Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaDr. Marc Faber: “Ke III. světové válce dojde během následujících pěti let”

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Dr. Marc Faber: “Ke III. světové válce dojde během následujících pěti let”

Dobře známý ekonom a trendový prognostik, publicista Zpráv o chmurách, erupcích a zkáze, Dr. Marc Faber se přidal k několika vedoucím investičním myslitelům v Barronově kulatém stolu 2012, aby prodiskutoval, co má pro nás v roce 2012 a dále budoucnost na skladě ohledně ekonomiky, inflace, politické stability a spousty dalších otázek.

Jak je u něj zvykem, Dr. Faber příliš dlouho neotálel a varoval, ať se v blízké budoucnosti bude dít cokoliv, konečným dějstvím bude globální konflikt.

Výňatek z Barronova kulatého stolu 2012 přes SGT Report

Marc Faber: Ohledně dalších optimistických zmínek, ke III. světové válce dojde během příštích pěti let. To znamená, že Střední východ exploduje. Nové režimy budou k Západu méně přátelské. Západ také musí počítat s tím, že Čínu nemůže ohradit, a ta rychle roste a bude mít v Jižní Asii více vojenské a námořní síly. Pro Západ je jediný způsob, jak Čínu ohradit, kontrolovat ropný kohoutek na Středním východě.

Bill Gross (zakladatel Pimco): Jak hypotéza III. světové války ovlivní finanční trhy? Je to pro akcie pozitivní?

Marc Faber: Pro akcie je to velice pozitivní, ale negativní pro obligace, protože dluhy porostou dramaticky. Dojde k masivní monetizaci dluhu. Když USA vstoupily do II. světové války, byl celkový dluh 140% HDP a nebyly u toho žádné nepodložené záruky. Teď je celkové zadlužení na úvěrovém trhu 380% HDP a nepodložené záruky činí 800%.

Brian Rogers (předseda T. Rowe Price): Jaká bude III. světová válka pro akcie?

Felix Zulauf (Zulauf Asset Management): Nevyužité ekonomické kapacity lze přesměrovat do obranného a válečného průmyslu. To bude zaplaceno novým vládním dluhem a udrží to ekonomiku v růstu.

Scott Black (President, Delphi): Marcku, pokud Izrael udeří na iránská jaderná zařízení, využijí letectvo. Nezapojí pozemní vojsko. A tohle není ten druh požáru, na který myslíš.

Bill Gross: Dnes se válka vede v kyberprostoru a na poli terorismu. Jestli dojde k pozemní válce, tak teď nezní otázka.

Dr. Faber rovněž vyjádřil svůj náhled na tomu předcházející události s poukazem, že III. světová válka musí nevyhnutelně přijít, pokud budou národy upadat do dluhů o výši bilionů dolarů (buď kvůli odmítání platit nebo jen jednoduše, aby ulehčili peněžní zásobě).

srpnu 2010 Faber na své předplatitele naléhal, aby přikročili k přípravám na scénáře nejhoršího možného případu:

Ve své poslední GBD zprávě Faber opět radil těm, co jsou odhodláni to překonat, aby opustili městské oblasti a hledali bezpečí v
zemědělských, venkovských oblastech, nejlépe na farmách, a aby byli připraveni svou půdu chránit, když dojde k nejhoršímu:

Faber má pro investory, dojde-li propadu, zajímavé návrhy:

Ve své otevřeně drzé řeči povídá: kup si farmu, o jakou jsi schopen se postarat, obsázej ji trním. A ochraň to pomocí vysokonapěťového plotu, ostnatého drátu, min, vojenské výzbroje a dobrmanů.

Avšak několik členů Kulatého stolu nesouhlasilo s představou, že o konvenční globální válce není sporu, ale místo toho naznačovali, že konflikt bude veden o vzdušnou nadvládu a v kyberprostoru (který je sám o sobě potenciálně katastrofické bitevní pole moderní civilizace), ignorují reálnou možnost, že útok na Irán nebo i zlovolný útok proti Evropě či Spojeným státům by mohl eskalovat na takovou úroveň, že Čína či Rusko by neměly na výběr jinak, než se zapojit.

Ačkoliv je tomu těžko uvěřit, už jsme to před tím viděli. Během minulého století dvakrát.

Ani před rokem 1914 by tomu moc lidí nevěřilo. Ale během jen několika krátkých měsíců od atentátu na arcivévodu Ferdinanda od konce června do konce roku, byly už mrtvé miliony lidí a Západní fronta se táhla stovky mil přes Evropu až k Severnímu moři.

Události se rozeběhly podobnou rychlostí i za II. světové války, když při tom, co Adolf Hitler nazval příhodně Blitzkrieg (Blesková válka) několik národů zabral jen během dnů.

Chce to jen jednu zemi s jediným sociopatickým vůdcem s prstem na tlačítku, aby tu kouli rozkoulel. A pak už to nejde zastavit.

Mac Slavo

Zdroj: shtfplan.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+21 # Olin 2012-01-17 23:50
Boží slovo Bible hovoří jasně:Neboť mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat: Já jsem Meisiáš a svedou mnohé. Budete slyšet válečný ryk a zvěsti o válkách, hleďte aby jste se nelekali. Musí to být, ale to ještě nebude konec.Povstane národ proti národu a království proti království, bude hlad a zemětřesení na mnoha místech. Ale to vše bude teprve začátek bolestí... (Bible Matouš 24/5-8)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Reinhard 2012-02-26 16:57
Cituji Olin:
Boží slovo Bible hovoří jasně:Neboť mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat: Já jsem Meisiáš a svedou mnohé. Budete slyšet válečný ryk a zvěsti o válkách, hleďte aby jste se nelekali. Musí to být, ale to ještě nebude konec.Povstane národ proti národu a království proti království, bude hlad a zemětřesení na mnoha místech. Ale to vše bude teprve začátek bolestí... (Bible Matouš 24/5-8)


Takováhle všeobecná předpověď platila téměř neustále v lidských dějinách, válčilo se více-méně pořád, zemětřesení se taky vždycky najdou. Bible je jen popsaný balík papírů plných směsice krásné literatury legend a pověstí, náboženských pravidel, různých lidových moudrostí a přísloví, semtam ozvěn hodně zkreslených dějin. Bláboly lidí ze Středního východu, o budoucnosti nic neříkajících.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Hans 2012-03-08 17:26
Reindhard: Jenze v NZ se pise primo o Izraeli takze je to celkem na miste.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Hans 2012-03-08 17:37
20Když uvidíte, že Jeruzalém obkličují vojska, tu poznáte, že se přiblížila jeho zkáza.
21Tehdy ti, kdo jsou v Judsku, ať uprchnou do hor, kteří jsou v Jeruzalémě, ať z něho odejdou, a kteří jsou po venkově, ať do něho nevcházejí,
22poněvadž jsou to dny odplaty, v nichž se má naplnit vše, co je psáno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Hans 2012-03-08 17:38
23Běda těhotným a kojícím v oněch dnech! Neboť bude veliké soužení na zemi a hněv proti tomuto lidu.
24Padnou ostřím meče, budou jako zajatci odvedeni mezi všecky národy, po Jeruzalému budou šlapat pohané, dokud se jejich čas neskončí.

NO ??? :))) Neni to trosicku zarazejici ? Ze by jaderna valka ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # majsa 2012-03-08 18:07
Biblia nemá pravdu. Pravdu má iba izrael a USA.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás