Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaV Evropě poprvé modifikují genetický kód pacientů

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

V Evropě poprvé modifikují genetický kód pacientů

Evropa uvidí první geneticky modifikované pacienty s použitím průlomové terapie modifikování genů poté, jak bude schválena úřady.

Biotechnická společnost Crispr Therapeutics doufá, že vyléčí onemocnění beta talasémie (druh středomořské anémie), což je ničivá krevní porucha, která snižuje produkci hemoglobinu a bílkovin, které přenáší kyslík do buněk.

Kvůli nedostatku kyslíku pacienti trpí kostními deformacemi, těžkou anémií, pomalým růstem, únavou a dušností.

Nemoc je způsobena genetickou mutací genu HBB, ale vědci jsou přesvědčeni, že dokážou změnit genetický kód a díky tomu se úroveň hemoglobinu vyrovná.

Bude to první nemoc člověka, která bude léčena technologií na západě. Čína již zahájila podobné zkoušky, ale nemá stejně přísnou regulaci jako v Evropě nebo v USA. Společnost již rozhodla o místu, kde bude probíhat první pokus. Britští odborníci označili novou technologii léčby jako „velmi nadějnou".

Jak to funguje?

CRISPR jsou segmenty nahromaděných pravidelně rozmístěných krátkých palindromických repetic (Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats). Jedná se o jakýsi hybrid bílkoviny a ribonukleové kyseliny (RNA).

Princip jejího fungování lze ve stručnosti popsat jako „najít a odstřihnout". Molekula nachází nutný bod v genomu a pak do něho „doprovází" ferment Cas9, který funguje jako opravdové „nůžky" a odstřihne niť RNA. Následně odříznuté nitě vyrůstají znovu s obnovenou genetickou informací.

Odbornici kladou velké naděje na tuto technologii. V budoucnosti se tento způsob může stát levným řešením přístupným pro všechny. Během experimentů byla prokázaná účinnost této technologie, neobjevily se žádné komplikace při využití této metody. Ovšem je třeba počkat na další výsledky zkoušek.

Doktorka genetiky University College London Helen O'Neillová se domnívá, že letošní rok se stane opravdu průlomovým pro genetické technologie v lékařství:

„Léčba úspěšně upravila více než 90 procent krevních kmenových buněk odebraných od pacientů, které jim byly vráceny," zmínila O'Neillová.

Dr. Simon Waddington z Gene Transfer Technology v UCL řekl: „Genetické inženýrství se zvedlo a tento rok vidí, že se skutečně otočí do kouta. […] Mám pocit, že se veřejná nálada změnila, protože genetické terapie jsou nyní přijatelnější."

Zdroj: telegraph.co.uk

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+18 # .lak 2018-04-17 15:12
Tak chtějí stihnout animusáky před čipizací? tadesco.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Vladimír57 2018-04-17 18:51
Zrovna teď jsem si všim článku na hovinkách.
"Čip s otisky do každé občanky, navrhuje Evropa v rámci boje s terorismem."
Důležité je označkovat původní Evropany, na invazisty se to jistě vztahovat nebude, mohli by se urazit a kdo ví, třeba to je v rozporu s jejich kultůrou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # .lak 2018-04-17 19:41
Kalergiho plán a výměnu obyvatel kontinentu chtějí mít a jakpak by to kontrolovali. Kdyby to nebylo dražší tak snad tetují. www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../ time 7:00 / 9:25

Tohle bylo jinam ale ještě to je v mezipaměti tak to sem vrznu.

Z jižní ameriky je vykopali, mexičani s nimi houpou a tak závar v sýrii jim příjde s asistencemi VB, francie, israele, turecka respektive jejich falze flagistů kdy už se evropanů na nic neptají s výměnou obyvatelstva kontinentu www.youtube.com/.../ a přichází jim vhod na www.nwoo.org/.../#comments a co ještě mnozí nepřipouští je záměr likvidace mnoha způsoby evropanů a ruska. parlamentnilisty.cz/.../... jenom vypíchnu: tažení EU a NATO proti ruským chemickým, biologickým či genetickým zbraním je povykem zloděje, který volá chyťte zloděje, a připravuje se k zahájení velké loupeže, zvané válka na účet Rusů i Evropanů.
A samozřejmě cenzura je projevem totality na obluzované šmejdy. ... polivčičku si přihřívají ale pro obyvatele pod kuratelou těchto dobráků a tedy pro vás leda píp.
nwoo.org/.../...
12.4.2018 (12.31)
Bonus www.zvedavec.org/.../ time 13.49 / 17:45

A tohle je lustr ze zvědavce

dnes 16:14
Pro jednotlivé stromy mnozí nevidí les

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?
Osvobození Sýrie od IS pokrytecky instalovaného západními a izraelskými tajnými službami za přispění Saudů a financovaného "elitami" Západu je jedním, sice velmi důležitým, ale pouze jedním stromem. Tím lesem je Rusko, Čína a další, rychle se rozvíjející země světa, které už mají plné zuby lstivosti, intrikánství, lží, vydírání,útlaku , loupeží a válek, které záměrně proti nim v minulosti vyvolaly a stále vyvolávají nažehlené, psychopatické a loupeživé "elity" Západu s cílem je rozdrobit a do mrtě vykrást a podrobit. Samozřejmě vždy pod falešnou vlajkou šíření demokracie, svobody a lidských práv, které však "elity" Západu a jejich servilní poskoci pošlapali všude tam, kde se zločincům rýsovaly obrovské zisky při jejich pošlapání. Ruskou pasivitu 14. dubna t.r. jistě mnozí chápou jako slabost jeho politického vedení, ale vidím v ní spíše rozvážnost. Pokud by totiž Rusové razantně odpověděli na toto další neomluvitelné porušení mezinárodního práva ze strany skutečných vládců Západu ( a Rusové to umí, na to můžou vzít "elity" a jejich poskoci v politice, médiích a tajných službách klidně cyankáli ), pak už bychom byli mrtví nebo těm mrtvým záviděli. Neoconi a jestřábi v chazarském kaganátu za velkou louží pravděpodobně zkusí další provokaci a nátlak na Rusko a Čínu, protože chcípající kobyla nejvíce kope a namyšleným chazarským a zednářským loupežníkům a intrikánům stále ještě nedochází, že éra dominance a hegemonie zločineckých "elit" Západu a jejich loutek brzy skončí na smetišti dějin, stejně jako jejich hlavní zbraně, tedy petrodolar a euro, kryté už jen zastrašováním a podvody. Pokud by se však přece jen šílení "světovládci" a jejich poskoci dostali až k červeným tlačítkům a rozhodli se je použít, budou mezi úplně prvními oběťmi odvetného úderu. Na to se můžou spolehnout.

363750
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # r.m. 2018-04-17 21:35
tím trpí jen židi, je to jedna asi z 30 jejich typických genetických defektů, sňatky příbuzných atd.
kvůli nám se nic takového nepodniká
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás