíná se mi hnusit ten mediální hon na Klause, především od "našich" mediálních prostitutek.... ..., Masaryk se snad také uděloval....... .. ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # FUCK OFF 2013-01-08 16:02
Almo Gtm,

je to tak, jak píšeš. Není to tak dlouho, co se nesměle nabízel, že by "koordinoval" demontáž Eura. Vychvaloval se před tím mediálním zrdcadlem, že má zkušenosti z demontáže Československé Koruny, a že by to jistě zvládl a byl na to "ten pravý".

Klause nelze podceňovat, ve své samolibosti si je skutečně nekriticky schopen představit leccos, kupříkladu i to, že by nějaká evropská správní instituce dovolila, aby v ní měl jakoukoliv i sebemenší rozhodovací anebo poradní pravomoc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Ivana 2013-01-16 00:56
Tak já nevím jestli je to tímhle servrem, ale tohle je druhý článek co tady čtu (první byl velice výživný od pana Bartoše) a zase nějaké konspirace a dohady ... i když panu Bartošovi to vskutku nesahá ani po kotníky, ocenila bych buď vlastní názor nebo fakta, takle je to jen slátanina nebo manipulace nebo obojí (nic ve zlém)! Můj názor je (a je to jen můj názor!), že prezident K, kterého jsem se asi před hodinou veřejně zřekla, se nikdy neměl stát politikem, nikdy mu neměla být svěřena zodpovědnost za tento stát (politcká, hospodářská, jakákoliv...) a nikdy se neměl stát prezidentem této země. Pan K je prachobyčejný narcis. Není to žádný šachový velmistr, není to žádný génius, není to žádný myslitel, není to stratég a ani politik - to neuchopitelné něco, co ho dělá "zajímavým", je v podstatě jen dobře maskované nic neboli naprostá prázdnota. Jen je bez skrupulí, má pocit, že na vše po čem zatouží má nárok, že je vyvolen. To ho činí nebezpečným, ne nějaké nadlidské schopnosti, ale schonost, která je až nelidská, a to překročit jakékoliv hranice, kdykoliv ego zavelí, kdykoliv si bude připadat jako ten malej usmrkanej kluk, tak to hned otočit (kompenzovat), a když dojdou argumenty, jak ten malej kluk mlčet. Jeho mysl, cit a intuice jsou ovládány potřebami ega, bez emocí (vyjma těch, které má sám sám k sobě - řekla bych, že jsou dost ambivalentní). Občas se z oblak fantazií o své dokonalosti a nedoceněnosti snese na chvíli do skutečného světa a omámen myšlenkou, že je středobodem dění, nasadí všechny síly na prosazení blbosti, na kterou lidé tohoto nešťastného státu jen tak nezapomenou. Pozitivní reakce, negativní reakce? Nezájem. Já jsem K a já jsem zákon... A já říkám dost! Definitivní NE kupónové privatizaci, opoziční smlouvě, planému euroskeptismu, jalovému vetování zákonů, (kradení propisek), poškozování ČR v zahraničí, nerespektování referenda o vstupu do EU, demagogickému plkání o klimatu, amnestii 2013, říkám ne prezidentovi, který nerespektuje nejvyšší zákon této země a listinu práv a svobod, prezidentovi, který v podstatě střílí do vlastních lidí !!! Je to perverzní! Proč se tenhle národ vzhlíží v samolibých, rádoby sebevědomých a rádoby dominantních osobnostech, které jím v podstatě jen opovrhují? pro které je moc jim svěřená jen stravou pro jejich nenasytná ega? A jak je proboha možné, že si další podobná osobnost (v psych. smyslu slova) směle vykračuje s becherovkou v kapse na Hrad? To jsme fakt takoví Švejkové, že nám stačí se večer u televizních zpráv zasmát? Nenasmáli jsme se už dost? Nebo jsme tak zklamaní, že se už neodvažujeme věřit? Bezmoc? Nemoc? Strach? PROBUĎTE SE PROSÍM, JSTE SVOBODNÍ!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # FUCK OFF 2013-01-16 09:19
Ivano, souhlasím se vším do puntíku a ždibíčku. V jedné věci se však rozcházíme, a tou je, že Zeman je stejný. Jsem přesvědčený o tom, že je mnohem více pravým opakem.

Pokud ovšem ta "becherovka v kapse" není Švarcemberk..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # lubobek 2013-01-18 13:39
Dál bych jím zkušební dobu na 6 měsicu ,kdo by obstál ve zkoušce ten by zůstal. Ale dát jednomu důchodci plných 5 let hned je sebevražda
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás